• Data dodania: 2021-10-12 13:13:00

Ranking: TOP 5 mat grzewczych

Montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego w oparciu o maty grzewcze to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno jako ogrzewanie zasadnicze, jak i wspomagające. Komfort jaki stwarza ciepła pogoda jest wręcz niezastąpiony. Istnieje kilka rozwiązań technicznych umożliwiających osiągnięcie tego efektu. Do niedawna najpopularniejszą metodą było tradycyjne ogrzewanie podłogowe stworzone z rurek wypełnionych wodą. Skorzystanie z tego rozwiązania wymaga jednak zaangażowania profesjonalnej ekipy montażowej. Z kolei maty grzewcze z powodzeniem można zamontować w domu na własną rękę. Składają się one z tworzywa sztucznego o określonych rozmiarach. W konstrukcji zespolone zostają przewody grzejne, których zadaniem jest wydzielanie ciepła. W zestawie powinien znajdować się także programator, dzięki któremu możliwe będzie ustawienie oczekiwanej temperatury. Wiele osób uważa, że maty grzewcze są wydajniejsze niż standardowe kaloryfery, ponieważ za ich pomocą można bardzo precyzyjnie utrzymać stałą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. Jeżeli zastanawiasz się nad zastosowaniem tego rozwiązania do ogrzania domu lub mieszkania, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem mat grzewczych.

Ranking: TOP 5 mat grzewczych

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych rozdrabniaczy do gałęzi
Ranking: TOP 5 najlepszych soundbarów
TOP1

Mata grzewczaWarmtec Mata DS2-05/T510 0,5m2 170W/m2

Zestaw od marki Warmtec to kompletne wyposażenie umożliwiające zamontowanie instalacji grzewczej. W skład zestawu wchodzi mata grzejna, programowany regulator temperatury oraz akcesoria montażowe. Moc mat grzejnych to 170W/m2. Są one jednostronnie zasilane i przeznaczone do montażu w warstwie kleju pod płytkami. Sprawdzają się najlepiej w pomieszczeniach sanitarnych, mieszkalnych oraz łazienkach. Nie sprawdzą się niestety pod podłogą skonstruowaną z panelami. Regulator temperatury obecny w zestawie posiada wyświetlacz LCD oraz wbudowany czujnik temperatury powietrza umieszczony w podłodze. Dzięki niemu praktycznie nie istnieje ryzyku przegrzania całego układu. Akcesoria montażowe składają się z puszki podtynkowej, peszla ochronnego do przewodów zasilających oraz rurki ochronnej podłogowego czujnika temperatury. Cały system jest bardzo wydajny i prosty do zamontowania. Warmtec to jedne z najlepszych mat grzewczych pod kafelki.

TOP2

Mata grzewczaDanfoss Devi 150T + Devireg Smart

Wodna mata grzewcza firmy Danfoss jest niezwykle prosta w montażu i poleca się jej zastosowanie podczas modernizacji pomieszczeń. Dużym atutem jest możliwość podłączenia jej do centralnego systemu ogrzewania. Dostępna jest ona w odcinkach sześciometrowych. Warto jednak wiedzieć, że możliwe jest docięcie jej do oczekiwanych wymiarów. Jest to mata grzewcza pod płytki, którą można zastosować do już istniejącej podłogi. Nie zajmuje ona bowiem zbyt dużej ilości miejsca w betonowej wylewce. Grubość całej wylewki wraz z matą z płytkami z terakoty to jedynie 13-28 milimetrów. W zestawie producent zdecydował się na dołączenie dodatkowej rurki o wymiarach 7,5 mm, dzięki której można podłączyć zawory. Całkowity wymiar powierzchni grzewczej może wynieść maksymalnie 9 metrów kwadratowych. Wynika to z możliwości podłączenia maksymalnie trzech mat do jednego termostatu. Produkt marki Danfoss to doskonała mata grzewcza pod płytki.

TOP3

Mata grzewczaThermoval KPL 170/3,5 z regulatorem

Zestaw grzewczy Thermoval składa się z jednostronnie zasilanej maty i programowalnego regulatora TVT06. Produkt ten stworzony został aby umożliwić kupującemu samodzielny montaż. Jest to rozwiązanie znacząco ograniczające koszty inwestycji w ogrzewanie podłogowe. Mata grzejna przeznaczona jest do montażu w warstwie kleju pod płytkami. Dużym atutem jest właśnie jednostronne zasilanie. Montaż produktu tego rodzaju jest dużo bardziej intuicyjny niż w przypadku systemów dwustronnych. Mata charakteryzuje się niewielką grubością dzięki czemu nie podnosi w widoczny sposób poziomu, na którym znajduje się podłoga. Jeśli system mat grzewczych Thermoval zostanie umieszczony na powierzchni zajmującej 2/3 całego pomieszczenia, z powodzeniem może służyć jako podstawowe źródło ciepła. Zawarty w zestawie regulator poziomu temperatury minimalizuje koszty ogrzewania odpowiednio dostosowując temperaturę do warunków panujących w pomieszczeniu.

TOP4

Mata grzewczaCET jednostronnie zasilana 4,0m2,600W

Drugie miejsce w rankingu elektrycznego ogrzewania podłogowego zajmuje mata grzejna jednostronnie zasilana, która znajduje zastosowanie w ogrzewaniu podłogowym akumulacyjnym. Jest ono z reguły stosowane w cienkich wylewkach posadzek ceramicznych oraz kamiennych. Model ten jest niezwykle funkcjonalny i użyteczny. Jest to rozwiązanie warte zastosowania w budownictwie zarówno mieszkaniowym, komercyjnym, jak i przemysłowym. Jest to mata grzewcza pod płytki zasilana trzyżyłowym przewodem. Moc jego obciążenia oraz moc przełączeniowa wynoszą 600 W. Instalacja całego systemu jest bardzo prosta i intuicyjna. Odbywa się ona przy użyciu białej, samoprzylepnej siatki, na której umieszczony jest przewód. Ta mata grzewcza to doskonały produkt dla klientów ceniących sobie sprawdzone rozwiązania oferowane przez renomowane Polskie firmy - takie jak marka CET Zamel.

TOP5

Mata grzewczaStiebel Eltron z programatorem 7M²

Mata grzewcza Stiebel Eltron dedykowana jest przede wszystkim ogrzewaniu uzupełniającemu. Jej montaż jest prosty i intuicyjny zarówno w nowo powstałych, jak i remontowanych budynkach. Jej szerokość wynosi jedynie 50 cm. Jest to duży atut pozwalający na użycie tego produktu nawet w wyjątkowo niewielkich pomieszczeniach. Elektroniczne regulatory pracy dostępne w zestawie umożliwiają użytkownikom wybór programów idealnie dostosowanych do panujących w pomieszczeniu warunków termicznych. Grubość mat wynosi jedynie 4 mm. Jest więc ona stosunkowo niewielka. Dzięki temu ich montaż nie podnosi poziomu podłogi. Długość przewodu zasilającego to aż 5 metrów, a odległość między przewodami grzejnymi jest mniejsza niż 9 centymetrów. System ten charakteryzuje się niezwykle równomiernym rozkładem temperatury podłogi. Z zestawu mat grzewczych warto skorzystać remontując lub budując kuchnię czy łazienkę. Jest to doskonałej jakości system gwarantujący komfortowe i ekonomiczne ogrzewanie podłogowe.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych rozdrabniaczy do gałęzi
Ranking: TOP 5 najlepszych soundbarów

Podsumowanie – jaką matę grzewczą zamontować w domu?

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie gwarantujące domownikom niebywały komfort. Maty grzewcze pozwalają na zastosowanie tego rozwiązania w praktycznie każdym pomieszczeniu. Z reguły dedykowane są jednak do użycia pod posadzką pokrytą płytkami, czy kafelkami. Decydując się na zastosowanie tego typu ogrzewania warto dobrze zorientować się w ofercie rynkowej i porównać dostępne do zakupu modele. Często różnią się one między sobą wymiarami, mocą i zastosowanymi do ich wyprodukowania technologiami. Planując montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego - ranking może okazać się pomocny w doborze egzemplarza odpowiedniego do indywidualnych potrzeb. Ogromną zaletą mat grzewczych jest to, że wiele z nich można zamontować samodzielnie, bez konieczności angażowania profesjonalnej ekipy.


Komentarze i opinie użytkowników

cieplik
2022-03-10 12:27:47

Używam maty grzewczej Stiebel Eltron od kilku miesięcy i jestem z niej bardzo zadowolony. Idealnie nadaje się do mojej małej kawalerki, w której zimą może być zimno. Mata szybko się nagrzewa i ma wiele ustawień do wyboru.

pokis22
2022-02-11 12:30:08

Zamontowaliśmy w pokoju Thermoval KPL. Zestaw grzewczy Thermoval składa się z maty zasilanej jednostronnie oraz programowalnego sterownika TVT06. Używam maty do mojego salonu i utrzymuje ciepło w całym pomieszczeniu przez cały dzień. Nie mieliśmy żadnego problemu z montażem

Cascade
2022-05-17 19:27:46

Nie doceniałam maty dopóki nie sprawdziłam jaka jest różnica kiedy jest włączona a kiedy nie. Zdecydowanie polecam, szczególnie w łazience.

Cenna
2022-06-01 12:33:00

Zdecydowaliśmy się z mężem na zamontowanie maty grzewczej w łazience i toalecie. To była dobra decyzja. Można regulować dowolnie temperaturę. Nie zauważyliśmy dużej różnicy w rachunkach za prąd.

Radiate
2022-07-21 09:23:28

W mieszkaniu, które kupiliśmy nie było ogrzewania podłogowego, a żona przyzwyczajona do tego, że w łazience czuje ciepło pod stopami. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie mat grzewczych i żona jest zadowolona. Działają bez zarzutu.

Sunshine
2022-11-17 13:55:12

Wybrałam matę grzewczą Thermoval, bo chciałam zadbac o komfort cieplny w łazience. Należę do osób którym jest zawsze zimno. Dzięki macie mam wrażenie, że w pomieszczeniu panuje ciągle tak samo wysoka temperatura i jest to rozwiązanie bardziej wydajne od standardowych grzejników ściennych. Jestem zadowolona z zakupu mimo że nie był super tani.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!