• Data dodania: 2021-10-24 10:38:00

Ranking: TOP 5 najlepszych czujników parkowania

Parkowanie to jeden z trudniejszych manewrów, z jakim zmagają się kierowcy w życiu codziennym. Obecnie nawet mniejsze miejscowości są niezwykle zatłoczone i często znalezienie jakiegokolwiek miejsca postojowego graniczy wręcz z cudem. Urządzenie, które może znacząco ułatwić proces parkowania samochodu to czujniki parkowania. Doskonale sprawdzą się dla osób, które często korzystają z zatłoczonych parkingów miejskich lub podziemnych. Oczywiście nie dają one stuprocentowej ochrony przed stłuczką, jednak w znaczący sposób zmniejszają ryzyko zniszczenia samochodu podczas parkowania tyłem. Większość dostępnych na rynku czujników ma za zadanie informowanie kierowcy za pomocą sygnałów dźwiękowych bądź świetlnych o tym, że zbliża się on do jakiejś przeszkody - na przykład w postaci słupka. Wiele droższych - nowych - modeli samochodów posiada takie czujniki wbudowane fabrycznie. Jednak doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy budżetowych, lub starszych modeli jest zamontowanie takiego zewnętrznego czujnika. Czym kierować się podczas zakupu i jakie kryteria wziąć pod uwagę? Jakie marki produkujące urządzenia tego typu są polecane? Sprawdź jakie modele warto kupić czytając poniższy ranking czujników parkowania.

Ranking: TOP 5 najlepszych czujników parkowania

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 płyt gazowych do zabudowy
Ranking: TOP 5 hulajnogi wyczynowe

TOP1

Czujnik parkowaniaSencor SCA PARK200

Czujnik parkowania Sencor SCA PARK200 to produkt ułatwiający zarówna parkowanie przodem, jak i tyłem. Jest to zestaw aż 4 czujników, które w bardzo przejrzysty sposób wizualizują odległość, która pozostała do przeszkody. Produkt zostaje automatycznie aktywowany po włączeniu biegu wstecznego. Dużą zaletą, za którą wiele osób ceni sobie ten model jest bezprzewodowe połączenie z modułem sterującym oraz wyświetlaczem. Jest to urządzenie bardzo wielofunkcyjne oraz uniwersalne, gdyż można zamontować je w praktycznie każdym modelu samochodu. Zastanawiając się jaki czujnik do parkowania kupić w przystępnej cenie - Sencor SCA PARK200 to doskonała propozycja. Jego szeroki kąt wykrywania uszkodzeń skutecznie zapobiega zarysowaniom boków pojazdu podczas parkowania. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne do montażu elementy: moduł sterujący, cztery czujniki ultradźwiękowe, akustyczny sygnalizator, przewód zasilający, instrukcję oraz zestaw akcesoriów. Jest to bardzo dobre urządzenie charakteryzujące się doskonałym stosunkiem jakości wykonania do ceny.

TOP2

Czujnik parkowaniaValeo 632200

Jeżeli zastanawiasz się jaki czujnik do parkowania kupić, koniecznie zapoznaj się z asortymentem firmy Valeo. Asystent parkowania oznaczony numerem 632200 to zestaw czterech czujników, które w zależności od potrzeb mogą zostać umieszczone na przednim bądź tylnym zderzaku. Jeżeli zostaną zamontowane z tyłu pojazdu - ich uruchamianie będzie automatycznie powiązane z wrzuceniem biegu wstecznego. Z kolei czujniki umieszczone z przodu działają przez 30 sekund po uruchomieniu pojazdu. Można także skorzystać z ustawienia, które oferuje 8 bądź 20 sekund funkcjonowania po zwolnieniu hamulca. Czujniki sygnalizują obecność przeszkody w pobliżu za pomocą wyraźnego sygnału dźwiękowego, który ostrzega kierowcę z odpowiednim wyprzedzeniem umożliwiającym odpowiednią reakcję. System przeznaczony jest do odnajdywania przeszkód znajdujących się w odległości od 10 do 170 centymetrów. Bardzo dużą zaletą jest także informacja wydawana przez głośnik jeżeli któryś z czujników nie funkcjonuje w prawidłowy sposób.

TOP3

Czujnik parkowaniaValeo 632201

Kolejna propozycja do również czujnik parkowania wyprodukowany przez firmę Valeo - jest to wyższy model, wyposażony w nieco większą ilość różnorodnych funkcji. Model 632201 posiada kolorowy wyświetlacz LCD, który w bardzo przejrzysty sposób wizualizuje odległość od zbliżającej się przeszkody. Wraz z sygnałami dźwiękowymi zmniejsza ryzyko stłuczki do minimum. Dużym atutem jest także inny dźwięk oznaczający przeszkodę z przodu, a inny z tyłu. Cztery zawarte w zestawie czujniki posiadają możliwość lakierowania. Wiele osób ceni sobie ten konkretny model za stopniowe narastanie wydawanego sygnału dźwiękowego. Staje się on coraz bardziej intensywny w miarę zbliżania się do przeszkody. Warto także wiedzieć, że system automatycznie dezaktywuje czujniki objęte awarią - wpływa to znacząco na poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z czujników. Zaletą jest także duża uniwersalność czujników do parkowania samochodu marki Valeo - z powodzeniem mogą one zostać zamontowane w pojazdach, które posiadają wyposażenie do holowania przyczep.

TOP4

Czujnik parkowaniaValeo 632202

Ostatnim obecnym w dzisiejszym rankingu czujników parkowania produktem marki Valeo jest model oznaczony symbolem 632202. Jest to najbardziej zaawansowany z przedstawionych dzisiaj egzemplarzy. Odpowiednio cechuje się także najwyższą ceną. W zestawie zawartych jest aż 8 czujników, które bez problemu mogą zostać pomalowane. System posiada funkcję wyciszającą radio podczas procesu parkowania - jest ona bardzo przydatna i zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania manewru. Centrala dostosowuje się także podczas ciągnięcia naczepy i wykazuje kompatybilność z hakiem holowniczym. Warto pamiętać o tym, że ten model dedykowany jest jedynie samochodom, których zderzaki znajdują się 45-65 centymetrów nad ziemią. W innym wypadku nie będą wykazywały wysokiej skuteczności. Również długość pojazdu nie może przekraczać pięciu metrów. Zaletą jest zmiana intensywności wydawanego sygnału dźwiękowego w zależności od odległości przeszkody. Jeżeli czujnik zostanie uszkodzony, kierowca jest automatycznie informowany o miejscu wystąpienia awarii.

TOP5

Czujnik parkowaniaGarmin BC 40

Zdecydowanym zwycięzcą dzisiejszego rankingu czujników parkowania okazał się produkt marki Garmin - bezprzewodowa kamera cofania oznaczona symbolem BC 40. Jest to model ze stosunkowo wysokiej półki cenowej, jednak charakteryzuje się niezawodnością i wysoką jakością wykonania. Dużą zaletą jest kompatybilność z systemami nawigacyjnymi marki Garmin. Kamera cofania jest całkowicie bezprzewodowa. Zasilają ją baterie litowo-jonowe AA1. Dużą zaletą jest intuicyjny i prosty montaż, z którym każdy poradzi sobie na własną rękę. Czujnik jest wodoodporny i z powodzeniem wytrzyma wiele zróżnicowanych warunków atmosferycznych pojawiających się na drodze. Ogromną zaletą jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą komend głosowych. W zestawie znajduje się ramka z dopasowanym uchwytem oraz zatrzaski, które zabezpieczą tablicę rejestracyjną. Produkt marki Garmin to wart polecenia czujnik do parkowania, który wyróżnia się spośród innych, podobnych modeli dostępnych na rynku.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 płyt gazowych do zabudowy
Ranking: TOP 5 hulajnogi wyczynowe

Czujniki cofania – jakie wybrać?

Zakup czujnika parkowania to doskonała decyzja zwiększająca bezpieczeństwo podczas wykonywania manewrów w ciasnych miejscach. Warto jednak wybrać produkt wysokiej jakości, którego użytkowanie jest proste i intuicyjne. Tylko wtedy proces parkowania faktycznie będzie bardziej bezpieczny. Należy także pamiętać o dobraniu egzemplarza dopasowanego do posiadanego modelu samochodu.


Komentarze i opinie użytkowników

Meteor
2022-05-17 19:45:09

Nie jestem super kierowcą, nie ma co ukrywać, dlatego dla własnego komfortu (i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu :D ) kupiłam czujniki parkowania na przód i tył samochodu. Moje parkowanie weszło na zupełnie inny poziom zaawansowania, czuje się pewniej za kierownica, czujniki dają sygnał w odpowiednim momencie. Chwilę zajmuje przyzwyczajenie się do nich, ale z czasem jest tylko lepiej.

Black Beauty
2022-05-23 22:17:50

Dużo jeżdżę po mieście, niestety zdarzyło mi się przytrzeć auto, bo parkowanie nie jest moją mocną stroną. Zamontowane czujniki zdecydowanie ułatwiają manewrowanie pomiędzy innymi pojazdami.

Willy
2022-05-31 15:49:43

Kupiłem żonie, która ma problem z parkowaniem. Z czujnikami jest jej łatwiej manewrować pomiędzy innymi samochodami. Sygnał dźwiękowy jest ok. W tej cenie myślę, że nic innego się nie kupi.

Driver
2022-07-29 12:00:37

Pika wystarczająco głośno, pozwala zachować bezpieczną odległość pomiędzy przeszkodami a autem. Udany zakup

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!