• Data dodania: 2022-08-02 18:13:00

Ranking: TOP 5 najlepszych rozdrabniaczy do gałęzi

Drzewa w ogrodzie, czy też sadzie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, jaką jest przycinanie gałęzi. Z reguły prace powinny być wykonywane raz w roku, a dokładniej wiosną lub jesienią. Chociaż czasami taki zabieg należy przeprowadzić częściej. Zwłaszcza gdy trzeba wyciąć chore lub przeszkadzające drzewa. W efekcie pozostaje nam wiele gałęzi, które należy uprzątnąć. To zadanie możne nam ułatwić rozdrabniarka do gałęzi. W takim urządzeniu najważniejsze są dwa elementy. Pierwszym z nich jest nóż odpowiedzialny za cięcie gałęzi i rozdrabnianie ich na mniejsze części. Natomiast drugim jest napęd. Nie bez znaczenia jest też kanał oraz wylot. Wybierając najlepszy rozdrabniacz do gałęzi, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim moc silnika, prędkość pracy, specyfikację techniczną oraz bezpieczeństwo. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Do wyboru masz rozdrabniacz elektryczny, spalinowy oraz rębak ciągnikowy. Tak naprawdę wybór urządzenia zależny jest od tego, w jakim miejscu będzie eksploatowany. Jaki rozdrabniacz do gałęzi w 2022 roku wybrać? Ranking uwzględnia najbardziej interesujące urządzenia!

Ranking: TOP 5 najlepszych rozdrabniaczy do gałęzi

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 mat grzewczych
Ranking: TOP5 najlepszych fotelików samochodowych 0-13 kg
TOP1

Rozdrabniacz do gałęziRYOBI RSH2545B

Nasz ranking otwiera i tym samym zajmuje piąte miejsce elektryczny rozdrabniacz do gałęzi Ryobi Rsh2545B. Dużą zaletą tego urządzenia są sporych rozmiarów koła oraz specjalne uchwyty do przewożenia. Dzięki nim nie musisz przenosić gałęzi przez cały ogród, a jedynie przesunąć rozdrabniacz i zmielić je w dowolnym miejscu. W urządzeniu zostały zamontowane dwa odwracalne ostrza wykonane ze stali hartowanej. Ich działanie jest na tyle skuteczne, że gałęzie oraz części krzewów stają się rozdrobnioną ściółką, którą później można wykorzystać jako kompost. Tym sposobem masz możliwość nie tylko pozbyć się gałęzi, ale też uzyskać naturalny nawóz dla innych roślin ogrodowych. Zresztą pozostałości trafiają do pojemnika o pojemności 40 litrów. Możesz więc rozdrobnić spore ilości gałęzi bez przerywania pracy. Silnik o mocy 2500 W umożliwia szybkie i skuteczne rozdrabnianie. Dodatkowym atutem urządzenia jest tłok bezpieczeństwa, przez który wkładane są gałęzie. Ręce osoby operującej rozdrabniaczem nie mają żadnej styczności z ostrymi nożami. Co ważne, do urządzenia mogą trafić gałęzie o maksymalnej średnicy 45 mm. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu, wymieniają zalety takie jak: łatwość w obsłudze, moc silnika, cicha praca, wytrzymałość, duży zbiornik na pozostałości, ciekawy design oraz skuteczność.

TOP2

Rozdrabniacz do gałęziMakita UD2500

Czwarte miejsce w rankingu zostało przyznane rozdrabniaczowi do gałęzi marki Makita o mocy silnika 2500 W. Wyposażony jest w zbiornik o pojemności 67 litrów. Na jego bokach znajdują się wycięcia, które ułatwiają kontrolowanie zapełnienia. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ w dowolnym momencie możesz przerwać pracę i opróżnić pojemnik. Dzięki czemu zyskasz pewność, że urządzenie się nie zapcha i wszystko będzie przebiegało prawidłowo. W rozdrabniaczu został zamontowany panel sterowania. Zresztą bardzo intuicyjny. Dostępna jest na nim funkcja antyblokująca oraz umożliwiająca wybór kierunku, w którym będzie przesuwane urządzenie (przód i tył). Transport usprawniają dużej wielkości koła z gumowym bieżnikiem oraz uchwyty po obu stronach urządzenia. Prace postępują bardzo sprawnie, ponieważ prędkość obrotowa, to aż 40 obrotów na jedną minutę. Maksymalna średnica gałęzi to 45 mm. Producent zadbał też o walory estetyczne. Konstrukcja prezentuje się bowiem bardzo elegancko. Wśród osób, które wypróbowały urządzenie, krążą pozytywne opinie na jego temat, a najczęstsze dotyczą: trwałości wykonania, mocy, bezpieczeństwa oraz stabilności. Niewielką wadą jest brak możliwości składania.

TOP3

Rozdrabniacz do gałęziBosch AXT 25 TC

Produkt, którym się dziś zajmujemy, to rozdrabniarka do gałęzi AXT 25 TC marki Bosch. Jest to urządzenie o wysokiej mocy 2500W, przeznaczone do użytku domowego i ogrodowego. Jego zasilanie jest elektryczne, co pozwala na stałe i nieprzerwane działanie przez dłuższy okres czasu. Urządzenie to waży 30,5 kg, co pozwala na łatwe przemieszczanie go po danej powierzchni. Teraz przejdźmy do tego, jak to urządzenie funkcjonuje oraz jak może pomóc w codziennym życiu.

Zasada działania urządzenia jest prosta, ale bardzo efektywna. Rozdrabniarka Bosch AXT 25 TC wykorzystuje mechanizm wałki frezujące, który pozwala na maksymalną średnicę gałęzi wynoszącą 45mm. To, co odróżnia ten model od innych na rynku, to system cięcia Turbine Cut. Jest to unikalna technologia, która zapewnia szybkie i bezproblemowe rozdrabnianie drewna i odpadków ogrodowych. Działa na zasadzie ostrych noży turbinowych, które tną gałęzie w sposób skuteczny i energiczny.

Jeden z głównych atutów rozdrabniarki Bosch AXT 25 TC jest jej duża pojemność. Zbiornik na odpadki ma pojemność 53 litrów, co zdecydowanie ogranicza potrzebę częstych opróżnień. Korzyść wynikająca z dużej przepustowości tego urządzenia jest zdecydowanie czas, który jesteśmy w stanie zaoszczędzić na zbieraniu, segregowaniu i eliminowaniu odpadów ogrodowych. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które mają duże ogrody lub często wykonują prace związane z pielęgnacją roślin i drzew.

Rozdrabniarka Bosch AXT 25 TC ma wysokość 96,5 cm, jednak dzięki możliwości demontażu leja, wysokość podczas przechowywania wynosi zaledwie 67 cm, co jest szczególnie praktyczne w przypadkach, gdy przestrzeń jest na wagę złota. Inną cechą która zdecydowanie uprzyjemnia użytkowanie rozdrabniarki, jest jej cicha praca, którą zapewnia specjalna konstrukcja redukująca poziom emitowanego hałasu.

Bosch AXT 25 TC jest rozdrabniarką bardzo wydajną, co osiągnięto dzięki zastosowaniu silnika o dużej mocy i szerokiej rynnie doprowadzającej odpady do urządzenia. Funkcje te umożliwiają szybkie, efektywne i bezpieczne rozdrabnianie odpadów ogrodowych, zarówno miękkich jak i kolczastych.

TOP4

Rozdrabniacz do gałęziStiga Bio Silent 2500

Miejsce drugie w rankingu otrzymuje rozdrabniacz do gałęzi marki Stiga. Na górze maszyny zostały umieszczone przyciski umożliwiające jej uruchamianie oraz zatrzymywanie. Wbudowany silnik nie posiada szczotek, a gniazdo zasilania umieszczone jest pod przyciskami sterującymi. Obudowa wygląda więc bardzo estetycznie, a jednocześnie jest bezpieczna dla operatora. System tnący to wałki frezujące z ośmioma zębami, które poradzą sobie z gałęziami o grubości 40 mm. Poza tym możesz regulować grubość rozdrabniania. Materiał rozdrabiany jest bardzo dokładnie i można go później wykorzystać np. na kompost lub ściółkę dla drzew. Rozdrabniacz do gałęzi Stiga ma wmontowane dwa koła, które pomagają w jego transporcie. Podobnie jak jego niewielkie rozmiary. Do zestawu został dołączony plastikowy pojemnik o pojemności 60 litrów. Nie można też nie zauważyć, że maszyna prezentuje się bardzo dobrze, co ma raczej drugorzędne znaczenie, ale zawsze lepiej mieć ładne urządzenie. Użytkownicy doceniają je przez wzgląd na: stosunkowo cichą pracę, solidne wykonanie, odpowiednią moc, praktyczność oraz zgodność z opisami producenta.

TOP5

Rozdrabniacz do gałęziFaworyt GTR 2800

Właściwie nie można się dziwić, że pierwsze miejsce w rankingu i srebro przypadło Faworytowi. Jest to nożowy rozdrabniacz frezowy, który umożliwia cięcie gałęzi o średnicy do 44 mm, a moc silnika to 2800 W. W tym momencie należy zaznaczyć, że urządzenie nadaje się jedynie do użytku w przydomowym ogrodzie. Niestety nie sprawdzi się w przypadku większych obiektów. Pojemnik ma pojemność 55 litrów, a sama rozdrabniarka posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem. Kolejną przydatną funkcją są koła oraz bieg wsteczny. Przed włożeniem materiału koniecznie trzeba sprawdzić, czy nie jest on pomieszany ze szkłem, kamieniami, resztkami odzieży lub tworzywami sztucznymi. Jeśli dostaną się do wnętrza urządzenia, może ono ulec awarii. Ważnym atutem rozdrabniacza jest jego waga o wiele niższa niż w przypadku konkurencyjnych produktów. Co do wyglądu, to również nie można narzekać, ponieważ jest bardzo efektowny, a równocześnie efektywny. Rozdrabniarka jest z pełnym przekonaniem polecana przez użytkowników. Wyróżnione przez nich zalety to: duży przekrój gałęzi, solidność, trwałość, duża moc, cicha praca oraz korzystna cena. Warto wspomnieć też o dwóch wgłębieniach na obudowie, które jeden z użytkowników wykorzystał w kreatywny sposób i ustawił sobie w nich piwo. W sumie przy pracach ogrodowych może nas dopaść pragnienie.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 mat grzewczych
Ranking: TOP5 najlepszych fotelików samochodowych 0-13 kg

Jak wybrać najlepszy rozdrabniacz do gałęzi?

Powyżej w naszym rankingu zostały przedstawione rozdrabniarki, które na pewno są warte uwagi. Z tym że sam musisz zdecydować, jakie urządzenie będzie spełniało Twoje oczekiwania. Jeżeli poszukujesz takiego, które będzie używane na dużych, miejskich terenach, to raczej nasz zwycięzca nie jest dla Ciebie odpowiednią opcją. Natomiast w ogrodzie, czy na działce sprawdzi się doskonale. Nie bez znaczenia ma też ilość rozdrabnianych gałęzi. W przypadku ich ogromu lepsze będzie urządzenie z dużym zbiornikiem oraz takie, które potnie gałęzie na drobne kawałki. Wybierając konkretny produkt, uwzględnij też własne bezpieczeństwo oraz moc pracy całego urządzenia i silnika. Niewątpliwie nie chcesz spędzić kilku godzin na cięciu gałęzi, skoro możesz to zrobić w ciągu jednej. Pozostałe parametry to tak naprawdę kwestia indywidualna i sam musisz sobie odpowiedzieć, co będzie dla Ciebie najbardziej satysfakcjonujące. Nie zaszkodzi, jeśli porównasz opinie osób, które już korzystały z rozdrabniacza i wiedzą, czego można się po nim spodziewać. Oczywiście każdy ma inne oczekiwania, czasem mogą zdarzyć się też nieprzychylne oceny, ale łatwiej Ci będzie sobie zobrazować całokształt i podjąć ostateczną decyzję. Dla większości z nas znaczenie będzie miała też cena. Jednak pamiętaj, że jest to inwestycja na lata, a nie jednorazowe użycie. Warto więc zapłacić więcej, ale cieszyć się maszyną przez dłuższy okres, niż za kilka miesięcy finansować kolejny zakup. Co więcej, nasze zestawienie zostało przygotowane z myślą o tym, aby łatwiej było podjąć Ci decyzję.


Komentarze i opinie użytkowników

Breaker
2022-08-03 21:51:36

Mimo tego że kupiłem wersje ogrodową, czyli nie jakąś mocno profesjonalną, to myślę że sprzęt i tak jest bardzo wydajny i działa jak powinien. Gałęzie są pocięte bez większego wysiłku ze strony osoby obsługującej maszynę.

Syrgiusz
2022-08-03 11:53:17

Daje radę, ale nie wiem jak długo wytrzyma. Myślałem że kupuję solidniejszą maszynę, jednak zaczynam wątpić. Może niepotrzebnie zakładam najgorsze...

Legacy
2022-08-09 20:55:03

Sprzęt kupiony z myślą o rozdrobnieniu gałęzi do palenia w kominku. Myślę, że spełnia swoją funkcję, a jakość jest adekwatna do ceny.

Berserk
2022-08-13 17:16:01

Jest ok!

Bender
2022-08-21 19:46:27

Zamontowanie kół było jednym z lepszych pomysłów producenta. Dzięki temu maszyna jest mobilna, można nawet pożyczyć sąsiadowi. Na ten moment rozdrabniacz sprawdza się bardzo dobrze, tnie gałęzie tak jak chce.

Piotr
2022-08-27 12:29:08

Nie polecam, z perspektywy czasu widzę że taka samą pracę można wykonać ręcznie i chociaż rachunek za prąd będzie niższy.

Lotek
2022-10-15 23:17:01

Polecam rozdrabniacz Makita. Niezawodna firma, mam wiele sprzętów, wszystkie działają bez zarzutu

Wojtek B.
2023-03-18 19:10:32

Powoli zbliża się czas porządków ogrodowych, więc zdecydowałem się na zakup rozdrabniacza do gałęzi marki Makita. Myślę, że marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Mam tez inne sprzęty tego producenta i nigdy nie narzekałem. Robiłem juz wstępne rozdrabnianie kilku gałęzi, nie mogłem się powstrzymać. Na ten moment mogę powiedzieć, że panel sterowania jest bardzo intuicyjny, sprzęt dobrze się prowadzi, mimo dośc dużych wymiarów. Jestem zadowolony.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!