• Data dodania: 2022-03-12 18:38:00

Ranking: TOP 5 najlepszych wentylatorów łazienkowych

Szukasz odpowiedniego wentylatora łazienkowego, ale nie wiesz który wentylator wybrać? W Twojej łazience panuje wilgoć, a co gorsze, zaczyna pojawiać się grzyb? Być może jesteś na etapie budowania domu lub remontu łazienki i zastanawiasz się jaka wentylacja będzie dla Ciebie odpowiednia? Znamy odpowiedź na te pytania. Jeżeli w Twojej łazience jest ciągle zbyt wilgotno, najlepsze wyjście to zamontować wentylator łazienkowy. Zapraszamy do przeczytania naszego rankingu, po którym wybór odpowiedniego wentylatora, nie będzie stanowił dla Ciebie żadnego problemu i raz na zawsze pożegnasz się z pleśnią, grzybami i niemiłymi zapachami.

O tym jak ważna jest wymiana powietrza w łazience nie trzeba nikogo przekonywać. Łazienka oraz kuchnia są specyficznymi miejscami każdego domu, które są szczególnie narażone na rozwój grzybów i bakterii. Jednak to właśnie w łazience zużywamy najwięcej wody. Wanna, kabina prysznicowa, umywalka czy schnące pranie, te wszystkie miejsca najszybciej dadzą znać, kiedy w pokoju kąpielowym zrobi się zbyt wilgotno. Pojawiające się bakterie i grzyby, oprócz tego, że brzydko wyglądają, są również szkodliwe dla naszego zdrowia. Nadmierna wilgoć może powodować bóle mięśni, stawów, głowy, ale także infekcje, mdłości i choroby dróg oddechowych. Rozwiązaniem problemu nadmiaru wilgotności, ale także brzydkich zapachów, jest zakup i montaż odpowiedniego wentylatora łazienkowego. Jednak skąd wiedzieć jaki wybrać? Wentylator sufitowy czy ścienny? Jakie powinien mieć parametry? Jaki kształt? Jakie są rodzaje wentylatorów łazienkowych? Wszystkiego dowiesz się z naszego zestawienia. Wybierając wentylator należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd. Ważne są także inne jego parametry, takie jak np. czas pracy, głośność, sposób włączania czy czujnik ruchu lub higrostat, ale także sposób w jaki można zamontować wentylator łazienkowy. Istotnym aspektem wyboru wentylatora jest także powierzchnia łazienki oraz jej wysokość. Jej kubatura także ma znaczenie. Kiedy już wiesz o tym wszystkim, nie pozostaje nic innego jak wybór odpowiedniego wentylatora.

Ranking: TOP 5 najlepszych wentylatorów łazienkowych

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 szamponów po keratynowym prostowaniu włosów
Ranking: TOP 5 najlepszych grzejników pokojowych
TOP1

Wentylator łazienkowyVents Quiet 100

Wentylator ten idealnie sprawdzi się w pokoju kąpielowym oraz kuchni. Dzięki swojej cichej pracy na poziomie 25 db, nie będzie zakłócał codziennych czynności. Wykonany jest z bardzo wytrzymałych materiałów dzięki czemu będzie służył przez długie lata. Obudowa wykonana jest z tworzywa ABS odpornego na zarysowania oraz pęknięcia. Nadaje się również do słonecznych wnętrz, gdyż dzięki filtrowi UV, promienienie nie są wstanie mu zaszkodzić. Wentylator ten ładnie się prezentuje, a jego aerodynamiczna budowa gwarantuje swobodny przepływ powietrza. Dodatkowo ten model został wzbogacony o zawór zwrotny, który zapobiega cofaniu się powietrza do łazienki. Dodatkowym atutem Vents Quiet 100 jest silnik o niskim poborze mocy (7,5 W), co nie spowoduje znacznego wzrostu rachunków za prąd. Łożyska kulkowe, w które wyposażony jest silnik przedłużają jego żywotność, dzięki czemu praca wentylatora oszacowana jest na 40 000 godzin. Model ten wyposażony jest w zabezpieczanie przed przegrzaniem. Wentylator posiada dwa sposoby uruchamiania. Pierwszy, automatyczny, po włączeniu światła oraz kolejny, sznurkowy. Oprócz tego, działanie wentylatora można zaprogramować, aby po zgaszeniu światła we wnętrzu, pracował jeszcze od 2 do 30 minut. Inną opcją pracy tego modelu jest automatyczne włączanie, gdy czujnik oszacuje wilgotność powietrza w pomieszczeniu na 60% - 90%. Ten model to wentylator z czujnikiem ruchu, co oznacza, że gdy detektor wykryje ruch, automatycznie uruchomi go.

TOP2

Wentylator łazienkowySterr BFS100-B

To co jako pierwsze rzuca się w oczy patrząc na ten wentylator to jego elegancki i nowoczesny design. Przedni panel wykonany jest ze szkła, co powoduje, że Sterr bardzo ładnie prezentuje się w każdym wnętrzu. Jednak zalety tego produktu nie kończą się tylko na jego wyglądzie. Został wyposażony w łożyska, co zapewnia cichą i stabilną pracę silnika. Dodatkowy atutem tego urządzenia jest możliwość umiejscowienia go zarówno w poziomie, jak i w pionie. Wyposażony został także w zawór zwrotny, co uniemożliwia przepływ powietrza w głąb wnętrza. Średnica tego modelu wynosi 100 mm. Wentylator uruchomi się automatycznie po włączeniu światła, jednak należy wziąć pod uwagę drobne opóźnienie czasowe wynoszące od 2 do 5 sekund. Po wyłączeniu światła, wentylator będzie pracował jeszcze w ustawionym przedziale czasowym od 2 do 20 minut. Sterr BFS100-B należy umieścić minimum 30 mm od sufitu oraz w takim miejscu, jeśli montaż odbywa się w łazience, aby osoba biorąca kąpiel, nie była w stanie go dotknąć, gdyż grozi to porażeniem.

TOP3

Wentylator łazienkowyAwenta Orbit WXO100T

Jeśli szukasz wentylatora o innym kształcie niż kwadrat lub prostokąt, zwróć uwagę na ten model. Okrągły frontowy panel prezentuje się nowocześnie i nada nietuzinkowego wyglądu dla Twojej toalety bądź kuchni. Na uwagę zasługują również parametry techniczne wentylatora Awenta. Jest to model do montażu w suficie, a średnica 10 cm sprawi, że z łatwością wejdzie w kanał wentylacyjny. Wykonany jest z trwałego i odpornego tworzywa ABS. Orbit WXO100T wyposażony jest w wyłącznik czasowy. Oznacza to, że po wyłączeniu światła będzie pracował przez czas zaprogramowany przez użytkownika. Wydawać się może, że wentylator umieszczony na suficie, może sprawiać trudności z utrzymaniem go w czystości. Jednak nic bardziej mylnego. Przedni panel tego urządzenia można z łatwością zdemontować a wentylator wyczyścić. Na uwagę zasługuje także trwały silnik tego urządzenia, wyposażony w łożyska. To zapewnia długa i płynną pracę wentylatora, a Ty będziesz mógł odetchnąć czystym powietrzem w Twoim domu.

TOP4

Wentylator łazienkowyDospel Styl II

Dospel Styl II jest ściennym wentylatorem wyposażonym w timer oraz higrostat. Jego klasyczny wygląd zadowoli osoby, dla których liczą się przede wszystkim parametry techniczne. Ten typ wentylatora, dzięki któremu wentylacja grawitacyjna jest wspierana, nadaje się w szczególności do takich miejsc jak kuchnia i pokój kąpielowy. Jest to wentylator z czujnikiem, który uruchomi silnik po tym, jak poziom wilgotności osiągnie, ustawiony przez użytkownika pułap. To duże ułatwienie, które pozwoli na uzyskanie czystego powietrza, dzięki czemu rozwój grzybów i bakterii będzie zdecydowanie utrudniony. Natomiast funkcja timera, ustawiana potencjometrem, pozwala na prace silnika, po wyłączeniu światła, w określonym przedziale czasowym. Wentylator ten dostoswany jest do przewodów wentylacyjnych o średnicy 10 cm. Dodatkową zaletą tego wentylatora jest jego energooszczędność. Zużywa maksymalnie 15 W, co nie spowoduje dużego wzrostu rachunków za prąd.

TOP5

Wentylator łazienkowySoler&Palau Design 100 CRz

Silent 100 to nowoczesny wentylator, który charakteryzuje się ciekawym designem oraz cichą pracą. Zabudowany przedni panel maskuje wnętrze wentylatora, w którym często zbierają się zabrudzenia. Dzięki temu, jego wygląd jest dużo bardziej estetyczny. Silnik wyposażony w łożyska gwarantuje płynną pracę oraz umożliwia montaż zarówno na ścianie, jak i na suficie. Model ten przeznaczony jest do małych i średnich wnętrz, szczególnie do kuchni, łazienek i toalet. Model Silent 100, może być podłączony bezpośrednio do włącznika światła lub do osobnego, niezależnego włącznika. Ciekawostką jest także fakt, że silnik tego modelu został wyposażony w antywibracyjne mocowania, co korzystnie wpływa na zmniejszenie poziomu ciśnienia akustycznego. Klapa zwrotna, o którą został wzbogacony Silent Design CRz, zapobiega powrotowi powietrza do wnętrza domu, dzięki temu uciążliwe zapachy zostaną odprowadzone na zewnątrz. Urządzenie to posiada także wbudowaną lampkę kontrolną. Żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkowania, producenci wyposażyli ten wentylator w zabezpieczenie przed porażeniem prądem w klasie II oraz dodatkowo w termiczny wyłącznik bezpieczeństwa, który uchroni urządzenie przed przegrzaniem. Wymienne listwy w urządzeniu dostępne są w czterech kolorach, dzięki czemu dopasujesz wentylator pod kolorystykę wnętrza, w którym ma się znaleźć.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 szamponów po keratynowym prostowaniu włosów
Ranking: TOP 5 najlepszych grzejników pokojowych

Czyste powietrze w domu jest bardzo ważne dla zdrowia. Bakterie i grzyby unoszące się w powietrzu oraz zajmujące powierzchnie ścian, mogą spowodować szereg problemów zdrowotnych. Można się ich pozbyć używając do tego celu specjalistycznych środków chemicznych, jednak dużo tańszym i o wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest profilaktyka. O wiele zdrowiej dla organizmu będzie zapobieganie i uniemożliwianie rozwoju grzybów i bakterii. Nieprzyjemne zapachy, które w łazience, a zwłaszcza w toalecie, ze względu na specyfikę tego miejsca są nieuniknione bywają również uciążliwe. Odpowiednia wentylacja zapewni szybką wymianę powietrza, dzięki czemu zapach szybko wróci do normy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie łazienki, kuchni i innych newralgicznych miejsc w odpowiednie urządzenia. Teraz, nie powinieneś mieć już wątpliwości, że wentylator w łazience jest konieczny i jaki wentylator do łazienki wybrać. Wśród wielu modeli z pewnością znajdziesz wentylator, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Pamiętaj, żeby przed zakupem sprawdzić wydajność wentylatora, poziom głośności, zużycie prądu jakie generuje, sposób w jaki będziesz go uruchamiać, miejsce montażu oraz dodatkowe funkcje. W ten sposób wybierzesz taki wentylator, dzięki któremu pozbędziesz się grzybów i bakterii oraz obniżysz poziom wilgoci. Będziesz mógł oddychać czystym powietrzem. Jeśli jednak, oprócz parametrów technicznych, ważny jest dla Ciebie odpowiedni wygląd urządzenia zwróć uwagę na modele wentylatorów, które posiadają nietypowe kształty, fronty oraz kolory, dzięki którym razem z Twoją łazienką bądź kuchnią będą stanowiły spójną całość. Na pewno już wiesz jaki wybrać wentylator łazienkowy. Pozbądź się zarazków ograniczając im odpowiednie warunki do rozwoju i zadbaj o czystość i higienę swojej łazienki.


Komentarze i opinie użytkowników

Ala
2022-07-23 10:30:17

Po kilku miesiącach użytkowania nie mogę się do niczego przyczepić. Działa bardzo dobrze.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!