• Data dodania: 2021-09-13 18:20:32

Ranking: TOP 5 gier planszowych dla dorosłych

Gry planszowe to nie tylko prosta rozrywka rodzinna skierowana głownie do najmłodszych. Od kilku lat producenci inwestują w produkcję gier dedykowanych nieco starszej grupie odbiorców. Planszówki zyskują coraz większą popularność i stają się niezwykle często wybieranym sposobem na spędzanie czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi. Tytuły dedykowane osobom dorosłym są z reguły ambitne, a rozgrywka jest wymagająca i zaawansowana. Takie gry mogą wciągnąć i zapewnić doskonałą zabawę przez długie godziny. Oferta różnorodnych tytułów jest niezwykle szeroka. Od stosunkowo prostych imprezowych propozycji, poprzez gry inspirowane popularnymi filmami, czy książkami, aż po niezwykle zaawansowane gry strategiczne, które wymagają dużego zaangażowania i sporych nakładów czasowych. Jakie gry planszowe są faktycznie warte uwagi? Jeżeli planujesz zakup nowego tytułu, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem pięciu najlepszych gier planszowych dla dorosłych.

Ranking: TOP 5 gier planszowych dla dorosłych

Ranking gier planszowych dla dorosłych w wrześniu 2023

TOP5

Gra planszowa dla dorosłych Zaginiona Wyspa Arnak

Gra planszowa dla dorosłych Zaginiona Wyspa Arnak

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP4

Gra planszowa dla dorosłych Phalanx Brass: Birmingham

Gra planszowa dla dorosłych Phalanx Brass: Birmingham

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP3

Gra planszowa dla dorosłych Star Wars: Rebelia

Gra planszowa dla dorosłych Star Wars: Rebelia

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP2

Gra planszowa dla dorosłych Eclipse Drugi Świt Galaktyki

Gra planszowa dla dorosłych Eclipse Drugi Świt Galaktyki

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP1

Gra planszowa dla dorosłych Władca Pierścieni Podróże Przez Śródziemie

Gra planszowa dla dorosłych Władca Pierścieni Podróże Przez Śródziemie

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę

Sprawdź inne rankingi

Jakie buty do biegania męskie wybrać?
Ranking: TOP 5 zestawów podtynkowych
TOP5

Gra planszowa dla dorosłychZaginiona Wyspa Arnak

Produkt dostępny w: 38 sklepach Producent: Rebel

Zaginiona Wyspa Arnak to niezwykle interesująca i wciągająca gra planszowa dla dorosłych i młodzieży. Głównym tematem fabularnym jest odkrycie śladów wielkiej cywilizacji na bezludnej wyspie. Gra została stworzona na podstawie dwóch technik: budowania talii oraz rozmieszczania robotników. Zadaniem graczy jest odkrywanie nowych terenów i rozsądne zarządzanie zasobami zdobytymi podczas rozgrywki. Jest to bardzo rozbudowana gra, wielowątkowa, a każda rozegrana partia w znaczący sposób różni się od poprzedniej. Zastosowane zostało ograniczenie do tylko jednej akcji na turę. Dzięki temu użytkownik zmuszony jest do nieustannego strategicznego myślenia i przewidywania ruchów innych graczy. Przebieg rozgrywki nie jest oparty o losowość - ostateczny wynik zdeterminowany jest decyzjami podejmowanymi podczas gry. Dużym atutem tego tytułu jest dwustronna plansza oferująca zróżnicowane warianty gry. Za dokonania, które uda się osiągnąć podczas czasu trwania rozgrywki, każdy gracz otrzymuje odpowiednią ilość punktów. Na zakończenie są one podliczane i wyznaczają osobę, której udało się zwyciężyć. Minimalna liczba graczy to 1 więc z gry można korzystać także w pojedynkę. Jednak najlepsza zabawa gwarantowana jest, jeżeli liczba użytkowników wynosi cztery.

TOP4

Gra planszowa dla dorosłychPhalanx Brass: Birmingham

Produkt dostępny w: 1 sklepach Producent: Phalanx

Jakie gry planszowe dla dorosłych kupić? Przede wszystkim charakteryzujące się ciekawą i wyjątkową fabułą! Doskonałym przykładem takiej planszówki jest Phalanx Brass:Birmingham. Gracze rozpoczynając rozgrywkę przenoszą się w czasy rewolucji przemysłowej. Jest to sequel gry wydanej w roku 2007 pod tytułem Phalanx Brass. Jest to gra strategiczna wymagająca umiejętności logicznego planowania kolejnych ruchów. Unowocześniona wersja gry zawiera większą ilość zakładów przemysłowych oraz dodanie dodatkowej akcji. Rozgrywka polega na intelektualnej walce z pozostałymi graczami. Jest to typowa gra ekonomiczna. Ogrom możliwości taktycznych daje wielkie pole do popisu dla osób lubiących strategiczne myślenie i planowanie. Projekt gry jest wyjątkowo stylowy i klimatyczny, całość produkcji wykonana jest niezwykle estetycznie i z dbałością nawet o niewielkie szczegóły i detale. Gra przeznaczona jest dla 2, 3 lub 4 graczy. Minimalny wiek to 14 lat, jednak jest to tytuł z reguły wybierany przez dorosłych amatorów gier planszowych. Czas trwania rozgrywki to średnio dwie godziny zegarowe.

TOP3

Gra planszowa dla dorosłychStar Wars: Rebelia

Produkt dostępny w: 26 sklepach Producent: Galakta

Star Wars: Rebelia to tytuł będący prawdziwą gratką dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen. Jest to niezwykle popularna gra planszowa dla dorosłych. Akcja osadzona w czasie galaktycznej wojny domowej pozwala poczuć wyjątkowe emocje związane z rozgrywką. Główny motyw fabularny dotyczy starcia pomiędzy Sojuszem rebeliantów, a Imperium Galaktycznym. Atrakcyjnym elementem rozgrywki jest obecność bohaterów, którzy mogą wyruszać na tajne misje, bądź utrudniać działanie podejmowane przez rywali. Czas gry z reguły przewyższa dwie godziny, więc gra Star Wars: Rebelia to rozrywka na którą należy przeznaczyć spory zapas czasowy. Minimalna ilość graczy to 2, a maksymalna 4. Pudełko zawiera aż dwie plansze, księgę zasad, wszelkie niezbędne karty, kości, znaczniki oraz atrakcyjnie wyglądające figurki. Gry planszowe oparte na motywach filmowych są niezwykle popularne i często wybierane - nie inaczej jest z tytułem Star Wars: Rebelia. To doskonale dopracowana gra, gwarantująca miło spędzony czas pełen emocji.

TOP2

Gra planszowa dla dorosłychEclipse Drugi Świt Galaktyki

Produkt dostępny w: 17 sklepach Producent: Rebel

Tematyka kolejnej polecanej gry planszowej dla dorosłych również dotyczy międzygwiezdnych cywilizacji. Fabuła opiera się o walkę pomiędzy siedmioma kosmicznymi cywilizacjami wywołaną po uprzednich wielu latach pokoju. Długotrwałe sojusze stopniowo rozpadają się i powoli zbliża się wybuch ognia wojny. Każdy gracz znajduje się na czele wybranej międzygwiezdnej cywilizacji i jego zadaniem jest doprowadzenie jej do zwycięstwa. Istnieje wiele różnych dróg, dzięki którym można wygrać wojnę. Dzięki temu każda rozgrywka może różnić się od poprzedniej, a gra nigdy nie stanie się nudna. Eclipse Drugi Świt Galaktyki to gra z gatunku 4X - explore, expand, exploit, exterminate. Całość rozgrywki trwa 8 rund, a gracze podczas nich muszą osiągnąć postawiony sobie cel i rozważnie gospodarować zdobywanymi na bieżąco zasobami. W nowej, odświeżonej edycji znajdują się wszystkie wydane dotychczas dodatki i odświeżone komponenty. Gra jest niezwykle wciągająca i emocjonująca.

TOP1

Gra planszowa dla dorosłychWładca Pierścieni Podróże Przez Śródziemie

Produkt dostępny w: 29 sklepach Producent: Rebel

Zwycięzcą rankingu najlepszych gier planszowych dla dorosłych jest gra planszowa Władca Pierścieni Podróże Przez Śródziemie. Ten ponadczasowy tytuł jest w naszym społeczeństwie niezwykle popularny i lubiany. Gra zainspirowana historią hobbita spodoba się wszystkim fanom świata Śródziemia. Jest to kooperacyjna gra fantasy. Przeznaczona dla 1,2,3,4, lub 5 osób. Gracze mogą wcielić się w ulubione postaci trylogii Władca Pierścieni. Tytuł ten oferuje wciągającą kampanię i wielowątkową fabułę, która nigdy się nie znudzi. Mapa jest dynamicznie generowana. Scenariusze są ze sobą fabularnie połączone. Gracze są zmuszeni do współpracy, aby udało im się osiągnąć cele postawione podczas gry. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest konieczność posiadania dedykowanej grze darmowej aplikacji mobilnej dostosowanej do urządzeń z systemem Android i iOS. Plansza wykonana jest bardzo dokładnie, a figurki posiadają niezwykle dopracowane detale.

Podsumowanie – jakie gry planszowe dla dorosłych są warte uwagi?

Gry planszowe to wspaniała rozrywka na długie wieczory, pozwalająca odpocząć od tak często oglądanych filmów, seriali, czy gier komputerowych. Dobra i ciekawa planszówka to doskonały pretekst na spędzenie miłego czasu ze znajomymi w nieco niestandardowy sposób. Wybór gier na rynku jest niezwykle szeroki. Zastanawiając się nad tym jaką grę planszową dla dorosłych kupić, warto przede wszystkim sugerować się jej tematyką. Powinna ona wpasować się w zainteresowania potencjalnych graczy. Często wybierane są gry, których fabuła podczas każdej partii przebiega nieco inaczej. Dzięki temu można przez długi okres czasu cieszyć się rozgrywką.

Komentarze i opinie użytkowników

Sezak
2023-01-22 11:58:58

Jako typowy introwertyk muszę pochwalić grę Zaginiona Wyspa Arnak, która przewiduje korzystanie z niej w pojedynkę. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Oczywiście gram też ze znajomymi, ale doceniam producentów, którzy myślą o klientach o specjalnych potrzebach. Brawo.

Domi
2022-12-02 09:56:07

Kazdy fan sagi Star Wars będzie zadowolony z gry Star Wars Rebelia. Jedynym ograniczniem może być cena, która rzeczywiście jest spora, ale dzięki dużej ilości kart i opcji kazda gra wygląda inaczej więc można grać bez końca tak naprawdę i wcale się nie znudzić. Warto zainwestować według mnie.

Olo
2022-11-18 18:34:16

Zaginiona Wyspa Arnak to świetna gra planszowa! Dobrze wymyślona, wciągająca, angażująca, każde rozdanie to inna historia, dlatego nie znudzi się aż ta szybko. Polecam

Rokosz
2022-07-21 08:29:51

Gierka kupiona bo mialam do wykorzystania bon podarunkowy. Po pierwszej rozgrywce stwierdzam ze zbyt długo nie grałam w gry planszowe :D świetna zabawa, czułam sie jak dziecko! Rywalizacja na najwyższym poziomie ;P

Virus
2022-06-01 19:15:43

Spoko jest ta gra! Dużo śmiechu, nawet bez alkoholu (sprawdzone!). Zasady nie są turbo skomplikowane, pierwszą rozgrywkę prowadzilismy z instrukcją w ręku, drugą tylko czasem, a trzeci raz już na luzie, wszystko wiedzieliśmy. Polecam

Gapa
2022-05-19 19:20:51

Grę dostaliśmy na prezent świąteczny, minęło trochę czasu zanim pojawiła się okazja, żeby rozegrać paryjkę. Ostatecznie spędziliśmy ze znajomymi świetny czas i niepotrzebnie tak długo ją ignorowaliśmy. To w sumie nasza pierwsza gra planszowa w dorosłym życiu i musze przyznać, że jest ciekawym sposobem na urozmaicenie wieczoru.

Źrebik
2022-05-15 23:01:34

Super śmieszna zabawa! Graliśmy już kilka razy, zawsze gra potoczyła się inaczej przez co na razie nam się nie znudziła :D Polecam na wieczór ze znajomymi, żeby porobić coś innego niż tylko picie piwka (które nie jest złe ;D) elo

witerki
2021-12-22 23:01:25

Władca Pierścieni Podróż przez Śródziemie jedna z lepszych gier planszowych w która grałem dla 2-5 graczy. Jest to gra kooperacyjna, w której gracze muszą współpracować, aby pokonać siły Saurona i ocalić Śródziemie przed zniszczeniem. Gracze wcielają się w role Frodo, Gandalfa, Aragorna, Legolasa, Gimlego, Boromira lub jednego z ich towarzyszy z Fellowship. Muszą odkrywać Śródziemie i pokonywać jego niebezpieczeństwa, aby dotrzeć do Góry Przeznaczenia i zniszczyć Jedynego.

siwy
2021-12-10 14:22:10

szkoda, że w rankingu nie ma Osadnicy z Catanu (Catan) dla mnie jedna z lepszych gier plansowych

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking: TOP 5 gier planszowych dla dorosłych pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!