• Data dodania: 2022-01-21 15:16:45

Ranking: TOP 5 najlepszych urządzeń (boosterów) rozruchowych

Booster rozruchowy nazywany też inaczej urządzeniem rozruchowym to przenośmy sprzęt, który w awaryjnych sytuacjach pozwala na samodzielne odpalenie silnika, dzięki zgromadzonej w nim energii. Jest to niezwykle wygodne urządzenie dla osób, które udają się w długie trasy, lub dla tych, którzy lubią być przygotowani na każdą sytuację. W świecie zmieniającego się klimatu i skrajnych zjawisk powodowych, kierowcy chcą mieć pod ręką urządzenie rozruchowe do samochodu, które pozwoli na podróżowanie nawet przy niskich temperaturach. Oczywiście boostery różnią się parametrami i specyfikacją, dlatego decydując się na zakup tego urządzenia, warto porównać oferty, Są wśród nich duże jump startery, rozruszniki do silników benzynowych oraz bezbateryjne urządzenia rozruchowe. Na pierwszy rzut oka trudno zorientować się, czy funkcja powerbank jest niezbędna oraz, czy udogodnienia, które posiadają profesjonalne urządzenia są konieczne do uruchomienia samochodu. Dlatego postaraliśmy się wybrać kilka urządzeń dostępnych na rynku i na ich przykładzie omówić, jaki powinien być niezawodny booster. Dzięki temu będziesz mógł łatwiej zdecydować, jakie urządzenie będzie doskonałym wyborem dla Ciebie.

Ranking: TOP 5 najlepszych urządzeń (boosterów) rozruchowych

Ranking boosterów samochodowych w czerwcu 2023

TOP5

Urządzenie rozruchowe Amio 4W1 12V 17Ah 700A JS01

Urządzenie rozruchowe Amio 4W1 12V 17Ah 700A JS01

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP4

Urządzenie rozruchowe Hama 3 W 1

Urządzenie rozruchowe Hama 3 W 1

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP3

Urządzenie rozruchowe AMiO 12V 12Ah 800A SJ02

Urządzenie rozruchowe AMiO 12V 12Ah 800A SJ02

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP2

Urządzenie rozruchowe Yato YT-83081

Urządzenie rozruchowe Yato YT-83081

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP1

Urządzenie rozruchowe Ideal Ultrastarter 1600

Urządzenie rozruchowe Ideal Ultrastarter 1600

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych wózków spacerowych
Ranking: TOP5 mlek modyfikowanych dla noworodków
TOP5

Urządzenie rozruchoweAmio 4W1 12V 17Ah 700A JS01

Produkt dostępny w: 2 sklepach Producent: AMiO

Pierwszym produktem jest kompaktowy zestaw, który może działać w bardzo niskich i bardzo wysokich temperaturach. Amio 4W1 12V 17Ah 700A JS01 pozwala na odpalenie akumulatora w kryzysowych sytuacjach, dzięki natężaniu prądu w przedziale 200 - 400a, co zapewnia rozruch pojazdów zasilanych akumulatorami 12 v. Ma on również wbudowaną funkcje powerbank. Można nim naładować wiele sprzętów elektronicznych, adapter zawiera końcówki do najpopularniejszych portów, a wejście USB pozwala na ładowanie większych urządzeń np. Laptopów. Dodatkowo ten model jest wyposażony w latarkę, a wzmocniona obudowa może pełnić funkcję młotka ewakuacyjnego. Wszystkie części zestawu, razem z kablami rozruchowymi spakowane są w niewielką walizkę, która pozwala na wygodne podróżowanie z tym sprzętem w bagażniku samochodu. Jeśli zależy Ci na wielofunkcyjnym urządzeniu, które poza odpaleniem pojazdu może być również ładowarką, koniecznie sprawdź ten model.

TOP4

Urządzenie rozruchoweHama 3 W 1

Kolejną propozycją jest przenośny akumulator, który pomoże przywrócić działanie akumulatorom o mocy 12 i 24v. Nadaje się więc również dla większych pojazdów ciężarowych czy rolniczych. Może być używany do silników benzynowych i diesla. Równomiernie rozkłada natężenie prądu oraz niweluje powstawanie skoków napięcia. Szczytowy prąd rozruchu wynosi 5000/2500 A. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu naładowania baterii akumulator wyłącza się automatycznie. Długość przewodów rozruchowych wynosi 150 cm. Trwałość urządzenia rozruchowego jest przedłużona dzięki solidnej obudowie, a liczba cykli ładowań tego modelu wynosi 400. Waga urządzenia to 32 kg. Jest to doskonały sprzęt do restartu każdego rodzaju pojazdu. Jeżeli interesują cię urządzenia, które pają pomóc w przypadku awaryjnego uruchomienia samochodów o dużych gabarytach, możesz zainteresować się akumulatorami rozruchowymi tego typu.

TOP3

Urządzenie rozruchoweAMiO 12V 12Ah 800A SJ02

Produkt dostępny w: 1 sklepach Producent: AMiO

Jest to kompaktowy sprzęt, który pozwoli na rozruch samochodu zarówno w profesjonalnym warsztacie jak i w prywatnym garażu. Nowoczesny starter samochodowy posiada również funkcję powerbank. Jest on zabezpieczony przeciwko odwrotnej polaryzacji nadmiernym przegrzaniom, powstawaniu nierównomiernych napięć oraz głębokiemu rozładowaniu. Przenośny akumulator może wspomagać rozruch w silniku diesel oraz benzynowym. Za pomocą kabli dostępnych w zestawie jest to w pełni samodzielny sprzęt. Samo urządzenie posiada przyjemny design, z wyświetlaczem LED oraz kontrolką baterii. Do boostera można podłączyć również wiele urządzeń elektrycznych, co zapewnia znajdujący się w nim przenośna ładowarka. Aby ułatwić korzystanie z prostownika do akumulatora, sprzęt może pełnić rolę oświetlenia. Gniazdo zapalniczki posiada moc 12v. Ten starter do samochodu jest uniwersalnym narzędziem, którego niewielki rozmiar może przypaść do gustu osobą lubiącym minimalizm, dobrą jakość oraz estetyczną formę urządzeń.

TOP2

Urządzenie rozruchoweYato YT-83081

Produkt dostępny w: 16 sklepach Producent: YATO

Booster od firmy Yato, to niewielki rozrusznik, który może wspomóc działanie akumulatora w wielu pojazdach, samochodach, łodziach oraz skutera. Dzięki niewielkim rozmiarom można go zabierać w podróże na jednośladach, ponieważ jest dość lekki i nie stanowi zbędnego balastu. Szczytowy prąd rozruchowy wynosi 400A. Można go używać również jako powerbank, dwa wejścia USB sprawdzą się do ładowania smartfonów, aparatów lub tabletów. Dostępny jest w zestawie w etui ze wszystkimi niezbędnymi częściami, które pomogą ponownie uruchomić rozładowany sprzęt. Maksymalny czas ładowania wynosi jedynie 3 godziny. Jest bardzo lekki — jego waga to ok.3,5 kg. Prostownik z opcją latarki sprawdzi się w różnych niespodziewanych sytuacjach. Jeżeli interesuje Cię niewielki, mobilny sprzęt, który pomoże ci w naładowaniu akumulatora, a na dodatek może być mobilnym powerbankiem, jest to jedno z urządzeń rozruchowych, które warto wybrać.

TOP1

Urządzenie rozruchoweIdeal Ultrastarter 1600

Produkt dostępny w: 4 sklepach Producent: Ideal

Ostatnia propozycja to bezbateryjny prostownik, który doskonale wspomaga rozruch akumulatora, a na dodatek jest lekki i niewielki. Jego użytkowanie jest bardzo bezpiecznie, ponieważ nie posiada wbudowanej baterii. Dzięki temu prąd przepływa przez booster równomiernie. Jest bardzo prosty w obsłudze, zaciski wystarczy podłączyć z rozładowanym akumulatorze i odczekać chwile, następnie uruchomić pojazd. Booster posiada również zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Jest odporny na bardzo niskie temperatury. Po przekroczeniu słupka rtęci poniżej -20 stopni, wbudowany akumulator nie przestaje działać, a jedynie zmniejsza napięcie. Pozwala to a rozruch silnika nawet w skrajnych warunkach pogodowych. Rozruch prądu to 600a, a jego waga jest mnisza nić 3 kg. Jeżeli interesuje Cię klasyczny sprzęt, który działa niezawodnie, może to być dobra opcja dla Ciebie, która sprawdzi się w przypadku awaryjnego uruchamiania pojazdu.

Jakie urządzenie rozruchowe do samochodu wybrać?

Urządzenie rozruchowe może być bardzo pomocnym dodatkiem w wyposażeniu kierowcy. Niezależnie czy podróżujemy samochodem osobowym, czy ciężarowym, może być ono niezawodną pomocą przy rozładowanym akumulatorze. Mimo wszystko rozmiar naszego pojazdu i rodzaj tras może być kluczowym czynnikiem przy wyborze booster. Nie bez znaczenia jest również rodzaj silnika. Przenośne urządzenie rozruchowe to rozsądna inwestycja. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy zajdzie potrzeba awaryjnego uruchomienia pojazdu. Dlatego booster znajdujący się w bagażniku to dobre rozwiązanie. Uruchomienie silnika bez wezwania pomocy drogowej pomoże nam na zaoszczędzenie czasu i nerwów w stresujących zdarzeniach w czasie jazdy. Dodatkowe źródło energii może przydać się nam w wielu sytuacjach. niezależnie czy zdecydujemy się na klasyczny booster, czy nowoczesny prostownik z całą masą dodatkowych funkcji-jedno jest pewne- warto go kupić.

Komentarze i opinie użytkowników

Radiate
2022-07-29 14:50:59

Już kilka razy uratował nam podróż kiedy po zimnej nocy okazywało się że samochód nie chce odpalić. Według mnie jest to sprzęt konieczny do posiadania w bagażniku razem z apteczką.

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking: TOP 5 najlepszych urządzeń (boosterów) rozruchowych pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!