• Data dodania: 2022-01-14 10:28:00

Ranking: TOP 5 najlepszych wzmacniaczy Wi-Fi

Wi-Fi na dobre zagościło w naszym codziennym życiu. Każdego dnia, niezależnie od naszej profesji czy zainteresowań korzystamy z możliwości, jakie daje nam sieć bezprzewodowa. Używamy jej w domu oraz w pracy, do rozrywki czy wykonywania obowiązków służbowych. Można powiedzieć, że od sygnału sieci Wi-Fi zależy komfort wykonywania wielu obowiązków. Niestety połączenie nie zawsze jest stabilne, co często prowadzi do frustracji użytkowników. Dlatego na rynku dostępne jest wzmacniacz sygnału Wi-Fi. To technologiczny sprzęt pozwala na poprawienie działania routera i wzmocnienie sygnału sieciowego. Może występować również pod nazwą repeater. Zainstalowane w nim anteny przechwytują sygnał z routera i zwiększają zasięg sieci dla urządzeń odbiorczych. Dzięki nim można bez przeszkód korzystać ze smartfonów, komputerów czy tabletów. Oczywiście nie jest łatwo znaleźć urządzenie, które w pełni odpowiada naszym wymaganiom. Oferty sklepów pełne ogromnego asortymenty, nie pomagają w dokonaniu wyboru. Dlatego w 2021 roku, postanowiliśmy podsumować asortyment sklepowy i opisać kilka repeaterów, które wyróżniają się na rynku. Sprawdź ranking, aby wybrać wzmacniacz idealny dla Ciebie. Dzięki niemu nie będziesz musiał porównywać ich specyfikacji samodzielnie. Zebraliśmy popularne sprzęty, abyś z łatwością mógł znaleźć dla siebie najlepszy wzmacniacz Wi-Fi.

Ranking: TOP 5 najlepszych wzmacniaczy Wi-Fi

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 sejfów domowych
Ranking: TOP 5 płyt gazowych do zabudowy
TOP1

Wzmacniacz Wi-FiXiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro

Pierwszą pozycją w rankingu jest produkt od firmy Xiaomi. Niewielki repeater jest jednym z najpopularniejszych produktów dostępnych na ryku. Jego niewątpliwym atutem jest jego niewielki rozmiar oraz przystępna cena. Doskonale sprawdzi się do poprawy jakości sygnału w domowej sieci Wi-Fi. Dwie anteny zamontowane we wzmacniaczu sygnału pozwalają na poprawienie szybkości połączenia i rozszerzenie zasięgu sieci. Pozwala na połączenie się nawet z 64 sprzętami elektronicznymi. Częstotliwość pracy to 2,4 Ghz. Proponowany wzmacniacz sieci jest bardzo łatwy w aktywacji. Dzięki aplikacji szybko i bez problemu można skonfigurować wzmacniacz sygnału z routerem. Jakość i szybkość sygnału bezprzewodowego utrzymują się na poziomie 300Mb/s. Dlatego jeżeli poszukujesz kompaktowego sprzętu, który bez problemu poprawi jakość sieci Wi-Fi w domu, a jego instalacja nie będzie stanowić problemu, ta propozycja jest idealna dla Ciebie.

TOP2

Wzmacniacz Wi-FiD-Link DAP-1620/E

Kolejną propozycją jest Wzmacniacz Wifi D-Link. Jest to nowoczesny i niezwykle wydajny repeater, który osiąga szybkość 1200 MB/s. Daje to olbrzymi komfort korzystania z sieci. Dzięki technologii Dual band niwelowane są zakłócenia, a moc sygnału dostosowana jest również do starszych odbiorników. Częstotliwość pracy to 2,4 GHz i 5 GHz. Wzmacniacz może być również używany jako hotspot, a siłę działania mną wzmocnić dzięki portowi Ethernet zainstalowanemu po wewnętrznej stronie systemu. Dodatkowo rozpoczęcie jego działania jest bardzo proste. Aby wzmocnić zasięg sieci, wystarczy podłączyć wzmacniacz do gniazdka elektrycznego. Dioda Led widoczna na obudowie wskaźnika wskazuje siłę sygnału sieci bezprzewodowej. Sprzęt jest niewielki, a jego estetyczny wygląd pozwala na wkomponowanie go do wielu wnętrz. Jest to idealna propozycja dla osób ceniących sobie doskonałą jakość, a moc wzmacniacza sprawdzi się zarówno w domu jak i przestrzeni biurowej.

TOP3

Wzmacniacz Wi-FiTP-Link RE505X

TP-link RE505X to wzmacniacz sygnału Wi-Fi doskonale przygotowany do likwidowania tzw. martwych stref. Miejsca, gdzie sieć zanika lub traci siłę sygnału, znikają dzięki wzmocnieniu połączenia, Repeater wifi działa z szybkością 1 GB/s oraz używa pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz. System diod widoczny na obudowie pozwala ustalić miejsce, w którym powinien znajdować się wzmacniacz. Dzięki aplikacji mobilnej rozpoczęcie pracy repeatera jest szybkie i nie powinno sprawić większych problemów. Dodatkowo daje ona możliwość dostosowania sieci do potrzeb jej użytkowników. Nowoczesna technologia Wi-Fi 6 pozwala na maksymalne zoptymalizowanie działania sieci i ujednolicenie sygnału w całym domu lub biurze. Jest to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie komfortowe działanie sieci, nie lubią zaprzątać sobie głowy hasłami. TP- link RE505X pozwala na pełną kontrolę wifi i jednocześnie nie absorbuje użytkowników zbędnymi komplikacjami pracy systemu.

TOP4

Wzmacniacz Wi-FiAsus RP-N12 Single Band Repeater

Kolejną pozycję w rankingu zajmuje wzmacniacz Wi-Fi Asus. Zapewnia on wzmocnienie sieci nawet w najbardziej trudnych warunkach i eliminuje przerwy w połączeniu. Aktywacja sprzętu jest bardzo intuicyjna, odbywa się za kliknięciem odpowiednich pozycji na routerze, a wzmacniacz samodzielnie dostosuje się do charakterystyki wifi w danym miejscu. Zasięg sygnału jest pokazywany przez wskaźnik Led zainstalowany na obudowie wzmacniacza. Sprzęt posiada 3 opcje, jest przedłużaczem sygnału, punktem Hotspot lub Media Bridge. Działa w częstotliwości 2,4 GHz. Dzięki niewielkim rozmiarom i nowoczesnej formie wzmacniacz zdaje się być niewidoczny w przestrzeni wnętrz oraz jest bardzo wygodny w transporcie. Spowodowało to jego wysoką pozycję w naszym rankingu wzmacniaczy wifi. Jeśli nie wiesz jaki wzmacniacz wifi kupić, ale zależy Ci na jakości, ale nie chcesz, żeby wzmacniacz zajmował dodatkowe miejsce, możesz być zainteresowany tą propozycją.

TOP5

Wzmacniacz Wi-FiTP-Link TL-WA850RE

Ostatnim wzmacniaczem wymienionym w rankingu jest produkt TP-Link TL-WA850RE. Spośród innych polecanych wzmacniaczy Wi-Fi, również tych firmy TP-Link, wyróżnia go niska cena i niesamowita jakość. Wzmacniacz pozwala na rozszerzenie zasięgu Wi-Fi i ustabilizowaniu połączenia. Jego instalacja nie jest skomplikowana, odbywa się za pomocą kliknięcia przycisku WPS na routerze wifi oraz odpowiedniego przycisku na obudowie wzmacniacza. Dzięki połączeniu Ethernet router można wykorzystać jako port karty sieciowej. Nowoczesny design pozwala na wygodne wkomponowanie wzmacniacza w dowolną przestrzeń. Przepustowość wynosi 300 Mb/s. System diod pełni funkcje wskaźnika sygnału sieci, który podpowiada, w którym miejscu należy umieścić wzmacniacz, aby działał w najlepszym standardzie Wi-Fi. Naszym zdaniem jest dobry wzmacniacz wifi, który jest dostępny w przystępnej cenie. Zwiększy on zasięg wifi w domu, biurze lub podczas podróży. Kupując go, mamy pewność, że jakość odbieranego sygnału będzie doskonała.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 sejfów domowych
Ranking: TOP 5 płyt gazowych do zabudowy

Czym kierować się przy wyborze wzmacniacza Wi-Fi?

Opinie o wzmacniaczach Wi-Fi są różne. Nic dziwnego, że trudno nam wybrać najlepszy z nich. Dlatego powyższy ranking ma na celu przybliżenie ofert, które możemy znaleźć w wielu sklepach. Mamy nadzieję, że pomógł on rozwiać wątpliwości czy warto kupić repeater Wi-Fi, a jeśli tak, to jaki model będzie najlepszym wzmacniaczem dla nas. Próbując wybrać najciekawsze propozycje wzmacniaczy, staraliśmy się kierować komfortem użytkowników sieci, łatwością instalacji oraz tym w jaki sposób wzmacniacz współpracuje z resztą odbiorników. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie pracę bez Internetu, a większość gospodarstw domowych funkcjonuje dzięki zasięgowi Wi-Fi. Przed podjęciem decyzji zawsze warto upewnić się, że produkt spełnia nasze oczekiwania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że produkt będzie idealni dopasowany do naszych potrzeb. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się doskonałą jakością bezprzewodowego połączenia.


Komentarze i opinie użytkowników

Gapa
2022-04-05 21:32:21

Wszystko ok, wzmacniacz tp- wa850RE działa jak powinien. Mógłby być tańszy.

harlem
2022-05-25 19:33:12

To już mój drugi zakup tego typu. Poprzedni wzmacniacz nie robił nic, więc przed zakupem drugiego długo się zastanawiałam. Teraz wiem, że niepotrzebnie zwlekałam z zakupem wzmacniacza tp, który jest u was w rankingu, bo jakość odbioru Internetu jest zdecydowanie podniesiona. Oceniam na plus

Płatek
2022-06-04 14:21:57

Wzmacniacz xiaomi polecony przez znajomego, po opowiedzeniu mu o problemach z siecią wifi - mały i smykłu, pawie go nie widac. Trafił w punkt, bo internet „łapie” nawet w dalszych częściach mieszkania i nie ma problemu z oglądaniem filmów jak to miało miejsce przed podłączeniem wzmacniacza.

Portos
2022-07-26 13:00:59

Wzmacniasz sprawdził się bardzo dobrze, mam chyba jakieś wyjątkowo grube ściany bo non stop był problem z połaczeniem internetowym a odkąd używam wzmacniacza to sygnał faktycznie jest mocniejszy.

Tomasz
2022-10-05 20:13:33

Trochę zaryzykowałem kupując wzmacniacz Xiaomi Mi, ale mam dużo sprzętów tej firmy i jestem zadowolony. W tym przypadku jest podobnie, urządzenie działa bez zarzutu.

Eryk
2022-11-01 10:10:57

Jeśli chodzi o wzmacniacze wifi to najszerszą ofertę prezentuje TP-Link, stąd ten mój wybór padł na urządzenie tej marki. Instalacja przebiegła dość łatwo, diody na urządzeniu informują o tym czy wszystko jest ok z połączeniem, więc działa to dość intuicyjnie. Sygnał faktycznie został wzmocniony i ustabilizowany.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!