• Data dodania: 2021-11-13 07:32:00

Ranking: TOP 5 najlepszych programów / oprogramowań antywirusowych

W obecnych czasach nie tylko komputery, ale także wszelkie inne elektroniczne urządzenia obecne są w powszechnym użyciu. Większość osób na co dzień korzysta także z sieci internetowej. Aby ochronić swój komputer i zapisane na nim pliki przed działaniami związanymi z istnieniem różnego rodzaju wirusów należy zaopatrzyć się w dobrej jakości oprogramowanie antywirusowe. Dobry program tego typu to podstawa dla bezpieczeństwa przechowywanych danych. Obecnie na rynku dostępne jest wiele różnych antywirusów. Charakteryzują się one zróżnicowanymi cechami i wybór najskuteczniejszego, najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb nie zawsze jest prosty. Na rynku dostępne są nawet bezpłatne alternatywy - należy jednak mieć świadomość tego, że darmowe wersje są z reguły mocno okrojone i nie dają zbyt dużej gwarancji bezpieczeństwa. Przy wyborze dobrego programu antywirusowego trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim przeznaczenie i rodzaj licencji. Nie bez znaczenia są także funkcje i kompatybilność z używanym systemem operacyjnym. Jeżeli planujesz zakup nowego ochronnego oprogramowania, koniecznie przeczytaj poniższy ranking programów antywirusowych.

Ranking: TOP 5 najlepszych programów / oprogramowań antywirusowych

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP5 bojlerów / podgrzewaczy wody
Ranking: TOP 5 odplamiaczy do tkanin
TOP1

Program antywirusowyNorton 360 Deluxe

Program Norton 360 w wersji Deluxe został stworzony w celu ochrony urządzeń i prywatności podczas działań odbywających się przy użyciu łącza internetowego. Zastanawiając się jaki antywirus wybrać w przystępnej cenie, warto zastanowić się nad zakupem oprogramowania Norton. Można używać go zarówno na komputerach z systemem Windows, jak i MacOS. Nadaje się także na urządzenia mobilne - smartfony i tablety. Stanowi skuteczną ochronę przed wszelkiego rodzaju wirusami, oprogramowaniami wymuszającymi wpłacenie okupu, a także przed wyłudzeniami danych. Zainstalowanie programu Norton pozwala na bezpieczne korzystanie nawet z bankowości internetowej czy wykonywanie zakupów w formie zdalnej. Dużą zaletą, która przekonuje wielu klientów do zakupu tego oprogramowania jest dostępność usługi umożliwiającej stworzenie kopii zapasowej w chmurze. Zapobiega to utracie danych chociażby podczas usterki dysku twardego. Jest to niezwykle uniwersalne oprogramowanie ochronne, które można zainstalować nawet na 10 różnych urządzeniach.

TOP2

Program antywirusowySymantec Norton 360 Standard

Kolejną pozycję w rankingu programów antywirusowych zajmuje również produkt marki Norton. Tym razem jest to jednak wersja przeznaczona do użytku na jednym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Ciekawą funkcją dostępną w tej wersji oprogramowania jest możliwość przechowywania haseł w szyfrowanej chmurze za pomocą rozszerzenia o nazwie Password Manager. Użytkownik po zakupie programu uzyskuje także dostępność do 10 GB miejsca przeznaczonego na stworzenie kopii zapasowej w chmurze. Jest to niezwykle przydatna opcja chroniąca przed niechcianą utratą danych. Program bardzo skutecznie blokuje wszelkiego rodzaju niepożądane ruchy próbujące uzyskać komunikację z komputerem dzięki inteligentnej zaporze. Dużą zaletą jest obecność funkcji blokującej zewnętrznym źródłom dostęp do kamerki urządzenia. Norton to bardzo skuteczny antywirus w przystępnej cenie na każdą kieszeń.

TOP3

Program antywirusowyESET NOD32 Antivirus

ESET NOD32 to to antywirus dostępny na rynku od ponad dwóch dekad. Jest on niezwykle zaawansowany i często wybierany przez graczy i profesjonalistów z branży IT. Jego podstawową funkcją jest ochrona urządzenia podczas standardowego korzystania ze stron WWW. Skutecznie zabezpiecza komputer przed atakami, które wykorzystują złośliwe skrypty. Dużym atutem jest także zapewnianie wydajności funkcjonowania systemu. Ciekawym rozwiązaniem jest dostępność trybu gracza. Pozwala on na korzystanie z materiałów multimedialnych bez wyskakiwania jakichkolwiek powiadomień. Obsługa tego oprogramowania antywirusowego jest niezwykle prosta i intuicyjna. Innowacyjną nowością wśród programów tego typu jest także obecność zabezpieczenia przed programem wymuszającym okup. Aplikacje i procesy w systemie Windows są na bieżąco śledzone i wszelkie próby szyfrowania plików są blokowane. Warto pamiętać, że program antywirusowy ESET przeznaczony jest do użytku tylko na komputerach z systemem Windows.

TOP4

Program antywirusowyBitdefender Total Security Multi-Device

Jeżeli zastanawiasz się jaki antywirus wybrać, aby spełnił wszystkie Twoje oczekiwania, koniecznie przeanalizuj funkcje oferowane przez program Bitdefender Total Security Multi-Device. Oferuje on swoim użytkownikom niezawodną ochronę przed wszelkiego rodzaju cyberzagrożeniami. Jest to doskonała ochrona tożsamości i prywatności przy zachowaniu maksymalnej szybkości funkcjonowania systemu operacyjnego. Bitdefender w niezwykle skuteczny sposób zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do jakichkolwiek danych, które znajdują się na urządzeniu. Jest kompatybilny z powszechnie używanym systemem Windows. Ciekawą funkcją, która jest doceniana przez wiele użytkowników, jest ochrona przed wirusami przenoszonymi na wymiennych dyskach Flash Drive. Program ten doceniany jest też przez wielu rodziców dzięki obecności rozsądnej kontroli rodzicielskiej, której ustawienia można dostosować precyzyjnie do swoich indywidualnych potrzeb.

TOP5

Program antywirusowyKaspersky Lab Kaspersky Small Office Security

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu programów antywirusowych okazał się program Kaspersky. Jego użytkownicy otrzymują kompleksową ochronę komputerów osobistych oraz serwerów plików. Jest to oprogramowanie dedykowane przede wszystkim do niewielkich biur. Wygodną funkcją jest możliwość zdalnego zarządzania programem zainstalowanym na wszystkich komputerach wchodzących w skład sieci. Dużym atutem jest uniwersalność. Kaspersky Small Office Security może zostać zainstalowany na komputerach z systemem MacOS oraz Windows, a także urządzeniach mobilnych z Androidem. Program ten skutecznie chroni wszelkie transakcje bankowe oraz nie pozwala na upublicznianie żadnych danych przekazywanych przez komunikatory internetowe. Również wprowadzanie informacji przez klawiaturę jest zastrzeżone i wszystkie keyloggery są na bieżąco blokowane. Antywirus Kaspersky to wysokiej jakości funkcjonalny i uniwersalny program, który zadowoli oczekiwania większości użytkowników.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP5 bojlerów / podgrzewaczy wody
Ranking: TOP 5 odplamiaczy do tkanin

Jaki antywirus jest najlepszy? Ranking polecanych programów

Dobre oprogramowanie antywirusowe to niezbędny zakup dla każdej osoby regularnie korzystającej z komputera i sieci internetowej. Mnogość produktów dostępnych na rynku może skutecznie utrudnić wybór. Należy więc przeanalizować parametry różnorodnych programów i kolejno dopasować je do swoich oczekiwań. Programy antywirusowe dostępne są w różnych cenach - warto więc pamiętać o zakupie produktu charakteryzującego się jak najbardziej korzystnym stosunkiem jakości i oferowanych korzyści do ceny. Nie poleca się wykorzystywania darmowych wersji, gdyż są one stosunkowo ubogie i zapewniają niski stopień ochrony. Warto wybierać programy firm działających na rynku już długo - są one gwarancją bezpieczeństwa podczas korzystania ze źródeł internetowych.


Komentarze i opinie użytkowników

Wendigo
2022-05-17 20:11:17

Oprogramowanie spełnia swoją rolę - odkąd zainstalowałam to nie miałam żadnych problemów, wcześniej zdarzało mi się kliknąć w link, który sprzedał mi wirusa.

Rigs
2022-05-22 17:13:12

Trochę drogie to oprogramowanie, ale skoro ma mi gwarantować poczucie bezpieczeństwa to warto zapłacić.

Czaro
2022-07-27 19:09:24

Kupiłem namówiony przez znajomego, ciężko stwierdzić czy to był dobry zakup chociaż w sumie wolę nie mieć wirusa i sie nie przekonywać że było warto ;P

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!