• Data dodania: 2021-11-01 09:18:00

Ranking: TOP 5 najlepszych niań elektronicznych

Opieka nad najmłodszymi członkami rodziny wymaga poświęcania uwagi praktycznie 24 godziny w ciągu doby. Urządzeniem, które może w pewnym sensie odciążyć młodych rodziców jest niania elektroniczna. Dzięki niej można kontrolować to, co dzieje się u maluszka nawet przebywając w osobnym pomieszczeniu. Urządzenia tego typu umożliwiają słuchanie i kontrolowanie wzrokowe nawet w dalekiej odległości. Wiele dostępnych na rynku modeli posiada funkcję odbierania materiałów audio-wizualnych na smartfonie. Jest to bardzo użyteczna i komfortowa opcja. Nianie elektroniczne z reguły dzielą się na analogowe oraz cyfrowe. Pierwszy wymieniony rodzaj pracuje w sposób ciągły i gwarantuje bardzo dobrą jakość sygnału. Jednak używanie egzemplarza tego typu wiąże się z ryzykiem występowania zakłóceń - szczególnie w dużym mieście. Z kolei nianiecyfrowe komunikują się poprzez użycie sygnału identycznego z tym występującym z powszechnie używanymi routerami wi-fi. Jakość transmisji jest więc zdecydowanie lepsza niż w przypadku urządzeń w typie analogowym. Mnogość niań elektronicznych dostępnych na rynku może sprawić, że zakup odpowiedniej będzie niemałym wyzwaniem. Na jakie kryteria warto zwrócić uwagę? Jakie marki są polecane? Jeżeli planujesz zakup tego urządzenia w najbliższym czasie, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem niań elektronicznych.

Ranking: TOP 5 najlepszych niań elektronicznych

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 sejfów domowych
Ranking: TOP 5 najlepszych wiertarek udarowych
TOP1

Niania elektronicznaMotorola MBP21

Urządzenie marki Motorola to dobrej jakości sprzęt w przystępnej cenie. Znacząco ułatwi codzienne funkcjonowanie każdego rodzica. Jego zasięg wynosi około 300 metrów - sprawdzi się więc zarówno w niewielkim mieszkaniu, jak i dużym domu - nawet wielorodzinnym. Ta niania elektroniczna posiada wiele różnorodnych funkcji, m.in. czujnik temperatury, funkcję kołysanki, opcję transmisji dwukierunkowej, a nawet wskaźnik poziomu naładowania baterii. Wszystkie te opcje sprawiają, że korzystanie z niani marki Motorola jest proste i intuicyjne. Urządzenie wyposażono również w funkcję zasilania sieciowego. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie dzięki któremu użytkownik nie musi martwić się o rozładowanie akumulatora. Ekran LCD pozwala na sprawne odczytywanie wszystkich wyświetlanych informacji. Ciekawą opcją jest także obecność lampki nocnej. Wiele osób ceni sobie ten model za stosunkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu - wynosi on średnio pięć godzin zegarowych. Odpowiedni zasięg, wytrzymała bateria i mnogość dodatkowych funkcji sprawiają, że niania elektroniczna Motorola Mbp16 to urządzenie zdecydowanie warte polecenia.

TOP2

Niania elektronicznaPhilips Avent SCD923/26

Philips Avent SCD923/26 to wysokiej jakości cyfrowa elektroniczna niania z kamerą, umożliwiająca stały monitoring dziecka w ciągu dnia oraz nocy. Jest to produkt, stworzony z myślą o troskliwych rodzicach, którzy cenią sobie pewność i bezpieczeństwo maluszka, niezależnie od tego, w jakim miejscu domu się znajdują.

Produkt, w eleganckim białym kolorze, zasilany jest sieciowo-akumulatorowo, dzięki czemu jest praktyczne do użytku zarówno wtedy, gdy jesteśmy w bliskiej odległości od gniazdka, jak i w trakcie wyjść poza dom. Zasięg w pomieszczeniach wynosi 50 metrów, co pozwala na skuteczny monitoring nawet w dużych jednakach. SCD923/26 wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz, na którym można obserwować obraz z kamery. Elektroniczna niania ma możliwość połączenia z aplikacją mobilną Baby Monitor+, dzięki czemu staje się niezwykle praktycznym rozwiązaniem również dla rodziców często podróżujących lub przebywających poza domem z powodów zawodowych.

Kluczową cechą Philips Avent SCD923/26 jest wyposażenie w kamerę Full HD, dzięki której obraz jest krystalicznie czysty i wyraźny. Bez względu na porę dnia, rodzice mogą obserwować swoje pociechy dzięki funkcji trybu nocnego, która umożliwia widoczność po zmroku. Dodatkowo, model ten posiada funkcję cyfrowego zbliżenia, która umożliwia jeszcze lepszą obserwację dziecka, bez potrzeby przerwania obecnych czynności.

Philips Avent SCD923/26 posiada wskaźnik poziomu baterii, co jest niezwykle praktyczne i pozwala na odpowiednie zaplanowanie czasu ładowania sprzętu. W zestawie z nianią elektroniczną Philips dołączona jest ładowarka, co dodatkowo komfortu użytkowania.

Podsumowując, Philips Avent SCD923/26 to produkt o dużej funkcjonalności, zapewniający bezpieczne i pewne połączenie, dzięki wykorzystaniu sieci Wi-Fi oraz fal radiowych. Praktyczność zarówno w użytku codziennym, jak i w czasie wyjść poza dom, czyni go odpowiednim wyborem dla rodziców dbających o komfort i bezpieczeństwo swojego dziecka.

TOP3

Niania elektronicznaVTech BM2000

Kolejna niania elektroniczna w rankingu to model VTech BM2000. Charakteryzuje się klasycznym, estetycznym designem i doskonałą funkcjonalnością. Transmisja dźwięku możliwa jest dzięki zastosowaniu cyfrowej technologii DECT. Dzięki niej głos jest bardzo wyraźny i nie przerywają go zakłócenia. Dzięki obecności funkcji dwukierunkowej komunikacji można z powodzeniem uspokoić dziecko swoim głosem. Na pokładzie tej niani elektronicznej znajduje się aż 5 wyciszających melodii, które można włączyć w sposób zdalny. Wiele osób ceni sobie ten konkretny model za obecność klipsa, który umożliwia komfortowe przypięcie niani do paska od spodni. Dzięki temu użytkownik cały czas ma wolne ręce. VTech BM2000 to niania elektroniczna, którą producenci wyposażyli w pięciostopniowy system regulacji głośności. Jest to urządzenia z umiarkowanej półki cenowej. Posiada wszystkie niezbędne funkcje umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie. Jest to model charakteryzujący się bardzo korzystnym stosunkiem jakości wykonania do ceny.

TOP4

Niania elektronicznaBabySense 7

Baby Sense 7 to niania elektroniczna w nieco innym typie niż modele przedstawione powyżej. Jest przeznaczona do umieszczenia pod materacem, skąd precyzyjnie monitoruje stan dziecka. Nieustannie podczas czasu działania kontroluje mikroruchy oddechowe. Jeżeli tylko ustaną - opiekunowie są o tym automatycznie informowani. Urządzenie stworzono dzięki technologii płytek sensorycznych, która jest niezwykle precyzyjna. Działanie możliwe jest dzięki zastosowaniu baterii - opcja ta eliminuje ryzyko związane z obecnością przewodów w łóżeczku dziecka. Wyraźny sygnał dźwiękowy informuje opiekunów o wszelkiego rodzaju występujących nieprawidłowościach. Egzemplarz ten posiada też diodę migającą zielonym światłem - oznacza ono, że wszystko jest w porządku i nie istnieje potrzeba interwencji. Dużą zaletą jest też fakt, iż urządzenie to nie zakłóca innych sprzętów elektronicznych znajdujących się w domu. W zestawie znajdują się wszystkie akcesoria niezbędne do montażu i funkcjonowania urządzenia: instrukcja obsługi, jednostka sterująca, dwa sensory oraz uchwyt pod materac i wieszak na brzeg łóżeczka.

TOP5

Niania elektronicznaNanny BM-02

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu niań elektronicznych okazało się urządzenie Nanny Bm-02. Ten produkt został stworzony przez Czeską firmę, aby nieustannie czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych dzieci. Dużym atutem jest to, że został zatwierdzony przez Europejskie Instytuty Zdrowia oraz otrzymał kwalifikację jako wyrób medyczny klasy II B. Ta niania elektroniczna jest więc dopuszczona do użycia w instytucjach medycznych zajmujących się opieką nad dziećmi. Bateria jest niezwykle wytrzymała - czas jej działania to nawet pełne sześć miesięcy. Montaż jest bardzo szybki i intuicyjny. Mocowanie do łóżeczka odbywa się dzięki zastosowaniu specjalnego paska. Nanny Bm-02 to niania elektroniczna posiadająca migające diody, oraz ostrzegający sygnał dźwiękowy. Jest to bardzo precyzyjne urządzenie, które wspomoże każdego rodzica w dbaniu o stan zdrowia pociechy.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 sejfów domowych
Ranking: TOP 5 najlepszych wiertarek udarowych

Niania elektroniczna - jaką elektroniczną nianię warto kupić?

Niania elektroniczna to bardzo przydatny sprzęt w życiu każdego rodzica. Na rynku dostępnych jest jednak wiele modeli, bardzo zróżnicowanych. Wybór jednego - najbardziej dopasowanego do indywidualnych oczekiwań - może okazać się sporym wyzwaniem. Warto zapoznać się z różnymi urządzeniami dostępnymi w sklepach i przeanalizować ich funkcje. Wszystkie parametry powinny wskazywać na niezawodność sprzętu - w końcu niania elektroniczna dba o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Jest to więc sprzęt na którym nie warto oszczędzać. Często poleca się zakup egzemplarzy wyprodukowanych przez renomowane firmy z doświadczeniem w konstruowaniu tego typu produktów. Jest to swego rodzaju gwarancja wysokiej jakości i użyteczności.


Komentarze i opinie użytkowników

ulsa91
2022-04-11 07:54:46

Używam BabySense 7 od kilku tygodni i bardzo się cieszę, że dokonałem zakupu. Jest łatwy w konfiguracji, ma duży zasięg i jest bardzo intuicyjny. Jedynym minusem brakuje mi podgldu

Manik
2022-05-15 22:58:35

Sprzęt spełnia swoją rolę. Dźwięk i obraz działają bez zarzutu. Odległość też jest ok, mogę chodzić po całym mieszkaniu i nie gubię połączenia.

Nightmare
2022-07-25 12:05:28

Zdecydowaną zaletą niani jest jej zasięg, byłam zaskoczona tym jak dobrze działa. Transakcja bez zarzutu

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!