• Data dodania: 2022-01-03 13:57:00

Ranking: TOP 5 najlepszych butelek do karmienia dla niemowląt

Wraz z narodzeniem dziecka, w domu pojawia się wiele przedmiotów, bez których nie można się obejść przy wychowaniu noworodków. Jednym z nich jest oczywiście butelka do karmienia. Zastępuje ona karmienie piersią, ponieważ pozwala na podanie płynnego pokarmu dzieciom, dlatego jest niezbędna dla każdego rodzica. Butelka do karmienia znana jest od stuleci. Składa się ze smoczka oraz przezroczystego naczynia, w którym podawany jest pokarm. Chociaż butelka posiada nieskomplikowaną budowę, w sklepach możemy znaleźć wiele różniących się modeli. Rynek pełen jest produktów z sylikonowymi smoczkami, systemem antykolkowym, który minimalizuje powstawanie dokuczliwych kolek u dzieci. Rodzice muszą więc zastanawiać się i znajdować odpowiedzi na pojawiające się pytania, np. czy lepsza będzie szklana butelka, czy syntetyczna, oczywiście bez szkodliwych substancji ? Jak widać, znalezienie doskonałej butelki nie jest proste, a ilość dostępnych produktów wcale nie ułatwia tego zadania. Która z nich będzie najlepszą butelką dla noworodka? W naszym rankingu postanowiliśmy sprawdzić, którą z butelek do karmienia wybrać. Nie musisz tracić czasu na ich porównywanie i sprawdzanie, zrobiliśmy to za Ciebie. Mamy nadzieję, że dzięki niemu, łatwiej podejmiesz decyzję, która butelka dla niemowląt będzie najlepszym wyborem dla Ciebie.

Ranking: TOP 5 najlepszych butelek do karmienia dla niemowląt

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych magnezów
Ranking: TOP5 laptopów do 2000 zł
TOP1

Butelka dla niemowlątTippee Butelka 340 ml

Pierwszą propozycją w rankingu jest butelka antykolkowa Tommee Tippee. Została ona stworzona z myślą o bezpiecznym karmieniu niemowlaka. Smoczek butelki jest zaprojektowany tak, aby uniknąć powstawania dokuczliwych kolek. Dlatego firma we współpracy z ekspertami stworzyła odpowiedni system antykolkowy wpływający na dodatkowy komfort karmienia. Specjalny smoczek powoduje również wolny przepływ pokarmu, co pobudza odruchu ssania u dziecka. Dzięki temu podawanie mleka tą butelką przypomina sposób karmienia piersią. Butelka Tommee Tippee ma objętość 360 ml i została specjalnie wyprofilowana, aby maluszek nie miał problemu z jej trzymaniem, a karmiący go rodzic pełnie swobody w odpowiednim ułożeniu dziecka podczas karmienia. Butelka jest wykonana z polipropylenu, natomiast smoczek z sylikonu, dzięki czemu całość jest wyjątkowo lekka i łatwa w czyszczeniu. Dodatkowo butelka nadaje się do zamrażania i podgrzewania, co otwiera wiele możliwości na przechowywanie i przygotowanie pokarmu.

TOP2

Butelka dla niemowlątNanobebe

Kolejna propozycja to innowacyjna butelka Nanobebe. Została ona zaprojektowana tak, aby nie tylko ułatwić karmienie, ale również zachować pełnie właściwości odżywczych zawartych w mleku matki. Dlatego pokarm może być pompowany bezpośrednio do butelki, którą można zamrażać, a jej geometryczny kształt pozwala na ułożenie kilku butelek w stos, dlatego można łatwo je magazynować, lub spakować w czasie podróży. Tym, co zdaje się być największym atutem tej butelki do karmienia jest jej bryła, który naśladuje kształt kobiecej piersi. Dzięki temu dziecko szybko oswaja się z podawaniem mleka za pomocą butelki, co pomaga w odejściu od karmienia piersią. Dodatkowo kształt butelki o pojemności 150 ml, ułatwia podgrzewanie pokarmu. Kolejnym atutem jest potrójny system odpowietrzania, który zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się kolek. Jeśli lubisz innowacyjne rozwiązania, ta propozycja jest dla Ciebie.

TOP3

Butelka dla niemowlątTwistshake Antykolkowa

Butelki Tiwistshake to nowoczesne, plastikowe butelki, które nadaje się zarówno dla noworodków jak i dla starszych dzieci. Specjalna konstrukcja butelki wzbogacona w siateczkę pozwala na doskonałe rozprowadzenie mleka modyfikowanego lub kaszki oraz zapobiega powstawaniu grudek. Butelka wyposażona jest w antykolkowy, silikonowy smoczek, który jest wyjątkowo miękki i pomaga w niwelowaniu wystąpienia kolki niemowlęcej. Wbudowane sitko pozwala na podawanie posiłku z większymi drobinami lub kawałkami owoców, a szeroka szyjka ułatwia przepływ płynów. Kolejnym atutem butelki jest jej wygląd. Butelka jest dostępna w wielu pastelowych barwach, co niezależnie od wieku dziecka pozytywnie wpływa na jego samopoczucie. Butelki Twistshake są wykonane z plastiku, przez co są łatwe do czyszczenia i nadają się do mycia w zmywarce oraz lekkie, przez co są o wiele bezpieczniejsze niż butelki wykonane ze szkła. W przypadku zakupy tej butelki mamy pewność, że sprawdzi się ona przez długi czas przy karmieniu dzieci.

TOP4

Butelka dla niemowlątMedela Calma

Butelki dla niemowlaka Medela Calma powstały przy współpracy ze specjalistami. Wyróżniają się na rynku tym, jak bardzo naśladują naturalny system karmienia. Aby dziecko mogło pobrać mleko z butelki, potrzebne jest wytworzenie podciśnienia, co ma miejsce również w czasie naturalnego karmienia. W związku z tym dziecko może być karmione równolegle za pomocą butelki oraz piersią, oraz nie zatraca naturalnego odruchu ssania. Budowa butelki pozwala również na robienie przerw w czasie karmienia, przez co dziecko nie odczuwa dużej zmiany podczas używania butelek z firmy Medela Calma. Butelki zostały wykonane bez użycia szkodliwego bisfenolu, przez co są w pełni bezpieczne. Wysokie miejsce w rankingu butelek jest też spowodowane świetną jakością materiału, z których wykonano butelki. Można je podgrzewać i myć w zmywarce. Dlatego warto zainteresować się tym produktem, jeśli zastanawiamy się jaką butelkę dla noworodka wybrać.

TOP5

Butelka dla niemowlątPhilips Avent Natural

Ostatnią propozycją jest butelka Philips Avent Natural. Jest to butelka antykolkowa, która pozwala na bezpieczne i wygodne podawanie mleka dziecka. Dzięki antykolkowemu zaworkowi, nie powstają pęcherzyki powietrza, które mogą powodować dyskomfort dla dziecka. Butelka wykonana jest z lekkiego tworzywa, a jej kształt pozwala na trzymanie butelki nawet najmniejszym niemowlakom. Kolejnym atutem jest smoczek do butelki, bardzo miękki, wykonany z kilku płatków, który naśladuje naturalne karmienie. Projekt butelki pozwala łączyć podawanie dziecku mleka metodą naturalną oraz picie z butelki. Butelka dla dziecka Philips Avent jest też łatwa w czyszczeniu. Jej prosta budowa pozwala na łatwe użytkowanie. Dodatkowo butelka dostępna jest w przystępnej cenie. Pojemność butelki to 260 ml. Naszym zdaniem butelka spełnia wszystkie kryteria idealnej butelki dla niemowląt. Jeżeli szukasz doskonałej butelko, która będzie również ekonomicznym zakupem, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych magnezów
Ranking: TOP5 laptopów do 2000 zł

Jaka jest najlepsza butelka dla niemowląt?

W naszym rankingu butelek dla niemowląt staraliśmy się przedstawić, które z butelek warto wziąć pod uwagę przy zakupie. Naszym zdaniem o wiele lepiej niż butelka szklana sprawdzą się butelki plastikowe. Oczywiście, w przypadku butelek sylikonowych, należy upewnić się, czy nie zawierają one niebezpiecznych substancji i jest bezpieczna dla dziecka. Warto też zwrócić uwagę na to, w jakim stopniu produkt naśladuje warunki karmienia naturalnego. Dzięki temu będziemy mogli szybko ocenić kolejne butelki na sklepowych półkach. Wybór butelek jest bardzo duży, ale żeby dokonać zakupu odpowiedniej butelki powinniśmy zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania wobec tego produktu. Dzięki temu zakup butelki będzie prostszy. Oczywiście najlepsze butelki dla dzieci, to takie, które spełniają indywidualne potrzeby każdego dziecka. To nimi powinniśmy się kierować, aby znaleźć idealną butelkę do karmienia dla naszego malucha.


Komentarze i opinie użytkowników

mamanaetacie
2022-04-11 07:48:44

Jestem świeżo upieczoną mamą i naprawdę walczyłam ze znalezieniem antykolkowej butelki, która zadziałałaby dla mojego dziecka. Wypróbowałem kilka innych marek i wszystkie mnie rozczarowały. Philips Avent Natural to idealna butelka antykolkowa dla mojego dziecka i jest bardzo łatwa w czyszczeniu!

Venus
2022-05-19 20:35:26

Jestem świeżo upieczoną mamą i szukałam najlepszej butelki dla niemowląt. Czytam wiele recenzji, a butelka Philips Avent Natural to ta, która zajmowała najwyższe miejsca w rankingach. Do zakupu przekonały mnie pozytywne opinie innych mam, które od dłuższego czasu korzystają już w tej butelki.

Lynch
2022-06-04 23:12:48

Używam butelki Medela Calma dla mojego syna od ponad roku i nadal spełnia super swoją funkcję. Na początku wahałem się, czy ją kupić ze względu na cenę, ale cieszę się, że to zrobiłem. To naprawdę pomogło w jego problemach z gazami i kolkami.

grabinka
2022-06-05 05:36:31

Używam butelki Twistshake Antykolkowa dla mojego syna od ponad roku i jestem z niej bardzo zadowolona. Jest łatwa w czyszczeniu, łatwa w użyciu, a mój syn to uwielbia. Polecam ten produkt każdemu, kto szuka dobrej butelki dla niemowląt!

miśka
2022-07-12 20:10:03

Od niedawna jestem mamą i szukałam najlepszej butelki dla swojego dziecka. Przeczytałem mnóstwo recenzji i w końcu zdecydowałem się na butelkę Nanobebe. Minęło już kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolona z mojej decyzji. Moje dziecko jest o wiele szczęśliwsze, zdrowsze i ma mniej problemów z gazami niż wcześniej.

Lithium
2022-07-19 12:37:34

Używam butelki Tippee Butelka 340 ml od kilku tygodni. Nie zawiera BPA i ma smoczek, który idealnie pasuje do ust. Ma również system wentylacyjny, który zapobiega dostawaniu się powietrza, co jest według mnie świetne. Polecam ją każdemu rodzicowi.

Renia
2022-07-28 22:15:09

Butelka ma optymalną pojemność, łatwo się ją trzyma, jest lekka, nie nagrzewa się w podgrzewaczu, spełnia swoją rolę.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!