• Data dodania: 2022-11-29 13:28:00

Ranking: TOP5 klatek dla gryzoni

Gryzonie podobnie jak inne zwierzęta domowe mają swoje uczucia i muszą mieć zapewnione godne warunki do życia. Przez wzgląd na różne rozmiary klatka powinna być dopasowana do konkretnego gryzonia. W praktyce oznacza to, że musi mieć dobrze dobrane rozstawienie prętów, aby uniemożliwić zwierzakowi ucieczkę. Choć ten aspekt jest najważniejszy, to nie można również zapominać o elementach takich jak poidełko, miseczka na pokarm, czy zabawki. Oczywiście nie bez znaczenia jest także rozmiar klatki. Dla chomika lub myszy sprawdzi się mniejsza, ale dla królika, szczura lub świnki morskiej potrzebna będzie nieco większa przestrzeń. Dużo zależy też od tego, ile akcesoriów opiekun chce bądź zmuszony jest włożyć do klatki dla gryzoni. Poza tym trzeba też myśleć przyszłościowo i zastanowić się, czy w nowym domu zamieszka tylko jeden lokator, czy może planujesz zakup kolejnych. Jeżeli będziesz powiększać swoje stado, to od razu lepiej kupić większą klatkę, abyś za jakiś czas nie musiał jej wymieniać. Jaka klatka będzie najlepsza dla małych gryzoni, a jaka dla większych? Przejrzyj nasz ranking klatek, a wszystkiego się dowiesz!

Ranking: TOP5 klatek dla gryzoni

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP5 farb do siwych włosów
Ranking: TOP 5 masażerów antycellulitowych
TOP1

Klatkadla małych gryzoni Zolux Neo Nigha

Miejsce piąte w naszym rankingu zajmuje klatka marki Zolux. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że została wykonana z dobrej jakości materiałów i pięknie się prezentuje. Klatka przeznaczona jest wyłącznie dla małych gryzoni, które z całą pewnością szybko się w niej zadomowią. Mimo że jest to lokum jednopiętrowe, to Twoje maluchy będą miały zapewnioną odpowiednią przestrzeń, dzięki sporym rozmiarom. Zresztą dodatkowo powierzchnię powiększa podest, po którym chomik, mysz lub szczur może biegać, czy skakać. Przy wymiarze klatki dla gryzoni, czyli 78x48x36 cm bez większego trudu można zamieścić w niej hamak, tunel, czy różne zabawki, a także drewniany domek dołączony do zestawu. Przecież nasze gryzonie muszą mieć swoje miejsce do odpoczynku. Poza domkiem wraz z klatką kupisz kołowrotek, drabinkę i miseczkę. Wystarczy dokupić poidełko i podstawowe wyposażenie będziesz już mieć. Dużą zaletą klatki dla gryzoni marki Zolux jest to, że piętro ma regulowaną wysokość, więc bez przeszkód można dopasować ją do potrzeb małych gryzoni. Poza tym nie można nie zwrócić uwagi na nowoczesny design, drewniane nóżki i czarna góra idealnie będzie pasować do wystroju każdego wnętrza. Niewątpliwie wspomniane nóżki ułatwiają także utrzymanie okolic klatki w czystości, a gryzoniowi lepszą obserwację otoczenia i domowników. Co ważne, otwieranie odbywa się przez górną część klatki, więc znacznie łatwiej jest wyjąć zwierzę oraz posprzątać w jego domu. Wysokość samej klatki dla gryzoni marki Zolux wynosi 36 cm, ale z nóżkami 64,5 cm. Wybierając ten model, musisz pamiętać, że jest to model przeznaczony raczej do większych mieszkań. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup, docenili cechy takie jak: trwałość, jakość, dodatki do zestawu, wygląd, wielkość, wygodę oraz funkcjonalność.

TOP2

Klatkadla gryzonia Zolux Rody 3

Miejsce czwarte także zajmuje marka Zolux i jej klatka przeznaczona dla małych gryzoni. Choć trzeba przyznać, że ten model znacząco różni się od poprzedniego. Przede wszystkim klatka została wykonana z plastiku imitującego szkło. Dzięki takiemu materiałowi obie strony mogą się wzajemnie obserwować, a jest on całkowicie bezpieczny dla zwierzaka. Oczywiście musi on mieć dostęp do powietrza, więc niektóre elementy jego lokum to metalowe druciki. Tym samym jest mu zapewniona prawidłowa wentylacja. Pręciki doskonale sprawdzają się także do wspinaczki małych gryzoni, a tej nie powinno im przecież brakować podobnie jak aktywności fizycznej, na którą mogą sobie pozwolić dzięki licznym atrakcjom takim jak tunel, czy kołowrotek. Jest to idealna klatka dla ciebie, jeżeli lubisz od czasu do czasu zmieniać jej wystrój. Możesz bowiem dowolnie modyfikować rozstawienie zabawek lub dodawać kolejne elementy. Klatka wyposażona jest w metalowe drzwiczki na każdym poziomie, dzięki czemu bez trudu możesz chwycić chomika, myszoskoczka lub mysz i bez trudu przenieść na czas sprzątania. Kolejnym atutem przemawiającym za tym modelem są boczne zaczepy zlokalizowane przy podstawie, które ułatwiają rozkładanie. Poza klatką w zestawie znajdują się: poidełko, miseczka oraz kołowrotek. Pozostałe elementy do zabawy należy kupić osobno. Z kolei rozmiar to: szerokość 41 cm, głębokość 27 cm, a wysokość 28 cm. Na samej górze został umieszczony specjalny, poręczny uchwyt zapewniający bezpieczne przenoszenie. W opiniach dotychczasowych użytkowników pojawiły się zalety takie jak: jakość, wygląd, cena, materiał wykonania, niewielkie gabaryty i boczne zaczepy.

TOP3

Klatkadla gryzonia Ferplast Barn 120

Ostatnie miejsce na podium zajmuje marka Ferplast i jej klatka. Dolna podstawa została wykonana z dobrej jakości plastiku i jest na tyle wysoka, że zwierzę nie ma możliwości ucieczki, a przy okazji nie będzie robił dużego bałaganu, ponieważ nie wysypie ściółki, co jest dla nas bardzo wygodne i pozwala na sporą oszczędność czasu. Górna część składa się z metalowych prętów o na tyle zwartym rozstawie, że również nasz gryzoń się przez nie nie przedostanie. W klatce znajdują się dwa piętra, która można podzielić na strefę wypoczynkową i miejsce do zabawy według własnego uznania. Dużym plusem tego modelu jest otwierana góra i boczne zaczepy umożliwiające łatwy demontaż np. do czyszczenia. Bez większego trudu można więc sięgnąć po gryzonia, wziąć go na ręce bądź przenieść. Wielkość i konstrukcja klatki dostosowana jest do potrzeb głównie królika. Jej wymiary to: 119 x 58 x 77cm. Do zestawu dołączone jest poidło, miska, schodki, domek oraz platformy. Co ciekawe, design klatki zbliżony jest do wyglądu amerykańskich stodół z dawnych lat, co prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo. Jednak nie tylko wygląd jest w tym przypadku ważny. Niemniej uwagę przyciąga funkcjonalność klatki dla gryzoni marki Ferplast. Zwierzę ma do dyspozycji dużą powierzchnię, która jeszcze się optycznie powiększa dzięki skośnemu zadaszeniu i podwyższonemu stropowi. Jeżeli chcesz wybrać klatkę dla królika, to ta sprawdzi się bardzo dobrze i wpasuje się w każde wnętrze. Pozytywne opinie użytkowników dotyczą przede wszystkim: jakości, designu, ceny, rozmiaru oraz akcesoriów w zestawie.

TOP4

Klatkadla fretki Ferplast Furet Tower

Miejsce drugie i srebrny medal został przyznany także marce Ferpalst. Tym razem klatka dedykowana jest fretkom. Choć nie są to typowo zwierzęta stadne, to poszczególne osobniki dobrze czują się w swoim towarzystwie, a w tym lokum mogą mieszkać przynajmniej dwa z nich, ponieważ jest na tyle przestronne. Wymiary klatki to wysokość 161 cm, szerokość 75 cm, a głębokość 80 cm. Do dyspozycji twojego pupila są dwa połączone ze sobą piętra sporych rozmiarów. Przy wyborze klatki dla gryzoni właśnie od tego producenta nie musisz dokupować żadnych dodatkowych akcesoriów, ponieważ wszystko otrzymujesz w zestawie, a mianowicie: pochylnię, dwie platformy, tunel, hamak, poidełko, miska oraz trójkątna toaletka. Wystrój klatki swojego gryzonia możesz zaplanować według własnego gustu, a możliwości masz naprawdę rozległe. Konstrukcja klatki jest przygotowana w taki sposób, że jej czyszczenie przebiega sprawnie i bezproblemowo. Wystarczy, że wyjmiesz fretki przez jedne z drzwi, a następnie odblokujesz zaczepy. Nowoczesne wyposażenie zapewni twoim zwierzątkom doskonałe warunki do życia i zabawy, a stabilność klatki całkowite bezpieczeństwo. Posiadacze fretek potwierdzają, że ten model jest wytrzymały, solidny, elegancki, funkcjonalny i niedrogi.

TOP5

Klatkadla świnek morskich i królika Ferplast Casita 80

Zdecydowanie nasz ranking klatek zdominowana została przez markę Ferplast, która jest prawdziwym weteranem wśród producentów. Tym razem nasza propozycja skierowana jest do osób, które mają bądź planują świnki morskie lub królika. Podstawa klatki dla gryzoni wykonana jest z trwałego materiału sztucznego, a górą jest metalowa, druciana siatka. Na tle innych modeli wyróżnia się wysokością siatki, która jest znacznie wyższa i zwiększa ilość wolnego miejsca do życia i zabawy. Dach jest zaokrąglony i otwierany, dzięki czemu można do środka włożyć rękę, żeby wyjąć pupila. Jeśli chcesz, aby twoja świnka morska albo królik mógł pochodzić sobie swobodnie po pokoju, to wystarczy, że otworzysz mu drzwi umieszczone na przedniej ściance. Czyszczenie możesz przeprowadzać przez dach lub demontując klatkę przy pomocy zaczepów. Decydując się na ten model, dostaniesz w zestawie także wyposażenie, czyli poidełko, miskę, domek oraz podajnik na siano. W takiej klatce twój gryzoń z całą pewnością będzie wiódł szczęśliwe i godne życie. Model zachwalany jest za jakość, trwałość, wygląd, łatwość montażu, solidność, cenę i dodatkowe akcesoria.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP5 farb do siwych włosów
Ranking: TOP 5 masażerów antycellulitowych

Jaka będzie najlepsza klatka dla gryzonia?

Zastanawiasz się, jaka klatka dla twojego zwierzaka będzie najlepsza? Najważniejsze jest to, aby miał swobodny dostęp do wody oraz jedzenia i możliwość poruszania się bez trudu. Pamiętaj, że gryzonie również potrzebują ruchu. Dlatego do klatki chomika wkłada się kołowrotki, a innym małym zwierzątkom system tuneli, drabinki, czy też hamaki. Druga kwestia dotyczy tego, ile masz miejsca i czy chcesz ustawić klatkę na podłodze, a może jednak nieco wyżej. Wybierając pierwszą opcję, zdecydowanie lepiej sprawdzi się model na nóżkach. Kiedy chcesz w przyszłości powiększyć swoją rodzinę gryzoni, to rozważ zakup większej klatki i zadbaj, abyś miał możliwość rozbudowy. Pamiętaj, że są to zwierzęta, które akceptują inne osobniki, ale czasem potrzebują też pobyć w samotności, więc musisz zapewnić im odpowiednie wyposażenie. Niezależnie od tego, czy w twoim domu pojawią się myszy, króliki, czy też chomiki. Wszystkie z nich muszą mieć jak najlepsze warunki do życia.


Komentarze i opinie użytkowników

Lotos
2022-12-05 19:34:09

Posiadam klatkę dla świnki morskiej Ferplast, jest większa niż standardowa, mieszczą się w niej wszystkie niezbędne akcesoria, nie ma opcji, żeby świnka wydostała się na zewnątrz. Zakup oceniam pozytywnie.

Tomki
2022-12-07 10:22:30

Kupiłem dla mojej myszki klatkę marki Zolux. Nie mam za dużo miejsca na większe klatki, ale myślę, że ta jest optymalna. Mieści się kołowrotek, miseczka, ewentualne dodatkowe zabawki też śmiało by się zmieściły. Na razie nie ma na co narzekać, klatka wydaje się być porządna.

Endżi
2022-12-15 15:55:18

Hoduję chomiki, które są bardzo aktywne i potrzebują się wyszaleć w klatce, dlatego mój wybór padł na stosunkowo duży domek dla gryzoni - klatka Zolux Rody 3. Zależało mi na urozmaiconym wyposażeniu, a tu mamy tunel, drabinkę do wspinaczki i kołowrotek, czyli super plac zabaw. Cena adekwatna do jakości.

Iza
2022-12-21 08:19:04

Klatka Ferplast spełnia wszystkie moje oczekiwania, jest solidna, drzwiczki są dobrze zabezpieczone, jest wystarczająco dużo miejsca dla zwierzątek. Nie ma się do czego przyczepić, liczę na to, że będzie mi długo służyła.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!