• Data dodania: 2021-09-28 23:45:12

Ranking: TOP 5 odplamiaczy do tkanin

Zabrudzenia na ubraniach tworzą się praktycznie każdego dnia. Wiele z nich można usunąć poprzez standardowe pranie. Jednak czasem zdarzają się wyjątkowo uporczywe plamy, których całkowite pozbycie się może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Z najgorszymi rodzajami zabrudzeń zwykły proszek zdecydowanie sobie nie poradzi. W szczególności plamy z tłuszczu, krwi, czekolady, wina, czy trawy mogą okazać się wyjątkowo problematyczne. Do ich skutecznego usunięcia często niezbędne może okazać się użycie odplamiacza. Jest to silny detergent chemiczny, którego zadaniem jest wywabianie uporczywych zabrudzeń. Warto pamiętać o tym, że odplamiacz to nie wybielacz - są to dwa zupełnie różne produkty spełniające inne funkcje. Producenci środków chemicznych przeznaczonych do użytku w gospodarstwie domowym, przedstawiają swoim klientom niezwykle szeroki wybór odplamiaczy różnego typu. Warto w swoim domu posiadać kilka różnych produktów dedykowanych konkretnym rodzajom plam. W końcu nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie konieczność usunięcia niechcianego zabrudzenia. Jeśli jeszcze nie posiadasz w swoim wyposażeniu skutecznego środka zwalczającego uporczywe plamy, koniecznie przeczytaj poniższy ranking odplamiaczy do ubrań.

Ranking: TOP 5 odplamiaczy do tkanin

Ranking odplamiaczy do ubrań w czerwcu 2023

TOP5

Odplamiacz do ubrania Vanish Gold Oxi Action

Odplamiacz do ubrania Vanish Gold Oxi Action

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP4

Odplamiacz do ubrania Perlux ze szczoteczką

Odplamiacz do ubrania Perlux ze szczoteczką

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP3

Odplamiacz do ubrania Inco Veritas Ludwik

Odplamiacz do ubrania Inco Veritas Ludwik

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP2

Odplamiacz do ubrania Reckitt Benckiser Vanish

Odplamiacz do ubrania Reckitt Benckiser Vanish

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP1

Odplamiacz do ubrania Feel Eco

Odplamiacz do ubrania Feel Eco

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP5 najlepszych prostownic do włosów
Ranking: TOP5 mlek modyfikowanych dla noworodków
TOP5

Odplamiacz do ubraniaVanish Gold Oxi Action

Produkt dostępny w: 21 sklepach Producent: Vanish

Vanish Gold Oxi Action to niezwykle skuteczny odplamiacz do tkanin w płynie. Odpowiednio dopracowana formuła tego produktu pozwala na pozbycie się plam powstałych nawet przed siedmioma dniami. Przeznaczony jest zarówno do białych, jak i kolorowych tkanin. Usunięcie zabrudzenia trwa jedynie 30 sekund. Dla uzyskania optymalnej skuteczności bardzo istotne jest przestrzeganie instrukcji użycia tego preparatu. Powinien zostać on w odpowiedniej ilości zaaplikowany na plamę. Kolejno należy wcierać środek w materiał przez kilka kolejnych minut. Ostatnim etapem jest wrzucenie zabrudzonej części garderoby do bębna pralki. Wyjątkowo uporczywe plamy można również namoczyć. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu maksymalnego czasu. Wynosi on dla ubrań w kolorze białym 6 godzin, a dla materiałów kolorowych sześćdziesiąt minut. Produkt Vanish to jeden z najmocniejszych odplamiaczy dostępnych na rynku. Charakteryzuje się przystępną ceną i bardzo dobrą skutecznością w usuwaniu nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń.

TOP4

Odplamiacz do ubraniaPerlux ze szczoteczką

Produkt dostępny w: 4 sklepach Producent: Lakma

W rankingu odplamiaczy do ubrań nie mogło zabraknąć produktu marki Perlux. Jest on niezwykle uniwersalny - doskonale sprawdza się do każdego rodzaju tkanin. Dobrze dobrany skład oraz przemyślana formuła gwarantują skuteczność w usuwaniu nawet silnych, zaschniętych zabrudzeń. Dużym atutem tego preparatu jest brak obecności w składzie chloru, który często wpływa na niszczenie ubrań w praniu. Produkt ten ma formę łatwego w użyciu żelu. W zestawie dołączona jest szczoteczka znacząco ułatwiająca precyzyjną aplikację tego dobrego odplamiacza. Warto jednak pamiętać o ważnym zaleceniu producenta, które mówi, że przed zastosowaniem produktu na kolorowej tkaninie należy na niewielkim skrawku materiału sprawdzić, czy kolor nie blaknie. Odplamiacz Perlux to bardzo dobry produkt charakteryzujący się wyjątkową wydajnością dzięki swojej żelowej formule.

TOP3

Odplamiacz do ubraniaInco Veritas Ludwik

Produkt dostępny w: 8 sklepach Producent: Ludwik

Odplamiacz w żelu do tkanin kolorowych marki Ludwik to niezwykle użyteczny detergent, który pozwala na skuteczne pozbycie się nawet najbardziej uporczywych plam. Charakteryzuje się on wyjątkową delikatnością, która pozwala na używanie go nawet na jedwabiu oraz wełnie. W jego składzie znajduje się aktywny tlen. To właśnie jego zasługą jest możliwość bezproblemowego pozbycia się zabrudzeń z tłuszczu, sosu, soku, kawy, a nawet czerwonego wina. Jest to jeden z najmocniejszych środków działających skutecznie nawet w niskich temperaturach. Ubrania, które wymagają prania w trzydziestu stopniach również z powodzeniem mogą zostać odplamione. Aby uzyskać obiecany przez producenta efekt, należy przestrzegać dokładnych zaleceń. Preparat należy nałożyć na tkaninę, pozostawić na 5-10 minut, a następnie można ubranie włożyć do pralki. Odplamiacz ten to dobry produkt, który warto mieć w swoim gospodarstwie domowym. Jego cena jest przystępna, a działanie wyjątkowo skuteczne.

TOP2

Odplamiacz do ubraniaReckitt Benckiser Vanish

Produkt dostępny w: 17 sklepach Producent: Vanish

Skuteczny odplamiacz dedykowany białym tkaninom to Vanish Oxi Action White. Jego formuła została opracowana tak, aby użycie tego produktu odświeżało biel pranych części garderoby. Ubrania po praniu mogą stać się nawet 10 razy bielsze. Produkt ten jest bezpieczny podczas użycia na standardowych tkaninach takich jak bawełna, czy poliester. Wstępne usuwanie plam przy użyciu tego płynu wymaga zastosowania w tym celu ciepłej wody. Należy pamiętać o tym, aby ten silny produkt nie miał kontaktu z metalowymi częściami takimi jak guziki, czy klamry. Maksymalny czas kontaktu tego odplamiacza z materiałem to 10 minut. Namaczane ubranie nie powinno znaleźć się  w zasięgu promieni słonecznych. Przestrzeganie tych wszystkich zasad gwarantuje naprawdę zachwycające efekty i pozwala na pozbycie się nawet najtrudniejszych do usunięcia plam. Produkt ten jest wyjątkowo wydajny. Do usunięcia jednej plamy potrzebne są jedynie 2 ml produktu. Istnieje również możliwość zaaplikowania odplamiacza bezpośrednio do bębna pralki.

TOP1

Odplamiacz do ubraniaFeel Eco

Zdecydowanym zwycięzcą dzisiejszego rankingu odplamiaczy do ubrań jest produkt od marki Feel Eco. Jest to środek nieco innego typu niż wymienione powyżej skuteczne odplamiacze. Został wykonany z myślą o dbałości o środowisko naturalne. W jego składzie znajdują się jedynie środki roślinne i składniki mineralne. Środki wybielające bazują na czystym tlenie - dzięki niemu preparat ten jest wyjątkowo skuteczny. Jego dużym atutem jest odświeżanie koloru białych ubrań i zapobieganie szarzeniu jasnych kolorów. Odplamiacz ten został przetestowany pod kątem wywoływania alergii. Jest w stu procentach bezpieczny dla osób wrażliwych na podrażnienia skóry. W swoim składzie nie posiada chloru, ani tak zwanych wybielaczy optycznych. Jest to produkt niezwykle przyjazny dla środowiska naturalnego. Charakteryzuje się biodegradowalnością - rozkłada się na sodę, tlen oraz wodę. Wyjątkową cechą wyróżniającą ten produkt spośród innych jest możliwość jego alternatywnego wykorzystania na przykład do wyczyszczenia odpływu zlewu, lub umycia naczyń. Jeżeli szukasz skutecznego odplamiacza o naturalnym składzie i szerokim zastosowaniu - Feel Eco to preparat idealny.

Podsumowanie – który odplamiać do tkanin wkupić?

Dobry i skuteczny odplamiacz to niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Rynek chemii domowej obfituje w różnorodne produkty tego typu. Warto posiadać w swoim wyposażeniu przynajmniej dwa - jeden przeznaczony do tkanin kolorowych, jeden do ubrań białych. Istnieje wiele bardzo dobrych środków w różnych przedziałach cenowych. Każdy klient jest więc w stanie znaleźć produkt idealnie odpowiadający jego potrzebom. Również osoby dbające o środowisko naturalne mogą zaopatrzyć się w preparat o jak najbardziej przyjaznymskładzie.

Komentarze i opinie użytkowników

Rosalie
2022-12-01 19:32:13

Odplamiacz do ubrania Reckitt Benckiser Vanish należy do moich TOP odplamiaczy. Nie jest najtańszym produktem, ale pod względem jakości jednym z lepszych. Nie zdażyło sie żebym czegos nie doprała przy pomocy tego środka.

Iron
2022-07-22 09:16:54

Mam przypadlosc ktora nazywa sie 'jedzenie cala soba' przez to czesto po posilku moje ubrania sa pobrudzone. Odplamiacz daje sobie rade z takimi plamami pojedzeniowymi, na razie nie bede go zmieniac.

JoannaP.
2022-07-15 20:34:51

Polecam wszystkim rodzicom! Mój syn jest na etapie poznawania świata wszystkimi zmysłami, czyli jest wiecznie brudny. Brudna twarz, ręce, wszystko - włącznie z ubraniami. Odplamiacz jest teraz najważniejszym produktem wybieranym na zakupach. Ten model daje radę z plamami mojego syna, więc na razie jestem zadowolona.

fisheyes
2022-06-30 11:43:54

Hej! Szukałam dobrego odplamiacza do ubrań, bo pracuje w takim miejscu, że niestety te plamy są moja codziennością. Trafiłam na ten ranking i muszę przyznać, że typy się sprawdziły – dokonałam zakupu i odplamiacz spełnia dobrze swoja role.

prasia
2022-06-20 18:35:40

Nie jest łatwo znaleźć dobry odplamiacz do ubrań. Tak się cieszę, że znalazłem ten. Usuwa każdą plamę i świetnie pachnie!

terunia
2022-06-04 13:12:47

Mąż jest mechanikiem, więc dopranie jego ubrań roboczych jest zawsze dla mnie wyzwaniem. Próbowałam już różnych środków, efekty też były różne, ale przyznam, że odplamiacz feel eco spełnia moje oczekiwania i ubrania nadają się do dalszego użytku po praniu.

Hannibal
2022-05-22 22:10:09

Witam, nigdy nie korzystałąm z odplamiaczy, bo myślałam, że proszek do prania spełnia swoją role wystarczająco. Jak się zdziwiłam, kiedy zobaczyłam, że ubrania wyprane z dodatkiem odplamiacza wygladaja zupełnie lepiej. Myślę, że będę używać cześciej.

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking: TOP 5 odplamiaczy do tkanin pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!