• Data dodania: 2021-09-19 11:50:00

Ranking: TOP 5 obroży przeciw kleszczom dla psów

Każdy właściciel psa pragnie zapewnić swojemu zwierzakowi dobre życie, a co za tym idzie - najlepszą opiekę weterynaryjną. Jej niezwykle istotną częścią jest ochrona przed kleszczami. Warto pamiętać o regularnym zabezpieczaniu pupila, aby nie dopuścić do złapania niechcianego kleszcza. Są one groźnym źródłem różnego rodzaju chorób - nie tylko dla ludzi, ale również dla psów. Ryzyko dotyczy przede wszystkim babeszjozy, boreliozy i anaplazmozy. Warto pamiętać o tym, że pies ma nieustanny kontakt z człowiekiem poprzez dotyk więc wszystkie choroby mogą dotknąć także opiekuna zwierzęcia. Istnieje wiele różnych środków zapobiegania kleszczom. Trzy najczęściej wybierane to krople, tabletki i coraz częściej wybierane obroże. Czemu opcja numer trzy zyskuje coraz większą popularność? Uznaje się, że dobra jakościowo obroża wyjątkowo dobrze spełnia swoją funkcję ochronną. Każdy zwierzak jest też przyzwyczajony do noszenia obroży, więc nie ma tutaj problemu związanego z podaniem - takie jak podczas aplikacji tabletek. Producenci proponują swoim klientom niezwykle szeroką ofertę, dedykowaną różnym rodzajom psów. Co więc wybrać dla swojego pupila? Jeżeli w najbliższym czasie planujesz zakup produktu odstraszającego kleszcze, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem pięciu najlepszych obroży przeciw kleszczom dla psów.

Ranking: TOP 5 obroży przeciw kleszczom dla psów

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 hulajnogi wyczynowe
Ranking: TOP5 farb do siwych włosów
TOP1

Obroża przeciw kleszczom dla psówHapps

Jaka obroża przeciw kleszczom dla psa jest skuteczna, a jednocześnie tania? Z nieco bardziej budżetowych rozwiązań warta polecenia jest obroża marki Happs. Dzięki niej pupil jest chroniony przez nawet 6 miesięcy. Dużym atutem jest fakt, iż obroża zapobiega namnażaniu się larw i niszczy jaja pcheł. Produkt ten nie zakłóci psiego zmysłu powonienia. Sprawdzi się też dla czworonogów, które lubią kontakt z wodą, gdyż jest ona wodoodporna. Jej długość to aż 60 cm - i można ją w łatwy sposób regulować. Będzie odpowiednia obroża przeciw kleszczom dla psów różnych ras. Należy pamiętać o odpowiednim sposobie użycia produktu, aby jego działanie było prawidłowe. Obroża powinna zostać kilkukrotnie skręcona - ruch ten aktywuje substancję owadobójczą. Zakładając produkt na szyję psa warto zostawić trochę luzu i obciąć pozostałą końcówkę. Warto pamiętać o tym, że obroży tej nie należy zdejmować - pupil powinien nosić ją 24 godziny na dobę.

TOP2

Obroża przeciw kleszczom dla psówMax Ger

Obroża Max Ger stworzona została w celu odstraszania i zabijania wszelkiego rodzaju ektopasożytów - m.in pcheł i kleszczy. Właściwości biobójcze wykazuje już po dwóch dobach od założenia produktu na szyję. Ogromnym atutem wyróżniającym ten produkt spośród innych jest możliwość stosowania go również na szczeniakach, które ukończyły czwarty miesiąc życia. Również suki w okresie ciąży i laktacji bezpiecznie mogą korzystać z obroży, bez obawy o negatywne skutki zdrowotne zarówna mamy, jak i szczeniaków. Obroża Max Ger sprawdzi się nie tylko dla zwierząt stricte domowych, ale też dla czworonogów, które dużo czasu spędzają na dworze. Posiada system, który pozwala psu uwolnić się jeżeli obroża będzie zbyt mocno zaciśnięta. Działanie repelencyjne obroży utrzymuje się do 120 dni, jednak kleszcze odstrasza średnio 38 dni, a pchły 47. Należy więc pamiętać o regularnym wymienianiu produktu na nowy.

TOP3

Obroża przeciw kleszczom dla psówSabunol

Jeżeli szukasz obroży przeciw kleszczom dla psów, która będzie jednocześnie skuteczna i stylowa, doskonałą propozycją może okazać się produkt od firmy Sabunol. Model ten ma kolor różowy i został przyozdobiony wzorem w łapki. Składniki obroży zaczynają działać 48 godziny po założeniu psu obroży i działają przez pełne trzy miesiące. Substancja czynna to parametryna i to właśnie jej zadaniem jest odstraszanie kleszczy. Obroża bardzo dobrze układa się na szyi pupila. Nie wywołuje dyskomfortu i nie prowokuje prób ściągnięcia jej. Zdecydowano się na dodatnie dodatkowy dwóch substancji aktywnych poza parametryną: imidaprochlyd i geraniol. Dzięki temu produkt ten wyjątkowo skutecznie chroni psa przed niechcianymi pasożytami. Wykonane badania kliniczne gwarantują bezpieczeństwo użytkowania i udowadniają brak negatywnego wpływu na zdrowie czworonoga. Obroża powinna zostać założona psu i być niezdejmowana przez cały okres użytkowania, aby zapewnić optymalny poziom ochrony.

TOP4

Obroża przeciw kleszczom dla psówBayer Kiltix

Obroża przeciw kleszczom dla psów średnich ras firmy Bayer to produkt z nieco wyższej już półki cenowej. Do jego produkcji zastosowano dwie substancje czynne: propoksur, który jest pochodną kwasu karbaminowego oraz syntetyczny perytroid czyli flumetrynę. Substancje te są uwalniane nieustannie podczas noszenia obroży i wpływają na kleszczy i pchły w sposób kontaktowy. Warto wiedzieć, że wchłanianie tych substancji przez skórę psa jest naprawdę minimalne i nie powoduje żadnych negatywnych skutków zdrowotnych. Jedynym przeciwwskazaniem do użycia produktu są choroby skórne, lub przewlekłe zaburzenia, które są przeciwwskazaniem z zalecenia weterynarza. Aby obroża okazała się w pełni skuteczna należy przestrzegać zasad prawidłowego użycia. Przed założeniem produktu na szyję zwierzaka należy obrożę delikatnie rozciągnąć. Dzięki temu substancje aktywne w łatwy sposób będą mogły rozpocząć swoje działanie. Model ten przeznaczony jest do stałego noszenia - we wszystkich sytuacjach, za wyjątkiem kąpieli. Warto też pamiętać o tym, że małe dzieci i niemowlaki nie powinny kontaktować się z czworonogami noszącymi obrożę.

TOP5

Obroża przeciw kleszczom dla psówBayer Foresto

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu najlepszych obroży przeciw kleszczom dla psów jest model Foresto firmy Bayer. Jest to jedna z najdroższych i jednocześnie najczęściej polecanych obroży dostępnych na rynku. Jest to obroża insektobójcza, w kolorze szarym. Jej dużym atutem jest bezzapachowość. Produkt ten należy stosować w celu infestacji pcheł. Działanie trwa średnio od 7 do 8 miesięcy. Skuteczność oddziaływania następuje niemalże natychmiast po założeniu produktu na szyję zwierzaka. Obroża ta może być również stosowana jako element leczenia alergicznego, pchlego zapalenia skóry. Przed założeniem obroży zaleca się usunięcie wszystkich kleszczy, które wcześniej pojawiły się na ciele zwierzaka, gdyż założenie obroży może nie spowodować ich zlikwidowania. Warto też zdecydować się na zaaplikowanie tej obroży jeszcze przed rozpoczęciem występowania kleszczy. Ten produkt marki Bayer jest w pełni dopracowany i charakteryzuje się niezwykle wysoką skutecznością.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 hulajnogi wyczynowe
Ranking: TOP5 farb do siwych włosów

Podsumowanie – jaka obroża dla psa przeciw kleszczom jest skuteczna?

Obroże przeciw kleszczom dla psów to niezwykle skuteczny środek zapobiegania różnym, groźnym chorobom. Warto zaopatrzyć się w model odpowiedni do rasy i wielkości pupila, aby zapewnić mu zdrowie nawet w sezonie największego narażenia na złapanie kleszcza. Dobrym pomysłem może okazać się także skonsultowanie zakupu odpowiedniej obroży z weterynarzem, który podpowie jaki model będzie najbardziej odpowiedni i wskaże wszystkie ewentualne przeciwwskazania.


Komentarze i opinie użytkowników

tbona
2022-05-16 12:36:52

Witam. Nie byłam wcześniej przekonana do tych obroży przeciw kleszczom. Zazwyczaj używałąm środków chemicznych do zabezpieczenia naszego czworonoga przed tym robactwem. W tym roku postawiliśmy na obrożę foresto, na razie jest ok, zobaczymy w pełni sezonu kleszczowego.

timon
2022-05-23 17:37:45

Używam od dwóch sezonów obroży przeciwko kleszczom Foresto, jestem zadowolony, pieski mają zupełnie mniej nieproszonych gości w sierści. Ale czasem jakiś kleszcz i tak się przeciśnie, więc nie można mówić o 100% zabezpieczeniu.

wardon
2022-06-13 21:38:43

Czesc, to mój pierwszy kontakt z obrozami przeciw kleszczom. Posiadam psa od niedawna, wiec wcześniej nie było potrzeby orientować się w takich tematach. Mysle ze ta obroza sabunoljest spoko, nie zauwazylem dotychczas zadnych nieproszonych gości w siersci mojego Miska.

Meteor
2022-07-21 09:12:32

Dobrze się sprawdza. Nasz piesek nie przyniósł ze spaceru jeszcze żadnego kleszcza.

Kasia
2022-11-05 20:06:58

Używam akcesoriów firmy Bayer, m.in. obroży przeciw kleszczom. Stosuje też inne preparaty, żeby wzmocnić działanie, ale ogólnie efekt jest zadowalający.

Karol
2022-11-28 12:00:10

Obroża dla psów Happs jest tańsza od wersji marki Bayer, a myślę że efekty działania są podobne, bo wypróbowałem obie. Cytując klasyka, skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

Damiano
2022-12-05 18:11:54

Tylko Bayer Foresto. Jestem wierny marce, używałem różnych tańszych opcji jesli chodzi o obroże ale psy nie były zabezpieczone w 100%. Na zdrowiu zwierzaka nie ma co oszczędzać bo kiedyś to się odbije.

Wido
2023-03-17 07:29:49

Jak co roku zaufałam firmie Bayer i wybrałam dla swoich czworonogów model Foresto. Według mnie niezawodne.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!