• Data dodania: 2022-06-02 11:23:19

Ranking: TOP5 mlek modyfikowanych dla noworodków

Szukasz mleka modyfikowanego dla swojego maluszka? Nie możesz już karmić piersią lub twój noworodek potrzebuje większej ilości pokarmu? Jeśli na choć jedno pytanie twoje odpowiedź jest twierdząca, to dobrze się składa, ponieważ poniżej został przedstawiony ranking mlek modyfikowanych dla noworodków. Koniecznie się z nim zapoznaj!

Pierwsze miesiące życia dziecka to dla rodziców niezwykle ważny, szczęśliwy, ale też stresujący czas. Starają się robić wszystko, aby maluch odżywiał się jak najlepiej. Niestety nie zawsze jest możliwe karmienie dziecka drogą naturalną. Z reguły taka sytuacja ma miejsce, kiedy mama ma problemy zdrowotne lub z laktacją. Zresztą niektóre noworodki czasami zwyczajnie nie chcą ssać piersi. Oczywiście najlepiej byłoby, aby dziecko karmione było mlekiem matki, ale jeśli nie ma na to szans, to nie pozostaje nic innego, jak wybrać dobre mleko modyfikowane. Bardzo ważne jest to, aby wybrać taki produkt, który będzie miał odpowiednią ilość żelaza, które jest niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Z tym że zapotrzebowanie na ten pierwiastek jest mniejsze niż w przypadku starszych dzieci. Dlatego też wybierając mleko, należy uwzględnić wiek maluszka. Taką informację najczęściej można znaleźć na opakowaniu. Nas interesować będą mleka początkowe, czyli oznaczone cyfrą 1, ponieważ można podawać je dziecku zaraz po urodzeniu aż do szóstego miesiąca życia. O to Top 5 mlek modyfikowanych!

Ranking: TOP5 mlek modyfikowanych dla noworodków

Ranking mlek modyfikowanych w wrześniu 2023

TOP5

Mleko modyfikowane Bebilon Profutura Duo Biotik 1

Mleko modyfikowane Bebilon Profutura Duo Biotik 1

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP4

Mleko modyfikowane Nestle Nan Expert Pro HA 1

Mleko modyfikowane Nestle Nan Expert Pro HA 1

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP3

Mleko modyfikowane Miralex Capricare 1

Mleko modyfikowane Miralex Capricare 1

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP2

Mleko modyfikowane HiPP Comfort

Mleko modyfikowane HiPP Comfort

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP1

Mleko modyfikowane Bebilon Advance 1

Mleko modyfikowane Bebilon Advance 1

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych kaw ziarnistych
Ranking: TOP 5 najlepszych toników do twarzy
TOP5

Mleko modyfikowaneBebilon Profutura Duo Biotik 1

Produkt dostępny w: 39 sklepach Producent: Bebilon-Nutricia

Piąte miejsce w zestawieniu zajmuje mleko początkowe Bebilon Profutura Duo Biotik 1 w opakowaniu 800 g. W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że jest to mleko odpowiednie zarówno dla dzieci, które nie mogą być karmione mlekiem matki, ale też tych, którym pokarm od rodzicielki zwyczajnie im nie wystarcza i konieczne jest ich dokarmianie. Bez przeszkód można podawać je dzieciom już od pierwszych dni życia, a do organizmu zostaną dostarczone wszelkie niezbędne składniki odżywcze. W składzie mleka znajduje się kwas dokozahekseanowy należący do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Co jest o tyle ważne, że mleko spełnia wymagania prawne dotyczące wszystkich produktów przeznaczonych do karmienia początkowego niemowląt. W tym przypadku nie można nie zwrócić uwagi na samo opakowanie, ponieważ jest bardzo wygodne zarówno w użytkowaniu, jak i w przechowywaniu. Wieczko jest szczelne, więc mleko nie wietrzeje i nie traci swoich wartości odżywczych. Do opakowania została dołączona miarka, która pomaga w przygotowaniu odpowiedniej ilości pokarmu. Jeżeli chodzi o wydajność, to mleko wystarczy na ponad 50 porcji przy pojemności 100 ml. Opinie rodziców, którzy stosowali Bebilon Profutura Duo Biotik, są dość podobne. Mleko jest chwalone przede wszystkim ze względu na to, że smakuje dzieciom, a po spożyciu nie pojawiają się problemy z układem trawiennym. Według nich dużym plusem jest też skład, w którym nie znajdują się substancje słodzące i olej palmowy. Najczęściej wspominaną wadą jest ciągły wzrost ceny oraz czas na zużycie, który wynosi 4 tygodnie.

TOP4

Mleko modyfikowaneNestle Nan Expert Pro HA 1

Produkt dostępny w: 22 sklepach Producent: Nestle-NAN

Zaszczytne 4 miejsce w rankingu mlek modyfikowanych zajmuje Nestle Nan Expert Pro Ha 1 o gramaturze 400 g. Przeznaczone jest głównie dla dzieci, u których istnieje podwyższone ryzyko występowania alergii na mleko krowie. Jednak nie może być podawane dziecko, gdy taka przypadłość została już potwierdzona badaniami, ponieważ jednym ze składników jest laktoza. Eksperci Nestle już od wielu lat starają się zaspokoić wszelkie potrzeby żywieniowe noworodków. Mleko zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 i omega-6, częściowo hydrolizowane białko, a także bakterie B, lactis. Producent zaleca, aby po zakończeniu karmienia dziecka mlekiem Nestle Nan Expert Pro HA 1 wprowadzić do jadłospisu mleko następne o takiej samej nazwie, tyle że oznaczone cyfrą 2. Zmianę mleka koniecznie trzeba skonsultować z lekarzem. Do produktu została dostarczona miarka, a na opakowaniu można znaleźć tabelę karmienia uwzględniającą wiek dziecka. Mleko cieszy się bardzo dobrymi opiniami rodziców. Do najpopularniejszych zalet można zaliczyć: smak, przyswajalność oraz odżywczość. Dodatkowym atutem jest brak substancji uczulających i łatwość podania. Niestety u niektórych dzieci po podaniu mleka Nan pojawiły się zaparcia i bóle brzuszka.

TOP3

Mleko modyfikowaneMiralex Capricare 1

Produkt dostępny w: 40 sklepach Producent: MIRALEX

Miejsce 3 i brązowy medal otrzymuje mleko modyfikowane Miralex Capricare. Głównym składnikiem mleka jest mleko kozie. Dostarcza też do organizmu dziecka niezbędnych składników mineralnych i odżywczych oraz witamin. Mleko jest bardzo delikatne, dzięki czemu o wiele lepiej przyswajalne. Niewskazane jest podawanie produktu dzieciom, u których zdiagnozowana została alergia na krowie mleko. Istotnym faktem jest to, że producent zapewnia, iż skład mleka został opracowany na podstawie wieloletnich badań przez specjalistów zajmujących się żywieniem niemowląt. Same składniki są w pełni naturalne i łagodne dla żołądka dziecka. Można je podawać już od urodzenia do momentu ukończenia szóstego miesiąca życia. Gramautra 400 gram starcza na około 3 dni stosowania. Do tej pory na polskim rynku nie były dostępne większe puszki, ale może z czasem to się zmieni. Natomiast konsystencja mleka różni się nieco od innych mlek modyfikowanych dla dzieci, ponieważ jest bardziej rzadkie. Jednak z całą pewnością nie jest to wadą produktu, ponieważ łatwiej przechodzi przez smoczek w butelce. Na zakup Miralex Capricare decyduje się coraz więcej rodziców. Mleko doceniane jest przede wszystkim za dobry skład, odżywczość, smak i skład (brak cukru i maltodekstryny). Często wymieniane są też zalety takiej jak: brak bólu brzuszka, zaprać i kolek, ładny zapach oraz kolor (jest białe, a nie żółte, jak w przypadku innych produktów z tej kategorii). Ostatecznie należy wspomnieć, że zostało ocenione jako mleko najbardziej zbliżone do mleka mamy. Rodzice nie wyróżnili żadnych wad!

TOP2

Mleko modyfikowaneHiPP Comfort

Na miejsce drugie i srebrny medal zdecydowanie mleko modyfikowane firmy HiPP. Wielu rodziców doskonale zdaje sobie sprawę, jak męczące mogą być zaparcia, wzdęcia i kolki u maluszka. Niestety takie dolegliwości występują stosunkowo często, głównie za sprawą, że układ pokarmowy nie jest jeszcze do końca wykształcony. Problemom z trawieniem i wydalaniem zawsze towarzyszy płacz, ponieważ dziecko w ten sposób pokazuje, że dzieje się coś niedobrego. Mleko modyfikowane HiPP zostało opracowane tak, aby pomóc maluszkowi przetrwać ciężkie chwile i cieszyć się pierwszymi miesiącami życia. Na tle innych wyróżnia się hydrolizą białka na wysokim stopniu. Dzięki czemu białko podzielone jest na drobniejsze elementy i jest łatwiej przyswajalne przez maleńki organizm. W związku z tym, że niektóre dzieci nie tolerują laktozy, w składzie mleka znajdują się w niej niewielkie ilości. Co więcej, mleko jest świetnym źródłem składników odżywczych, witamin i kultury bakterii kwasu mlekowego. Wyjątkowo opakowaniem jest kartonik, a nie puszka. Z tym że zupełnie nie przeszkadza to w przechowywaniu, dawkowaniu, czy podawaniu. Mleko modyfikowane HiPP przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci, które mają tendencję do wcześniej wspomnianych problemów z układem trawiennym. Co ciekawe, bardzo często mleko polecane jest przez pediatrów. Zalety wskazywane przez rodziców to: wydajność, skuteczność, smak i odżywczość. Zresztą potwierdzają oni, że po podaniu mleka kolki, zaparcia i wzdęcia u dziecka pojawiają się znacznie rzadziej.

TOP1

Mleko modyfikowaneBebilon Advance 1

Produkt dostępny w: 1 sklepach Producent: Bebilon-Nutricia

Absolutnym zwycięzcą i tym samym zdobywcą złotego medalu w rankingu mlek modyfikowanych zajmuje mleko Bbilon Advance. Firma od ponad 40 lat zatrudnia specjalistów, którzy przeprowadzają kompleksowe badania nad mlekiem matki i dostosowują produkty wypuszczane na rynek tak, aby zaspokajały wszystkie potrzeby żywieniowe dziecka od pierwszych jego dni. Mleko zostało dopuszczone do sprzedaży w wygodnym i wydajnym opakowaniu. Jeden kartonik wystarcza na przygotowanie około 80 mleka o pojemności 100 ml. Do każdego z nich została dołączona miarka, która pozwala odmierzyć odpowiednią ilość mleka, zgodną z tabelą dostępną na opakowaniu. W składzie można znaleźć olej palmowy, ale nieutwardzony, więc jest on dobrze przyswajalny przez organizm malucha. Zresztą trafiają do niego, chociażby wapń, żelazo, potas, magnez, witamina C, czy też jod i cynk. Rodzice bardzo często wybierają mleko Bebilon Advance, jeśli wcześniej stosowali inny rodzaj mleka, po którym pojawiały się niepokojące objawy, takie jak gazy i bóle brzuszka. Wybór zawsze okazywał się słuszny, ponieważ symptomy zaczęły znikać nawet po dwóch dniach stosowania. Dzieci piją mleko z chęcią, nie trzeba ich przekonywać. Niewątpliwą zaletą jest też wysokiej jakości skład. Ostatecznie do zakupu może przekonać sztywne i wygodne opakowanie ułatwiające podawanie i przechowywanie.

Jak wybrać mleko modyfikowane dla noworodka - podsumowanie

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele mlek modyfikowanych. Oferta jest na tyle zróżnicowana, że naprawdę ciężko jest wybrać te najlepsze. Tak naprawdę przed pierwszym podaniem należy zawsze skonsultować się z pediatrą, ponieważ on najlepiej będzie wiedział, jakie mleko modyfikowane nie zaszkodzi dziecku. Oczywiście szczególną uwagę trzeba zwrócić także na skład. Dopiero na koniec warto uwzględnić cenę, czy też producenta. W naszym zestawieniu na pierwszym miejscu znalazło się mleko modyfikowane firmy Bebilon, ponieważ jest najwyżej oceniane przez rodziców. Jednak pamiętaj, że twój maluszek może nie tolerować któregoś ze składników lub mleko będzie mu zwyczajnie nie smakować. W razie konieczności wprowadzenia do jadłospisu nowego mleka trzeba to robić stopniowo. W innym przypadku mogą pojawić się problemy żołądkowe.

Komentarze i opinie użytkowników

Vani
2022-08-11 22:38:19

Od początku zakładałam, że nie będę karmić syna naturalnie (bez wchodzenia w szczegóły decyzji), ale po konsultacji z pediatrą zarekomendowano mi ta mleko i synek rośnie i rozwija się książkowo ;)

Ela
2022-08-03 15:11:17

Mleko dostarcza dziecko wszystkich składników pokarmowych których potrzebuje na danym etapie rozwoju. Wybór tego mleka był konsultowany z pediatrą.

Shadow
2022-07-30 12:10:05

Nie udało się przekonać córki do karmienia piersią, cały czas próbuję, ale podstawowym posiłkiem jest mleko modyfikowane. Udało nam się trafić dopiero za 3 razem, innych nie chciała pić.

Wera
2022-07-26 19:08:56

Dokarmiam syna tym mlekiem bo mam mało pokarmu. Młody nie grymasi, je ładnie, przybiera na wadze, więc chyba wszystko jest ok

Jane
2022-07-21 10:07:40

Niestety po cesarskim cięciu nie udało się karmić naturalnie. Wybraliśmy to mleko z polecenia pani położnej w szpitalu. Dziecku pasuje ;)

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking: TOP5 mlek modyfikowanych dla noworodków pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!