• Data dodania: 2021-10-28 19:49:54

Ranking: TOP 5 najlepszych polerek samochodowych

Polerka samochodowa to urządzenie będące podstawowym elementem wyposażenia każdego warsztatu samochodowego. Jednak również wielu amatorów motoryzacji posiada takie urządzenie - lub chce się w nie zaopatrzyć - do użytku własnego. Polerka ma za zadanie usuwać powstałe na karoserii rysy, zmatowień i wszelkiego rodzaju inne uszkodzenia mechaniczne powłoki. Korekta przeprowadzona przy użyciu dobrej jakościowo polerki samochodowej może sprawić, że karoseria będzie wyglądała praktycznie jak nowa. Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli, które z powodzeniem mogą być stosowane przez amatorów w domowym garażu. Nawet urządzenia ze średniej i niskiej półki cenowej często spełniają poprawnie swoje funkcje. Warto jednak wybierać produkty renomowanych firm i zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Dobra polerka samochodowa powinna charakteryzować się silnikiem o dużej mocy, komfortową wagą oraz możliwością montażu głowic o różnych wymiarach. Jeżeli planujesz zakup urządzenia tego typu, ale nie wiesz na jaki model się zdecydować, koniecznie przeczytaj poniższy ranking polerek samochodowych.

Ranking: TOP 5 najlepszych polerek samochodowych

Ranking polerek samochodowych w wrześniu 2023

TOP5

Polerka samochodowa Lund 82942

Polerka samochodowa Lund 82942

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP4

Polerka samochodowa Verto 51G726

Polerka samochodowa Verto 51G726

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP3

Polerka samochodowa MSW Dual Action 800W 6161

Polerka samochodowa MSW Dual Action 800W 6161

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP2

Polerka samochodowa Graphite Polerka 1300W

Polerka samochodowa Graphite Polerka 1300W

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP1

Polerka samochodowa Makita 9237CB

Polerka samochodowa Makita 9237CB

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 farby na dach
Ranking: TOP 5 najlepszych butelek do karmienia dla niemowląt
TOP5

Polerka samochodowaLund 82942

Produkt dostępny w: 8 sklepach Producent: Lund

Zastanawiając się jaką polerkę samochodową kupić w przystępnej cenie, warto rozważyć wybór urządzenia marki Lund. Charakteryzuje się ona ceną na każdą kieszeń. Jednocześnie jest bardzo poręczna i uniwersalna. Jej celem jest ułatwianie polerowania oraz konserwacji karoserii samochodowej. W zestawie dodane zostały dwa dodatkowe pokrowce tarczy. Dzięki nim zastosowanie tego narzędzia jest niezwykle szerokie. Polerkę Lund można zastosować do farby, lakieru, szpachli oraz drewna. Zestaw zawiera precyzyjną instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. Ta polerka samochodowa charakteryzuje się odpowiednią mocą, która wynosi 120 W. Średnica tarczy o wartości 24 centymetrów sprawia, że wszystkie prace wykonywane przy użyciu tego urządzenia są bardzo przyjemne i komfortowe. Nie bez znaczenia jest też odpowiednio dobrana prędkość obrotowa. Wynosi ona 3200 obrotów na minutę - dzięki temu zadania wykonywane przy pomocy polerki Lund są realizowane w wyjątkowo efektywny sposób. Jest to podstawowy model polerki samochodowej, zdecydowanie wart polecenia.

TOP4

Polerka samochodowaVerto 51G726

Produkt dostępny w: 6 sklepach Producent: Verto

Jedną z polerek samochodowych dostępnych na rynku wartych polecenia jest model oferowany przez markę Verto, określony symbolem 51G726. Dostarczany jest wraz z kompletem wszystkich niezbędnych akcesoriów. Zestaw zawiera wiadro do przechowywania, nakładki polerskie, ścierkę oraz gąbki. Komplet ten umożliwia komfortowe polerowanie wszystkich powierzchni lakierowanych - ze szczególnym uwzględnieniem karoserii samochodowych. Optymalna moc wykazywana przez to urządzenie to 120 W. Zapewnia ona skuteczne działanie i precyzyjne wykonywanie wszystkich zadań. Polerka Verto wykazuje zgodność ze wszystkimi Europejskimi standardami bezpieczeństwa. Jest to budżetowy model, jednak doskonale sprawdzi się on w każdym domowym warsztacie amatora majsterkowania. Ta polerka samochodowa posiada aż dwuletnią gwarancję i charakteryzuje się stosunkowo cichym działaniem. Całkowita długość produktu wynosi 260 mm - wymiar ten umożliwia komfortowy, bezpieczny chwyt.

TOP3

Polerka samochodowaMSW Dual Action 800W 6161

Polerka samochodowa MSW Dual Action to wielofunkcyjne urządzenie dedykowane zarówno użytkowaniu komercyjnemu, jak i hobbystycznemu. Jest polecana do użytku w warsztatach samochodowych, stolarskich, a także tych zajmujących się obróbką kamienia. Sprzęt wyposażony jest w różnorodne nakładki. Umożliwiają one pracę z materiałami takimi jak marmur, granit, drewno i plastik. Ta polerka doskonale sprawdza się również podczas woskowania, oraz nabłyszczania metali. Ciekawą technologią zastosowaną podczas produkcji tego sprzętu jest funkcja umożliwiająca spowolnienie obrotów. Dzięki niej z powodzeniem można obrabiać elementy cechujące się nieregularną fakturą. Jeżeli polerka zostanie zbyt mocno dociśnięta lub tarcza polerująca się przyblokuje - uruchomi się automatyczny mechanizm zwalniający. Dzięki wygodnemu uchwytowi i długiemu przewodowi polerka MSW Dual Action jest też ergonomiczna i bardzo wygodna w obsłudze. Kompaktowy rozmiar sprawia, że narzędzie jest mobilne i można je wszędzie ze sobą zabrać.

TOP2

Polerka samochodowaGraphite Polerka 1300W

Produkt dostępny w: 3 sklepach Producent: Graphite

Zastanawiając się jaką polerkę samochodową kupić do specjalistycznego użytku, warto rozważyć wybór modelu Graphite 1300 W 59G243. Jest ona przeznaczona do wykonywania prac wykończeniowych na materiałach o zróżnicowanej strukturze i twardości. Urządzenie to zostało wyposażone w system, który ma za zadanie stabilizowanie obrotów przy zmiennym obciążeniu. Polerka posiada także funkcję płynnego rozruchu oraz blokadę wrzeciona. Zakup urządzenia marki Graphite gwarantuje otrzymanie pełnego zestawu umożliwiającego natychmiastowe rozpoczęcie pracy. W komplecie znajdują się dwie tarcze polersko-szlifierskie, rękojeść zamknięta, rękojeść pomocnicza, klucz sześciokątny oraz papier ścierny i nakładka polerska. Wszystkie elementy zostały wykonane z dbałością o detale z wysokiej jakości materiałów. Certyfikat CE zapewnia, że polerka została wyprodukowana w zgodzie z obowiązującymi w Unii Europejskiej standardami. Rozmiar tarczy tej polerki to 180 mm, a ilość obrotów na minutę wynosząca 3 tysiące gwarantuje bardzo efektywne wykonywanie powierzonych zadań.

TOP1

Polerka samochodowaMakita 9237CB

Produkt dostępny w: 5 sklepach Producent: Makita

Zdecydowanym zwycięzcą dzisiejszego rankingu polerek samochodowych okazał się produkt marki Makita, oznaczony symbolem 9237CB. Jest to narzędzie dedykowane przede wszystkim profesjonalistom, którzy zajmują się obróbką lakierowanych powierzchni, drewna, metalu, a także naturalnego kamienia. Prędkość obrotów może być bardzo precyzyjnie kontrolowana. Uchwyt zamknięty pokryto elastometrem - dzięki temu użytkowanie polerki jest jednocześnie komfortowe i bezpieczne. Model ten został zaopatrzony w osłonę obudowy przekładni. Standardowym elementem wyposażenia jest także osłona przeciwpyłowa, którą można w prosty sposób zamontować za pomocą śruby. Materiały zastosowane do konstrukcji tego urządzenia gwarantują wyjątkowo cichą pracę. Wraz z polerką samochodową dostarczane są też wszelkie niezbędne akcesoria, a wśród nich znajduje się wełniany kołpak polerski mocowany na rzep, rurka centrująca, uchwyt pałąkowy, talerz szlifierski, a także klucz imbusowy. Produkt marki Makita stworzono z najlepszych dostępnych materiałów, z dbałością o wszystkie szczegóły. Charakteryzuje się on więc bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny i z całą pewnością jest godny polecenia.

Polerki samochodowe dla amatorów i profesjonalistów – którą wybrać?

Kupując polerkę samochodową warto przeanalizować różne modele dostępne na rynku i wybrać ten, którego parametry najlepiej dostosowane są do indywidualnych potrzeb. Warto zdecydować się na zakup urządzenia wyprodukowanego przez renomowaną firmę z ugruntowaną pozycją na rynku. Jest to gwarancja dobrego wykonania polerki. Niezwykle istotne jest też to, aby wybrany egzemplarz posiadał certyfikaty bezpieczeństwa. Dobre wykonanie zagwarantuje ergonomiczną, komfortową i bezpieczną pracę.

Kärcher środek do czyszczenia dywanów
Wunderbaum 5X New Car oryginalny odświeżacz powietrza, zapach do samochodu

Komentarze i opinie użytkowników

Tattoo
2022-07-25 12:03:38

Stabilnie się ją prowadzi, "nie lata", polerowanie przebiega naprawdę komfortowo

Adasko
2022-05-17 19:52:04

Po ostatniej polerce maska świeci się jak lusterko. Sprzęt pierwsza klasa!

janisz89
2022-01-05 22:02:26

polerka makita 9237CB jest bardzo wytrzymała, jej prędkość można regulować i automatycznie dostosowuje prędkość pod obciążeniem. oznacza to, że możesz pracować również przy bardzo niskich prędkościach. Delikatna kratka na otworach wentylacyjnych silnika zapobiega zasysaniu do silnika drobnego materiału podczas polerowania przy pomocy tarcz lamelkowych.

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking: TOP 5 najlepszych polerek samochodowych pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!