• Data dodania: 2021-10-26 12:47:42

Ranking: TOP 5 najlepszych padów do PC

Zakup pada do PC to doskonała alternatywa dla standardowego zestawu złożonego z klawiatury i myszy. Istnieje wiele różnorodnych typów gier, które zapewniają najlepsze wrażenia właśnie przy użyciu kontrolera. Wszelkiego rodzaju samochodowe wyścigi, mecze piłkarskie czy wszelkiego rodzaju symulatory to miejsce, gdzie dobry pad może zapewnić wyjątkowy komfort gry. Istnieje wiele różnorodnych modeli padów do PC. Posiadają one bardzo zróżnicowane funkcje. Z reguły kluczem do komfortowego wykorzystania tego gadżetu jest przyzwyczajenie się do wybranego egzemplarza i uzyskanie odrobiny wprawy. Kupując nowy kontroler warto przeanalizować jednak kilka najważniejszych parametrów. Przede wszystkim do własnych preferencji należy dostosować to, czy wybrany model posiada kabel czy nie. Ważną kwestią jest też ilość przycisków, ergonomia - wielkość, waga, kształt, obecność antypoślizgowych elementów. Warto też do indywidualnych oczekiwań dostosować dostępne, dodatkowe funkcje. Jeżeli planujesz zakup sprzętu tego typu, ale nie wiesz jaki model wybrać, koniecznie przeczytaj poniższy ranking padów do PC.

Ranking: TOP 5 najlepszych padów do PC

Ranking najlepszych padów do PC w wrześniu 2023

TOP5

Pad do PC Quer Dual Shock Gamer (PS3/PC)

Pad do PC Quer Dual Shock Gamer (PS3/PC)

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP4

Pad do PC Genesis PV58

Pad do PC Genesis PV58

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP3

Pad do PC Trust gaming GXT 590

Pad do PC Trust gaming GXT 590

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP2

Pad do PC Pdp 049-012-EU-CMBL Xs/Xo/Pc Como Blue

Pad do PC Pdp 049-012-EU-CMBL Xs/Xo/Pc Como Blue

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP1

Pad do PC Logitech F710

Pad do PC Logitech F710

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP5 najlepszych fotelików samochodowych 0-13 kg
Ranking: TOP 5 najlepszych zabawek dla 2-latka
TOP5

Pad do PCQuer Dual Shock Gamer (PS3/PC)

Jeśli zastanawiasz się jaki pad do PC kupić, w przystępnej cenie - koniecznie przeanalizuj funkcje oferowane przez Quer Dual Shock Gamer. Jest to urządzenie bezprzewodowe typu DualSchock 3, dedykowane systemowi Sony PS3. Większość zalet wynika z zastosowania tu technologii wykrywania ruchu Sixaxis. Łączność bluetooth gwarantuje brak konieczności stosowania przewodów, które znacząco obniżają komfort prowadzonej rozgrywki. Przyciski reagują precyzyjnie na wywierany nacisk. Dzięki temu możliwe jest granie w niezwykle intuicyjny sposób. Jest to jeden z najlepszych padów do PC w tak przystępnej cenie. Urządzenie bowiem z powodzeniem wykrywa ruchy i stanowi swego rodzaju przedłużenie ciała użytkownika. Dzięki temu możliwa jest bardzo komfortowa, realistyczna gra w czasie rzeczywistym. W zestawie znajduje się także przewód USB przeznaczony do ładowania wewnętrznego akumulatora. Quer Dual Shock Gamer to bardzo dobry kontroler do PC.

TOP4

Pad do PCGenesis PV58

Produkt dostępny w: 35 sklepach Producent: Genesis

Kolejną propozycją jest produkt Genesis PV58. Jest to dobrej jakości, bezprzewodowy gamepad. Wykazuje kompatybilność z systemem PC oraz PS3. Charakteryzuje się bardzo przyjemnym designem. W całości został pokryty gumą, która zapewnia pewny i stabilny uchwyt. Dużym atutem jest to, że pad został wyposażony w funkcję X-Input i D-Input. Dzięki nim można grać w ulubione gry bez konieczności przechodzenia przez mozolny proces konfiguracji optymalnych ustawień. Wystarczy podłączyć pad do PC i już można cieszyć się emocjonującą rozgrywką. Egzemplarz ten producenci wyposażyli w dwa analogowe drążki oraz 12 przycisków. Są one rozmieszczone w bardzo dobrze przemyślany sposób. Ich układ sprawia, że gracz może komfortowo i sprawnie wykonywać nawet najbardziej zaawansowane technicznie akcje. Urządzenie wytwarza wibracje dopasowane do akcji rozgrywającej się na ekranie. Dzięki nim wrażenia odbierane podczas gry są zdecydowanie bardziej realistyczne. Genesis PV58 to jeden z najlepszych padów do PC w dzisiejszym rankingu, cechujących się niezwykle korzystnym stosunkiem jakości wykonania do ceny.

TOP3

Pad do PCTrust gaming GXT 590

Produkt dostępny w: 20 sklepach Producent: Trust

Trzecia propozycja w rankingu najlepszych padów do PC to Trust Gaming GXT 590. Urządzenie to cechuje się wyjątkową możliwością zmiany telefonu w przenośną konsolę. Gamepad posiada zintegrowany uchwyt. Dzięki niemu możliwy jest nieprzerwany kontakt z ekranem i wygodne sterowanie podczas grania w gry mobilne. Dualpad jest ośmiokierunkowy i pozwala na komfortowe wybranie dodatkowych kierunków. Dzięki niemu w każdej rozgrywce jest możliwa bardzo precyzyjna kontrola. Gamepad Trust Gaming GXT 590 jest bezprzewodowy. To rozwiązanie pozwala uwolnić się od bardzo uciążliwej plątaniny kabli. Ten bardzo dobry pad do PC charakteryzuje się wyjątkowo wytrzymałą baterią. Umożliwia przeprowadzanie długotrwałych sesji bez konieczności stresowania się, że bateria rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie. Kontroler Trust Gaming jest kompatybilny zarówno z systemem Windows, jak i Android. To wielofunkcyjne, niezwykle użyteczne urządzenie.

TOP2

Pad do PCPdp 049-012-EU-CMBL Xs/Xo/Pc Como Blue

Kontroler do gier PDP w intensywnym, granatowym kolorze to bardzo funkcjonalne przewodowe urządzenie. Ten pad do PC jest kompatybilny z systemem Windows oraz Xbox. Ciekawą opcją jest dostępność aplikacji PDP Control Hub, która pozwala na przypisanie konkretnym przyciskom odpowiednich funkcji. Dzięki niej jest też bardzo proste dostosowanie martwych stref do indywidualnych potrzeb. Pad posiada funkcję sterowania dźwiękiem. Niezwykle funkcjonalna jest obecność przycisku, który umożliwia bardzo szybkie wyciszenie mikrofonu. Atutem jest bardzo długi przewód - jego długość wynosi 2,4 m. Dzięki temu ze spokojem można korzystać z pada na kanapie. Ciekawą opcją jest możliwość łatwego udostępniania zdjęć i nagrań za pomocą dedykowanego przycisku udostępniania. Jest to produkt z oficjalną licencją i gwarancją kompatybilności. Urządzenie PDP charakteryzuje się niezwykle nowoczesny, estetycznym designem, który spodoba się każdemu amatorowi gier wideo.

TOP1

Pad do PCLogitech F710

Produkt dostępny w: 24 sklepach Producent: Logitech

Zdecydowanym zwycięzcą dzisiejszego rankingu najlepszych padów do PC okazał się produkt marki Logitech określony symbolem F710. Urządzenie to funkcjonuje w sieci bezprzewodowej za pomocą połączenia w paśmie 2,4 GHz. Oddziaływanie jest w praktyce pozbawione opóźnień, przerw czy zakłóceń w transmisji. Dzięki obecności podwójnych silników wibracyjnych sprzężenia zwrotnego. Dzięki temu gra przy pomocy kontrolera Logitech jest niezwykle realistyczna. Gamepad ten bardzo łatwo skonfigurować to potrzeb związanych z konkretną grą. Dużym atutem jest możliwość skonfigurowania tego pada z telewizorem posiadającym system Android TV. Wiele osób ceni sobie ten model za ergonomiczny kształt umożliwiający wygodny, stabilny chwyt. Dużym ułatwieniem w trzymaniu kontrolera przez długi czas są gumowe uchwyty. Kontroler może zostać sparowany z interfejsem Big Picture, dzięki któremu można z powodzeniem - bardzo intuicyjnie - korzystać z popularnej ostatnio platformy o nazwie Steam. Logitech F710 wyposażono w dwa systemy wejściowe - XInput/DirectInput. Są one ostatnio bardzo popularne i obsługują większość dostępnych na rynku gier.

Kontrolery do PC - który kupić?

Dobry pad do PC powinien znaleźć się w posiadaniu każdego amatora gier wideo. Dostępność urządzeń tego typu jest jednak niezwykle szeroka i często zakup okazuje się niemałym wyzwaniem. Warto zapoznać się z parametrami różnych egzemplarzy dostępnych w sklepach i później dobrać model najlepiej dopasowany do indywidualnych oczekiwań. Najważniejsze jest zawsze sprawdzenie kompatybilność z konkretnym systemem operacyjnym. Warto wybierać pady renomowanych firm. Są one z reguły wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów i charakteryzują się stosunkową bezawaryjnością.

Komentarze i opinie użytkowników

Czarny
2022-07-28 17:08:57

Odkąd gram na padzie w gierki to wszedłem na zupełnie inny poziom wtajemniczenia :D Komfort gry jest nieporównywalny.

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking: TOP 5 najlepszych padów do PC pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!