• Data dodania: 2021-12-04 15:59:00

Ranking: TOP 5 najlepszych dalmierzy laserowych

Dalmierze laserowe to niezwykle przydatne urządzenia pomiarowe. Wykorzystywane w prawidłowy sposób są niezwykle praktycznymi i precyzyjnymi sprzętami. Pozwalają na wykonanie pomiaru z precyzją co do milimetra. Decydując się na zakup dobrego dalmierza laserowego należy pamiętać o tym, aby wybrać urządzenie dobrej jakości - najlepiej wyprodukowane przez firmę z ugruntowaną pozycją na rynku. Jakie cechy warto wziąć pod uwagę przed zakupem? Przede wszystkim zasięg - im będzie większy - tym lepiej. Umożliwi wtedy większe odchylenie od wartości wskazanej przez dalmierz. Nie bez znaczenia jest też wielkość plamki świetlnej. Jeżeli jest mniejsza - umożliwia zdecydowanie bardziej precyzyjny wybór miejsca, w którym aktualnie wykonywany jest pomiar. Wiązka powinna być też idealnie prostopadle skierowana do powierzchni, od której ma być zmierzona odległość. Jeżeli nie wiesz jakie dostępne obecnie urządzenia są warte zakupu, koniecznie przeczytaj poniższy ranking dalmierzy laserowych.

Ranking: TOP 5 najlepszych dalmierzy laserowych

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP5 najlepszych fotelików samochodowych 0-13 kg
Ranking: TOP 5 najlepszych wertykulatorów
TOP1

Dalmierz laserowyMakita LD030P

Pierwszą propozycją w dzisiejszym rankingu dalmierzy laserowych jest produkt Makita LD030P. Umożliwia pomiar ciągły oraz pojedynczej odległości. Bardzo precyzyjnie oblicza także powierzchnię w metrach kwadratowych. Ogromnym atutem tego konkretnego modelu jest funkcja zapamiętywania pięciu ostatnich wykonanych pomiarów. Przed zakupem tego konkretnego egzemplarza warto zapoznać się z warunkami sprzyjającymi jego pracy. Korzystnie na precyzję pomiarów wpływają białe obiekty, które są źródłem odbicia rozproszonego, niskie oświetlenie tła oraz umiarkowana temperatura. Dalmierz laserowy funkcjonuje nieco gorzej jeżeli obiekty charakteryzują się niskim lub wysokim współczynnikiem odbicia, oświetlenie jest wysokie, a temperatura wysoka bądź niska. Jest to jeden z najlepszych modeli dostępnych w przystępnej cenie, które charakteryzują się stosunkowo dużą maksymalną odległością pomiarów, wynoszącą 30 metrów. Jest to warty polecenia produkt charakteryzujący się korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

TOP2

Dalmierz laserowyDeWalt 50m DW03050

DeWalt Dalmierz DW033 to wysokiej jakości proste w obsłudze narzędzie pomiarowe. Dedykowane jest osobom, które potrzebują urządzenia, które precyzyjnie wykona pomiary w odległości nieprzekraczającej 30 metrów. Do mierzenia odległości między urządzeniem, a celem wykorzystano bardzo dokładną technologię laserową. Model ten charakteryzuje się dokładnością na dobrym poziomie. Umożliwia dokonywanie niezwykle precyzyjnych pomiarów w zróżnicowanym środowisku. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Wielu klientów ceni sobie DeWalt Dalmierz DW033 za ergonomiczną budowę. Uchwyt obudowano miękkim tworzywem soft grip. Ma właściwości antypoślizgowe dzięki czemu dalmierz laserowy nie wypadnie z ręki. Obsługa jest bardzo prosta - możliwa dzięki korzystaniu z zaledwie jednego przycisku. Waga narzędzia jest niska, a jego budowa sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca podczas przechowywania. W zestawie znajduje się dalmierz, pokrowiec, dwie baterie AAA, karta gwarancyjna oraz dowód dokonania zakupu.

TOP3

Dalmierz laserowyNEO TOOLS 75-201

Jeżeli zastanawiasz się jaki dalmierz laserowy kupić, aby spełnił wszystkie Twoje oczekiwania, koniecznie zapoznaj się z parametrami urządzenia Neo Tools 75-201. Jest to wysokiej klasy narzędzie, które z powodzeniem można wykorzystać do pomiaru objętości, odległości oraz pola powierzchni. Urządzenie to posiada wiele różnorodnych funkcji. Pozwalają one między innymi w komfortowy sposób dodawać i odejmować wartości, dokonywać pomiarów pośrednich - za pomocą użycia twierdzenia Pitagorasa - oraz ciągłych. Urządzenie posiada też automatyczną poziomicę. Dzięki niej użytkownik może precyzyjnie odczytać kąt położenia. Wiele osób ceni sobie ten sprzęt za stosunkowo długą maksymalną odległość, wynoszącą aż 60 metrów. Błąd, który może pojawić się podczas pomiaru to jedynie +- 2 mm. Neo Tools 75-201 z powodzeniem radzi sobie w pracy w temperaturach w zakresie 0-40 stopni Celsjusza. Istnieje możliwość pomiaru od początku, środka, lub końca - urządzenie jest więc niezwykle funkcjonalne i skutecznie usprawnia pracę.

TOP4

Dalmierz laserowyBosch GLM 40 Professional

Jednym z najlepszych dalmierzy laserowych dostępnych na rynku jest Bosch GLM 40 Professional. Posiada on certyfikat gwarantujący niezawodny pomiar odległości za pomocą lasera. Ten bardzo dobry dalmierz laserowy posiada funkcję mierzenia powierzchni w metrach kwadratowych oraz sześciennych. Jest to niezwykle wszechstronne urządzenie wykorzystywane chętnie podczas remontów. Wielu użytkowników decyduje się na zakup tego konkretnego modelu, ponieważ zapamiętuje on aż 10 ostatnich zmierzonych odległości. Egzemplarz ten cechuje się także wytrzymałością i odpornością na kurz i wodę. Jest to prawdziwe urządzenie do zadań specjalnych, które trudno uszkodzić. Trzyliniowy, podświetlany wyświetlacz gwarantuje komfort odczytywania informacji. Producent gwarantuje, że urządzenie zachowa całkowitą sprawność po upadku z wysokości jednego metra. Zakres pomiaru odległości mieści się w przedziale 0,15 do 40 metrów. Ten dalmierz laserowy charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania.

TOP5

Dalmierz laserowyLeica Disto D2 100 mBluetooth

Zdecydowanym zwycięzcą dzisiejszego rankingu dalmierzy laserowy okazał się produkt Leica Disto D2 100m Bluetooth. Dalmierz ten przeznaczony jest dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują wyjątkowo precyzyjnych pomiarów. Dzięki zaawansowanej technologii laserowej pomiary można dokonywać w odległości wynoszącej nawet 100 metrów. Wielu użytkowników ceni sobie także możliwość obliczania całkowitej powierzchni ścian, a także kompaktowe rozmiary. Dalmierz z powodzeniem zmieści się nawet w niewielkiej kieszeni. Wyjątkową cechą jest obecność technologii bluetooth. Dzięki niej można korzystać z wielu aplikacji przeznaczonych do stosowania na systemie Android oraz iOS. Leica Disto D2 posiada także funkcję korzystania z twierdzenia Pitagorasa. Jest to narzędzie niezwykle przydatne na każdej budowie. Sprawdzi się zarówno do użytku przez profesjonalne firmy, jak i użytkowników prywatnych, którzy potrzebują precyzyjnego dalmierza na własny użytek. Produkt ten charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i odpowiednią do niego ceną.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP5 najlepszych fotelików samochodowych 0-13 kg
Ranking: TOP 5 najlepszych wertykulatorów

Dalmierze dla geodetów i nie tylko

Dobrej jakości dalmierz laserowy to narzędzie, które może w znaczącym stopniu ułatwić wykonywanie różnorodnych prac budowlanych. Decydując się na zakup takiego urządzenia należy przeanalizować różne opcje dostępne na rynku. Modele są zróżnicowane pod kątem wyglądu i parametrów - należy jak najbardziej precyzyjnie dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb. Poleca się zakup dalmierzy wyprodukowanych przez renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku. Są one swego rodzaju gwarancją zakupu produktu dobrej jakości. Mnogość różnorodnych egzemplarzy w przystępnych cenach sprawia, że każdy klient znajdzie przyrząd odpowiadający jego indywidualnym oczekiwaniom.


Komentarze i opinie użytkowników

Niesiek
2022-05-17 20:21:14

Dobre i tanie urządzenie, które znacznie ułatwia mi pracę. Polecam

Bronek
2022-05-23 18:22:07

Jest ok. Polecam

Fachowiec
2022-06-01 22:22:38

Wszystkie pomiary wykonuje naprawdę dokładnie, nigdy nie doszło do żadnej pomyłki. Litery są czytelne, wyświetlacz podświetlany przez co można używać, kiedy jest ciemno. Dobrze leży w ręku, mieści się do kieszeni, nie jest bardzo ciężki.

Wiktor
2022-07-24 20:58:20

Wykorzystuję ten sprzęt codziennie w pracy. Daje wiarygodne wyniki, polecam.

Tomek
2022-07-29 22:26:13

Bardzo dokładne pomiary.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!