• Data dodania: 2022-08-02 18:13:41

Ranking: TOP 5 najlepszych rozdrabniaczy do gałęzi

Drzewa w ogrodzie, czy też sadzie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, jaką jest przycinanie gałęzi. Z reguły prace powinny być wykonywane raz w roku, a dokładniej wiosną lub jesienią. Chociaż czasami taki zabieg należy przeprowadzić częściej. Zwłaszcza gdy trzeba wyciąć chore lub przeszkadzające drzewa. W efekcie pozostaje nam wiele gałęzi, które należy uprzątnąć. To zadanie możne nam ułatwić rozdrabniarka do gałęzi. W takim urządzeniu najważniejsze są dwa elementy. Pierwszym z nich jest nóż odpowiedzialny za cięcie gałęzi i rozdrabnianie ich na mniejsze części. Natomiast drugim jest napęd. Nie bez znaczenia jest też kanał oraz wylot. Wybierając najlepszy rozdrabniacz do gałęzi, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim moc silnika, prędkość pracy, specyfikację techniczną oraz bezpieczeństwo. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Do wyboru masz rozdrabniacz elektryczny, spalinowy oraz rębak ciągnikowy. Tak naprawdę wybór urządzenia zależny jest od tego, w jakim miejscu będzie eksploatowany. Jaki rozdrabniacz do gałęzi w 2022 roku wybrać? Ranking uwzględnia najbardziej interesujące urządzenia!

Ranking: TOP 5 najlepszych rozdrabniaczy do gałęzi

Najlepsze rozdrabniacze do gałęzi w wrześniu 2023

TOP5

Rozdrabniacz do gałęzi Ryobi Rsh2545B

Rozdrabniacz do gałęzi Ryobi Rsh2545B

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP4

Rozdrabniacz do gałęzi Makita UD2500

Rozdrabniacz do gałęzi Makita UD2500

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP3

Rozdrabniacz do gałęzi Bosch AXT 25 TC 0600803300

Rozdrabniacz do gałęzi Bosch AXT 25 TC 0600803300

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP2

Rozdrabniacz do gałęzi Stiga Bio Silent 2500

Rozdrabniacz do gałęzi Stiga Bio Silent 2500

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę
TOP1

Rozdrabniacz do gałęzi Faworyt GTR 2800

Rozdrabniacz do gałęzi Faworyt GTR 2800

Recenzja
Sprawdź cenę
Recenzja
Sprawdź cenę

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych parownic do ubrań
Ranking: TOP 5 środków na komary
TOP5

Rozdrabniacz do gałęziRyobi Rsh2545B

Produkt dostępny w: 11 sklepach Producent: RYOBI

Nasz ranking otwiera i tym samym zajmuje piąte miejsce elektryczny rozdrabniacz do gałęzi Ryobi Rsh2545B 5133002512. Dużą zaletą tego urządzenia są sporych rozmiarów koła oraz specjalne uchwyty do przewożenia. Dzięki nim nie musisz przenosić gałęzi przez cały ogród, a jedynie przesunąć rozdrabniacz i zmielić je w dowolnym miejscu. W urządzeniu zostały zamontowane dwa odwracalne ostrza wykonane ze stali hartowanej. Ich działanie jest na tyle skuteczne, że gałęzie oraz części krzewów stają się rozdrobnioną ściółką, którą później można wykorzystać jako kompost. Tym sposobem masz możliwość nie tylko pozbyć się gałęzi, ale też uzyskać naturalny nawóz dla innych roślin ogrodowych. Zresztą pozostałości trafiają do pojemnika o pojemności 40 litrów. Możesz więc rozdrobnić spore ilości gałęzi bez przerywania pracy. Silnik o mocy 2500 W umożliwia szybkie i skuteczne rozdrabnianie. Dodatkowym atutem urządzenia jest tłok bezpieczeństwa, przez który wkładane są gałęzie. Ręce osoby operującej rozdrabniaczem nie mają żadnej styczności z ostrymi nożami. Co ważne, do urządzenia mogą trafić gałęzie o maksymalnej średnicy 45 mm. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu, wymieniają zalety takie jak: łatwość w obsłudze, moc silnika, cicha praca, wytrzymałość, duży zbiornik na pozostałości, ciekawy design oraz skuteczność.

TOP4

Rozdrabniacz do gałęziMakita UD2500

Produkt dostępny w: 21 sklepach Producent: Makita

Czwarte miejsce w rankingu zostało przyznane rozdrabniaczowi do gałęzi marki Makita o mocy silnika 2500 W. Wyposażony jest w zbiornik o pojemności 67 litrów. Na jego bokach znajdują się wycięcia, które ułatwiają kontrolowanie zapełnienia. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ w dowolnym momencie możesz przerwać pracę i opróżnić pojemnik. Dzięki czemu zyskasz pewność, że urządzenie się nie zapcha i wszystko będzie przebiegało prawidłowo. W rozdrabniaczu został zamontowany panel sterowania. Zresztą bardzo intuicyjny. Dostępna jest na nim funkcja antyblokująca oraz umożliwiająca wybór kierunku, w którym będzie przesuwane urządzenie (przód i tył). Transport usprawniają dużej wielkości koła z gumowym bieżnikiem oraz uchwyty po obu stronach urządzenia. Prace postępują bardzo sprawnie, ponieważ prędkość obrotowa, to aż 40 obrotów na jedną minutę. Maksymalna średnica gałęzi to 45 mm. Producent zadbał też o walory estetyczne. Konstrukcja prezentuje się bowiem bardzo elegancko. Wśród osób, które wypróbowały urządzenie, krążą pozytywne opinie na jego temat, a najczęstsze dotyczą: trwałości wykonania, mocy, bezpieczeństwa oraz stabilności. Niewielką wadą jest brak możliwości składania.

TOP3

Rozdrabniacz do gałęziBosch AXT 25 TC 0600803300

Produkt dostępny w: 1 sklepach Producent: Bosch

Brązowym medalem w naszym rankingu została odznaczona rozdrabniarka do gałęzi marki Bosch. Zresztą przy pomocy urządzenia możesz ciąć nie tylko gałęzie, ale też twarde drzewa, części krzewów oraz drobne rośliny. Użytkownik nie ma dostępu do mechanizmu tnącego, dzięki czemu praca jest całkowicie bezpieczna. Rozdrabniarka ma zdejmowany lej, co ułatwia umieszczanie materiału oraz przechowywanie urządzenia (zajmuje mniej miejsca). Do cięcia wykorzystywany jest walec tnący, a gałęzie i inne pozostałości z ogrodu są wciągane samoczynnie. Oczywiście rozdrabniarka ma wbudowany zbiornik o pojemności 53 litrów, który posiada blokadą uniemożliwiająca samoistne otwieranie. Gałęzie, które mają zostać pocięte, można wkładać do urządzenia przy pomocy specjalnego popychacza, co jest bardzo przydatne, kiedy chcesz rozdrobnić materiał pokryty kolcami. Istotne znaczenie ma też to, że rozdrabniarka pracuje stosunkowo cicho. Natomiast zdolność przerobowa to aż 230 kg na jedną godzinę, a maksymalna średnica gałęzi to 45 mm. Użytkownicy cenią sobie ten produkt za solidną pracę, ale nie zaprzeczają, że rozdrabniacz jest znacznie większy niż inne. Z tym, że nie jest to duży problem, ponieważ na czas, kiedy nie będzie używany można go częściowo zdemontować, co ułatwia przechowywanie. Kolejną wskazywaną zaletą jest to, że tnie również grube gałęzie, co jest bardzo praktyczne i pomocne. Co więcej, rozdrabniarka jest przystosowana do cięcia zarówno suchych, jak i świeżych gałęzi. Do wad zaliczono wysoką cenę.

TOP2

Rozdrabniacz do gałęziStiga Bio Silent 2500

Produkt dostępny w: 10 sklepach Producent: Stiga

Miejsce drugie w rankingu otrzymuje rozdrabniacz do gałęzi marki Stiga. Na górze maszyny zostały umieszczone przyciski umożliwiające jej uruchamianie oraz zatrzymywanie. Wbudowany silnik nie posiada szczotek, a gniazdo zasilania umieszczone jest pod przyciskami sterującymi. Obudowa wygląda więc bardzo estetycznie, a jednocześnie jest bezpieczna dla operatora. System tnący to wałki frezujące z ośmioma zębami, które poradzą sobie z gałęziami o grubości 40 mm. Poza tym możesz regulować grubość rozdrabniania. Materiał rozdrabiany jest bardzo dokładnie i można go później wykorzystać np. na kompost lub ściółkę dla drzew. Rozdrabniacz do gałęzi Stiga ma wmontowane dwa koła, które pomagają w jego transporcie. Podobnie jak jego niewielkie rozmiary. Do zestawu został dołączony plastikowy pojemnik o pojemności 60 litrów. Nie można też nie zauważyć, że maszyna prezentuje się bardzo dobrze, co ma raczej drugorzędne znaczenie, ale zawsze lepiej mieć ładne urządzenie. Użytkownicy doceniają je przez wzgląd na: stosunkowo cichą pracę, solidne wykonanie, odpowiednią moc, praktyczność oraz zgodność z opisami producenta.

TOP1

Rozdrabniacz do gałęziFaworyt GTR 2800

Produkt dostępny w: 8 sklepach Producent: Faworyt

Właściwie nie można się dziwić, że pierwsze miejsce w rankingu i srebro przypadło Faworytowi. Jest to nożowy rozdrabniacz frezowy, który umożliwia cięcie gałęzi o średnicy do 44 mm, a moc silnika to 2800 W. W tym momencie należy zaznaczyć, że urządzenie nadaje się jedynie do użytku w przydomowym ogrodzie. Niestety nie sprawdzi się w przypadku większych obiektów. Pojemnik ma pojemność 55 litrów, a sama rozdrabniarka posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem. Kolejną przydatną funkcją są koła oraz bieg wsteczny. Przed włożeniem materiału koniecznie trzeba sprawdzić, czy nie jest on pomieszany ze szkłem, kamieniami, resztkami odzieży lub tworzywami sztucznymi. Jeśli dostaną się do wnętrza urządzenia, może ono ulec awarii. Ważnym atutem rozdrabniacza jest jego waga o wiele niższa niż w przypadku konkurencyjnych produktów. Co do wyglądu, to również nie można narzekać, ponieważ jest bardzo efektowny, a równocześnie efektywny. Rozdrabniarka jest z pełnym przekonaniem polecana przez użytkowników. Wyróżnione przez nich zalety to: duży przekrój gałęzi, solidność, trwałość, duża moc, cicha praca oraz korzystna cena. Warto wspomnieć też o dwóch wgłębieniach na obudowie, które jeden z użytkowników wykorzystał w kreatywny sposób i ustawił sobie w nich piwo. W sumie przy pracach ogrodowych może nas dopaść pragnienie.

Jak wybrać najlepszy rozdrabniacz do gałęzi?

Powyżej w naszym rankingu zostały przedstawione rozdrabniarki, które na pewno są warte uwagi. Z tym że sam musisz zdecydować, jakie urządzenie będzie spełniało Twoje oczekiwania. Jeżeli poszukujesz takiego, które będzie używane na dużych, miejskich terenach, to raczej nasz zwycięzca nie jest dla Ciebie odpowiednią opcją. Natomiast w ogrodzie, czy na działce sprawdzi się doskonale. Nie bez znaczenia ma też ilość rozdrabnianych gałęzi. W przypadku ich ogromu lepsze będzie urządzenie z dużym zbiornikiem oraz takie, które potnie gałęzie na drobne kawałki. Wybierając konkretny produkt, uwzględnij też własne bezpieczeństwo oraz moc pracy całego urządzenia i silnika. Niewątpliwie nie chcesz spędzić kilku godzin na cięciu gałęzi, skoro możesz to zrobić w ciągu jednej. Pozostałe parametry to tak naprawdę kwestia indywidualna i sam musisz sobie odpowiedzieć, co będzie dla Ciebie najbardziej satysfakcjonujące. Nie zaszkodzi, jeśli porównasz opinie osób, które już korzystały z rozdrabniacza i wiedzą, czego można się po nim spodziewać. Oczywiście każdy ma inne oczekiwania, czasem mogą zdarzyć się też nieprzychylne oceny, ale łatwiej Ci będzie sobie zobrazować całokształt i podjąć ostateczną decyzję. Dla większości z nas znaczenie będzie miała też cena. Jednak pamiętaj, że jest to inwestycja na lata, a nie jednorazowe użycie. Warto więc zapłacić więcej, ale cieszyć się maszyną przez dłuższy okres, niż za kilka miesięcy finansować kolejny zakup. Co więcej, nasze zestawienie zostało przygotowane z myślą o tym, aby łatwiej było podjąć Ci decyzję.

Komentarze i opinie użytkowników

Wojtek B.
2023-03-18 19:10:32

Powoli zbliża się czas porządków ogrodowych, więc zdecydowałem się na zakup rozdrabniacza do gałęzi marki Makita. Myślę, że marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Mam tez inne sprzęty tego producenta i nigdy nie narzekałem. Robiłem juz wstępne rozdrabnianie kilku gałęzi, nie mogłem się powstrzymać. Na ten moment mogę powiedzieć, że panel sterowania jest bardzo intuicyjny, sprzęt dobrze się prowadzi, mimo dośc dużych wymiarów. Jestem zadowolony.

Lotek
2022-10-15 23:17:01

Polecam rozdrabniacz Makita. Niezawodna firma, mam wiele sprzętów, wszystkie działają bez zarzutu

Piotr
2022-08-27 12:29:08

Nie polecam, z perspektywy czasu widzę że taka samą pracę można wykonać ręcznie i chociaż rachunek za prąd będzie niższy.

Bender
2022-08-21 19:46:27

Zamontowanie kół było jednym z lepszych pomysłów producenta. Dzięki temu maszyna jest mobilna, można nawet pożyczyć sąsiadowi. Na ten moment rozdrabniacz sprawdza się bardzo dobrze, tnie gałęzie tak jak chce.

Berserk
2022-08-13 17:16:01

Jest ok!

Legacy
2022-08-09 20:55:03

Sprzęt kupiony z myślą o rozdrobnieniu gałęzi do palenia w kominku. Myślę, że spełnia swoją funkcję, a jakość jest adekwatna do ceny.

Breaker
2022-08-03 21:51:36

Mimo tego że kupiłem wersje ogrodową, czyli nie jakąś mocno profesjonalną, to myślę że sprzęt i tak jest bardzo wydajny i działa jak powinien. Gałęzie są pocięte bez większego wysiłku ze strony osoby obsługującej maszynę.

Syrgiusz
2022-08-03 11:53:17

Daje radę, ale nie wiem jak długo wytrzyma. Myślałem że kupuję solidniejszą maszynę, jednak zaczynam wątpić. Może niepotrzebnie zakładam najgorsze...

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking: TOP 5 najlepszych rozdrabniaczy do gałęzi pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!