• Data dodania: 2021-11-01 09:18:54

Ranking: TOP 5 najlepszych niań elektronicznych

Opieka nad najmłodszymi członkami rodziny wymaga poświęcania uwagi praktycznie 24 godziny w ciągu doby. Urządzeniem, które może w pewnym sensie odciążyć młodych rodziców jest niania elektroniczna. Dzięki niej można kontrolować to, co dzieje się u maluszka nawet przebywając w osobnym pomieszczeniu. Urządzenia tego typu umożliwiają słuchanie i kontrolowanie wzrokowe nawet w dalekiej odległości. Wiele dostępnych na rynku modeli posiada funkcję odbierania materiałów audio-wizualnych na smartfonie. Jest to bardzo użyteczna i komfortowa opcja. Nianie elektroniczne z reguły dzielą się na analogowe oraz cyfrowe. Pierwszy wymieniony rodzaj pracuje w sposób ciągły i gwarantuje bardzo dobrą jakość sygnału. Jednak używanie egzemplarza tego typu wiąże się z ryzykiem występowania zakłóceń - szczególnie w dużym mieście. Z kolei nianiecyfrowe komunikują się poprzez użycie sygnału identycznego z tym występującym z powszechnie używanymi routerami wi-fi. Jakość transmisji jest więc zdecydowanie lepsza niż w przypadku urządzeń w typie analogowym. Mnogość niań elektronicznych dostępnych na rynku może sprawić, że zakup odpowiedniej będzie niemałym wyzwaniem. Na jakie kryteria warto zwrócić uwagę? Jakie marki są polecane? Jeżeli planujesz zakup tego urządzenia w najbliższym czasie, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem niań elektronicznych.

Ranking: TOP 5 najlepszych niań elektronicznych

Ranking niań elektronicznych w czerwcu 2023

TOP5

Niania elektroniczna Motorola Mbp16 z akcesoriami

Niania elektroniczna Motorola Mbp16 z akcesoriami

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP4

Niania elektroniczna Xblitz Baby Monitor

Niania elektroniczna Xblitz Baby Monitor

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP3

Niania elektroniczna VTech BM2000

Niania elektroniczna VTech BM2000

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP2

Niania elektroniczna BabySense 7

Niania elektroniczna BabySense 7

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP1

Niania elektroniczna Nanny Bm-02

Niania elektroniczna Nanny Bm-02

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę

Sprawdź inne rankingi

TOP 5: ranking najlepszych kosiarek spalinowych
Ranking: TOP 5 najlepszych urządzeń (boosterów) rozruchowych
TOP5

Niania elektronicznaMotorola Mbp16 z akcesoriami

Produkt dostępny w: 1 sklepach Producent: Motorola

Urządzenie marki Motorola to dobrej jakości sprzęt w przystępnej cenie. Znacząco ułatwi codzienne funkcjonowanie każdego rodzica. Jego zasięg wynosi około 300 metrów - sprawdzi się więc zarówno w niewielkim mieszkaniu, jak i dużym domu - nawet wielorodzinnym. Ta niania elektroniczna posiada wiele różnorodnych funkcji, m.in. czujnik temperatury, funkcję kołysanki, opcję transmisji dwukierunkowej, a nawet wskaźnik poziomu naładowania baterii. Wszystkie te opcje sprawiają, że korzystanie z niani marki Motorola jest proste i intuicyjne. Urządzenie wyposażono również w funkcję zasilania sieciowego. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie dzięki któremu użytkownik nie musi martwić się o rozładowanie akumulatora. Ekran LCD pozwala na sprawne odczytywanie wszystkich wyświetlanych informacji. Ciekawą opcją jest także obecność lampki nocnej. Wiele osób ceni sobie ten model za stosunkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu - wynosi on średnio pięć godzin zegarowych. Odpowiedni zasięg, wytrzymała bateria i mnogość dodatkowych funkcji sprawiają, że niania elektroniczna Motorola Mbp16 to urządzenie zdecydowanie warte polecenia.

TOP4

Niania elektronicznaXblitz Baby Monitor

Jeżeli zastanawiasz się jaką nianię elektroniczną wybrać, koniecznie zapoznaj się z funkcjami urządzenia Xblitz Baby Monitor. Sprzęt ten jest gotowy do pracy bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Jest to sprzęt bardzo uniwersalny - może być z powodzeniem wykorzystany nie tylko do monitorowania dzieci, lecz także osób starszych, niepełnosprawnych, a nawet zwierząt domowych. Ta niania elektroniczna posiada funkcję dwukierunkowej komunikacji głosowej. Wystarczy wcisnąć przycisk mikrofonu, aby dziecko usłyszało głos swojego opiekuna. Ciekawym rozwiązaniem jest umożliwienie rodzicowi temperatury panującej w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko. Rozmiar ekranu to dwa cale. Produkt marki Xblitz to niania elektroniczna z kamerą. Dwucalowy wyświetlacz umożliwia komfortowy podgląd łóżeczka. Kamera jest niezwykle uniwersalna i może zostać zamontowana w wielu miejscach. Poleca się postawienie jej na szafce lub przykręcenie do ściany.

TOP3

Niania elektronicznaVTech BM2000

Produkt dostępny w: 4 sklepach Producent: VTech

Kolejna niania elektroniczna w rankingu to model VTech BM2000. Charakteryzuje się klasycznym, estetycznym designem i doskonałą funkcjonalnością. Transmisja dźwięku możliwa jest dzięki zastosowaniu cyfrowej technologii DECT. Dzięki niej głos jest bardzo wyraźny i nie przerywają go zakłócenia. Dzięki obecności funkcji dwukierunkowej komunikacji można z powodzeniem uspokoić dziecko swoim głosem. Na pokładzie tej niani elektronicznej znajduje się aż 5 wyciszających melodii, które można włączyć w sposób zdalny. Wiele osób ceni sobie ten konkretny model za obecność klipsa, który umożliwia komfortowe przypięcie niani do paska od spodni. Dzięki temu użytkownik cały czas ma wolne ręce. VTech BM2000 to niania elektroniczna, którą producenci wyposażyli w pięciostopniowy system regulacji głośności. Jest to urządzenia z umiarkowanej półki cenowej. Posiada wszystkie niezbędne funkcje umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie. Jest to model charakteryzujący się bardzo korzystnym stosunkiem jakości wykonania do ceny.

TOP2

Niania elektronicznaBabySense 7

Produkt dostępny w: 12 sklepach Producent: BabySense

Baby Sense 7 to niania elektroniczna w nieco innym typie niż modele przedstawione powyżej. Jest przeznaczona do umieszczenia pod materacem, skąd precyzyjnie monitoruje stan dziecka. Nieustannie podczas czasu działania kontroluje mikroruchy oddechowe. Jeżeli tylko ustaną - opiekunowie są o tym automatycznie informowani. Urządzenie stworzono dzięki technologii płytek sensorycznych, która jest niezwykle precyzyjna. Działanie możliwe jest dzięki zastosowaniu baterii - opcja ta eliminuje ryzyko związane z obecnością przewodów w łóżeczku dziecka. Wyraźny sygnał dźwiękowy informuje opiekunów o wszelkiego rodzaju występujących nieprawidłowościach. Egzemplarz ten posiada też diodę migającą zielonym światłem - oznacza ono, że wszystko jest w porządku i nie istnieje potrzeba interwencji. Dużą zaletą jest też fakt, iż urządzenie to nie zakłóca innych sprzętów elektronicznych znajdujących się w domu. W zestawie znajdują się wszystkie akcesoria niezbędne do montażu i funkcjonowania urządzenia: instrukcja obsługi, jednostka sterująca, dwa sensory oraz uchwyt pod materac i wieszak na brzeg łóżeczka.

TOP1

Niania elektronicznaNanny Bm-02

Produkt dostępny w: 10 sklepach Producent: Nanny

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu niań elektronicznych okazało się urządzenie Nanny Bm-02. Ten produkt został stworzony przez Czeską firmę, aby nieustannie czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych dzieci. Dużym atutem jest to, że został zatwierdzony przez Europejskie Instytuty Zdrowia oraz otrzymał kwalifikację jako wyrób medyczny klasy II B. Ta niania elektroniczna jest więc dopuszczona do użycia w instytucjach medycznych zajmujących się opieką nad dziećmi. Bateria jest niezwykle wytrzymała - czas jej działania to nawet pełne sześć miesięcy. Montaż jest bardzo szybki i intuicyjny. Mocowanie do łóżeczka odbywa się dzięki zastosowaniu specjalnego paska. Nanny Bm-02 to niania elektroniczna posiadająca migające diody, oraz ostrzegający sygnał dźwiękowy. Jest to bardzo precyzyjne urządzenie, które wspomoże każdego rodzica w dbaniu o stan zdrowia pociechy.

Niania elektroniczna - jaką elektroniczną nianię warto kupić?

Niania elektroniczna to bardzo przydatny sprzęt w życiu każdego rodzica. Na rynku dostępnych jest jednak wiele modeli, bardzo zróżnicowanych. Wybór jednego - najbardziej dopasowanego do indywidualnych oczekiwań - może okazać się sporym wyzwaniem. Warto zapoznać się z różnymi urządzeniami dostępnymi w sklepach i przeanalizować ich funkcje. Wszystkie parametry powinny wskazywać na niezawodność sprzętu - w końcu niania elektroniczna dba o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Jest to więc sprzęt na którym nie warto oszczędzać. Często poleca się zakup egzemplarzy wyprodukowanych przez renomowane firmy z doświadczeniem w konstruowaniu tego typu produktów. Jest to swego rodzaju gwarancja wysokiej jakości i użyteczności.

Komentarze i opinie użytkowników

Nightmare
2022-07-25 12:05:28

Zdecydowaną zaletą niani jest jej zasięg, byłam zaskoczona tym jak dobrze działa. Transakcja bez zarzutu

Manik
2022-05-15 22:58:35

Sprzęt spełnia swoją rolę. Dźwięk i obraz działają bez zarzutu. Odległość też jest ok, mogę chodzić po całym mieszkaniu i nie gubię połączenia.

ulsa91
2022-04-11 07:54:46

Używam BabySense 7 od kilku tygodni i bardzo się cieszę, że dokonałem zakupu. Jest łatwy w konfiguracji, ma duży zasięg i jest bardzo intuicyjny. Jedynym minusem brakuje mi podgldu

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking: TOP 5 najlepszych niań elektronicznych pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!