• Data dodania: 2021-08-18 15:39:46

Ranking: TOP 5 najlepszych anten pokojowych

Oglądanie telewizji - choć wydaje się, że jest stopniowo wypierane przez multimedia internetowe - to wciąż standardowy sposób na rozrywkę i relaks. Większość osób, które korzystają z odbiorników telewizyjnych decyduje się na naziemne usługi cyfrowe. Na jakość odbieranych programów ma oczywiście duży wpływ rodzaj pakietu wykupionego u operatora. Także odpowiedni telewizor determinuje jakość wyświetlanego obrazu. Często pomijanym i niedocenianym elementem jest antena. Wbrew pozorom jakość treści wyświetlanych na ekranie w dużym stopniu od niej zależy. W zależności od rodzaju zamontowanej anteny obraz jest lepszej lub gorszej jakości. Niezwykle wygodną, praktyczną i skuteczną alternatywą dla tradycyjnej anteny jest model pokojowy. Jego montaż jest niezwykle prosty i nie wymaga przeciągania kłopotliwych kabli przez ściany. Opcja ta polecana jest w szczególności osobom, które mieszkają w większym mieście lub w niedalekiej odległości od nadajnika. Jeżeli zastanawiasz się nad tym jaką antenę wybrać i w najbliższym czasie planujesz jej zakup, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem pięciu najlepszych anten pokojowych.

Ranking: TOP 5 najlepszych anten pokojowych

Ranking anten pokojowych w wrześniu 2023

TOP5

Antena pokojowa Tamiza DVB-T z regulacją ANT0144

Antena pokojowa Tamiza DVB-T z regulacją ANT0144

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP4

Antena pokojowa Sonus TV

Antena pokojowa Sonus TV

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP3

Antena pokojowa Thomson ANT1418BK

Antena pokojowa Thomson ANT1418BK

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP2

Antena pokojowa Maclean MCTV-963

Antena pokojowa Maclean MCTV-963

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP1

Antena pokojowa Icybox

Antena pokojowa Icybox

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych mat do ćwiczeń
Ranking: TOP 5 gier planszowych dla dorosłych
TOP5

Antena pokojowaTamiza DVB-T z regulacją ANT0144

Produkt dostępny w: 8 sklepach Producent: LP

Jaką antenę pokojową warto kupić? Model Tamiza to produkt w przystępnej cenie, godny polecenia. Jest to aktywna, siatkowa wewnętrzna antena szerokopasmowa. Posiada wbudowany wzmacniacz. Służy on do odbioru kanałów telewizyjnych w zakresie od pierwszego do sześćdziesiątego programu. Zainstalowany wzmacniacz został wykonany z układów bardzo wysokiej jakości przy zastosowaniu technologii SMD. Jest to rozwiązanie gwarantujące bardzo wysokie parametry pozwalające na sprawny odbiór przesyłanego materiału telewizyjnego. Sygnał może zostać również dodatkowo wzmocniony. Jest to możliwe do osiągnięcia poprzez zastosowanie dostarczonego razem w zestawie zasilacza stabilizowanego o mocy 12 V. Jest to bardzo mocna antena pokojowa 40dB. Jej masa jest stosunkowo niewielka - wynosi jedynie 0,9 kg.

TOP4

Antena pokojowaSonus TV

Produkt dostępny w: 11 sklepach Producent: DPM

Sonus TV to kolejna pozycja w rankingu anten pokojowych. Jest to urządzenie wyprodukowane przez Polską markę Barczak. Antena została przystosowana do odbioru zarówno pasma VHF, jak i UHF. Możliwy jest odbiór sygnałów z trzeciego, czwartego i piątego zakresu pasma telewizyjnego. Model ten został zaprojektowany z myślą o użytkowaniu go w zamkniętych pomieszczeniach. Jego atutem jest niewielki rozmiar i zamontowanie go praktycznie w każdych warunkach - przykładowo nawet w przyczepie kempingowej. W zestawie dołączony został przewód o długości 165 cm. Jeżeli potrzebny będzie dłuższy kabel - należy dokupić egzemplarz z końcówką prostą lub kątową. Do anteny niezbędny jest także zasilacz i separator napięcia. Jest to niezwykle ważny element odpowiadający za przesłanie napięcia zasilającego tym samym przewodem, jakim jest przesyłany sygnał z anteny do telewizora. Bardzo ważne jest umieszczenie anteny Sonus TV w odpowiednim miejscu. Optymalne efekty wizualne będą możliwe do osiągnięcia jeżeli znajdzie się ona w pobliżu okna. Model ten odbiera sygnał zarówno cyfrowy, jak i analogowy. Jest też zgodny ze standardem DVB-T.

TOP3

Antena pokojowaThomson ANT1418BK

Produkt dostępny w: 10 sklepach Producent: Hama

Antena pokojowa Thomson to produkt uniwersalny dający szerokie możliwości zastosowania. Jest to antena pokojowa przeznaczona głównie do odbioru sygnału cyfrowej telewizji oraz radia. Jest bardzo dobrze przystosowana do działania z telewizorami i odbiornikami UKW. Odbiór pozbawiony jest jakichkolwiek szumów. Wyświetlana jakość jest zdecydowanie lepsza dzięki obracanemu dipolowi. Zasięg odbioru jest bardzo szeroki - wynosi aż 15 kilometrów do najbliższej lokalizacji nadajnika. Istnieją alternatywne sposoby zasialania, albo za pomocą wbudowanego zasilacza sieciowego, albo przyłącza anteny 12V. Istnieje również możliwość zasilania poprzez podłączenie anteny do gniazdka samochodowego lub w przyczepie kempingowej. Jest to niezwykle praktyczna funkcja, która sprawia, że urządzenie Thomson ANT1418BK sprawdzi się nawet podczas długich podróży. Sam montaż anteny jest niezwykle prosty i intuicyjny. Jest to dobry jakościowo produkt, gwarantujący bezawaryjne działanie.

TOP2

Antena pokojowaMaclean MCTV-963

Produkt dostępny w: 19 sklepach Producent: Maclean

Maclean MCTV-963 to produkt typu dwa w jednym. Jego podstawowa funkcja to antena pokojowa, jednak może służyć również jako funkcjonalna podstawka na słuchawki. Jest to bardzo estetyczna antena wykazująca właściwości zarówno dekoracyjne, jak i funkcjonalne. Antena ta umożliwia sprawny odbiór zarówno cyfrowej telewizji, jak i analogowej. Znajduje zastosowanie zarówno w odbieraniu sygnału telewizyjnego, jak i radiowego - jest bardzo uniwersalna. Podczas konstruowania tego urządzenia zdecydowano się na wbudowanie wzmacniacza antenowego. Jego zadaniem jest wzmocnienie sygnału naziemnej telewizji i poprawienie jakości obrazu wyświetlanego na ekranie. Antena prezentuje się niezwykle solidnie i wykonana została z dobrych jakościowo materiałów. Będzie prezentowała się dobrze w każdym pomieszczeniu. W zestawie dołączony jest odpowiednio dopasowany przewód sygnałowy i zasilacz.

TOP1

Antena pokojowaIcybox

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego rankingu najlepszych anten pokojowych okazał się model wyprodukowany przez firmę Icybox. Jest to cyfrowa antena przeznaczona do odbioru sygnału telewizyjnego i radiowego. Posiada wysokowydajny, cichy wzmacniacz sygnału, którego zasięg wynosi aż 25 kilometrów. Model ten może być użytkowany w dwóch różnych trybach: aktywnym i biernym. W trybie aktywnym warto zadbać o dodatkowe zasilanie, które wzmocni sygnał. Ogromnym atutem wyróżniającym tę antenę pokojową spośród innych jest obecność filtra blokowego. Zapobiega on powstawaniu zakłóceń spowodowanych przez sygnały telefoniczne 3G, 4G i LTE. Jest to odbiornik kompatybilny ze wszystkimi odbiornikami DVB-T i DVB-T2 HD. Do zestawu dołączony jest kabel koncentryczny o długości 1,3m. Model ten jest bardzo dobrze dopracowany. Charakteryzuje się prostym montażem i niezawodnym działaniem. Jest to bardzo dobra jakościowo antena pokojowa, którą warto kupić.

Podsumowanie – jaką antenę pokojową wybrać?

Anteny pokojowe to niezwykle praktyczne i funkcjonalne urządzenia. Warto jednak pamiętać o tym, że są one przeznaczone do użytku w niedalekiej odległości od najbliższego nadajnika. Warto wybierać modele posiadające wzmacniacz - dzięki niemu siła sygnału będzie zdecydowanie większa. Aby uzyskać lepszy odbiór można także zainstalować antenę pokojową na balkonie. Urządzenia te charakteryzują się niewielkim rozmiarem i estetycznym designem - mogą być wręcz ozdobą wnętrza. Antena tego typu zmieści się nawet na niewielkim biurku. Wiele modeli przystosowanych do użytku wewnętrznego można nawet podłączyć bezpośrednio poprzez przewód USB. Warto jednak pamiętać o tym, że często użytkowanie takiej anteny może wiązać się z koniecznością poświęcenia kilku minut na złapanie zasięgu. Obecne rozwiązania technologiczne są na tyle zaawansowane, że producenci oferują nawet anteny tego typu odbierające obraz w jakości Full HD. Antena pokojowa może być użytecznym sprzętem - należy jedynie wybrać dobry i funkcjonalny model.

Komentarze i opinie użytkowników

Hurricane
2023-01-21 17:52:26

Kupiłem babci antenę Sonus TV, bo ciągle miała jakiś problem z telewizją, który trudno było zdiagnozować. O dziwo, okazało się, że antena pomogła. Wszystkie programy śmigają, babcia zadowolona.

Darek
2022-11-29 22:49:19

Wybrałem antenę Thomson, ale nie zamontowałem jej w pokoju tylko w przyczepie kempingowej. Mozliwość podłączenia do gniazdka samochodowego przesądziła o wyborze modelu Thomson ANT1418BK. Sprawuje się nadwyraz dobrze, jestem zadowolony

Cenka
2022-07-21 09:22:27

Zakup z polecenia. Działa zgodnie z przeznaczeniem.

Fester
2022-06-03 18:55:50

Spoko antena, zwiększa zasięg, sygnał jest lepszy i programy lepiej odbierają. Polecam

Alek
2022-05-27 20:04:49

Polecam

Tress
2022-05-15 23:04:15

Dobrze działająca antena. Polecam.

janturek
2021-12-15 15:49:17

myślałem, właśnie żeby wymienić tą swoja, bo ostatnio zauważyłem problemy i zakłócenia. wprowadzają podobno jakieś nowe kanały i system kodowania, więc akurat dobry moment na wymianę anteny pokojowej, któraś z nich obsługuje te nowe standardy?

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking: TOP 5 najlepszych anten pokojowych pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!