• Data dodania: 2023-11-30 23:50:49

Ranking: TOP5 bojlerów / podgrzewaczy wody

Szukasz podgrzewacza do wody? Nie wiesz, jaki model wybrać i na jakie parametry zwrócić uwagę? W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu. Koniecznie poznaj nasz ranking bojlerów i dowiedz się, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy!

Oczywiście dziś do podgrzewania wody najczęściej wybierane są bojlery elektryczne. Są nie tylko praktyczne, ale również ekonomiczne i bezpieczne dla domowników. Chcąc mieć stały dostęp do ciepłej wody użytkowej, musisz zdawać sobie sprawę, że istnieje wiele parametrów, które będą miały dla Ciebie ogromne znaczenie. Najpopularniejsze są bojlery elektryczne ze stali nierdzewnej, ale coraz częściej możliwość podgrzewania wody dają nam też urządzenia żywicowane lub wewnętrznie pokryte emalią ceramiczną. Każdy wymieniony model ma swoje wady i zalety, ale prawda jest taka, że do warunków domowych najlepiej sprawdzi się bojler elektryczny ze stali nierdzewnej. Czas podgrzewania wody jest krótki, a wydajność bardzo wysoka. Jednak przed zakupem trzeba przekonać się o czynnikach takich jak: rodzaj podgrzewacza (z wężownicą bądź dwupłaszczowy), pojemności urządzenia, rodzaj zasilania, czy sposób montażu. Wszystkie te parametry będą miały wpływ zarówno na czas podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i wasz komfort użytkowania. Dla Ciebie istotna będzie pewnie też informacja, ile kosztuje bojler elektryczny. Wiedz, że na rynku dostępne są modele w różnych przedziałach cenowych i właśnie takie znajdą się w naszym rankingu. Sprawdź pięć najpowszechniejszych urządzeń do podgrzewania wody!

Ranking: TOP5 bojlerów / podgrzewaczy wody

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 szamponów na porost włosów
Ranking: TOP 5 odplamiaczy do tkanin

TOP1

Bojler / podgrzewacz wodyGalmet Fox 30L 1030000

Miejsce piąte w naszym zestawieniu otrzymuje bojler elektryczny marki Galmet Fox o pojemności magazynowej 30 litrów, co w praktyce oznacza, że dostarczy nam od 30 do 120 litrów ciepłej wody użytkowej. To urządzenie idealnie sprawdzi się do niewielkiego mieszkania lub przy małej liczbie domowników. Grzałka elektryczna jest wydajna, dzięki czemu dość szybko nagrzewa wodę. Pewnie zastanawiasz się, jak zamontować bojler elektryczny Galmet. Jest to bardzo proste zadanie, ponieważ w dolnej części zostały zamontowane specjalne przyłącza zmuszające nas do zwieszenia urządzenia w pozycji pionowej. Plusem tego modelu z całą pewnością jest podwójne zabezpieczenie przed korozją. Emalia ceramiczna i anoda magnezowa są ocieplone przy pomocy pianki poliuretanowej. Bojler jest sterowany manualnie, co znacznie ułatwia pozyskiwanie ciepłej wody użytkowej. Z kolei, jeśli chodzi o specyfikację, to przede wszystkim cechują go niewielkie wymiary, grzałka elektryczna o mocy 1,5 kW, napięcie 230 V oraz zakres temperatury pracy od 30 do 70 stopni. Z tego względu bojler elektryczny Galmet przeznaczony jest do zamontowania nad umywalką lub zlewozmywakiem, gdzie nie ma konieczności zużywania dużej ilości ciepłej wody. Użytkownicy, którzy zdecydowali się kupić ten model, docenili go za: funkcjonalność, wydajność, wytrzymałość, łatwość obsługi i montażu oraz niską cenę.

TOP2

Bojler / podgrzewacz wodyLemet Slim 20 L (10.20E)

Jeszcze poza podium znajduje się bojler elektryczny marki Lemet. Podobnie jak poprzednie urządzenie ten model przeznaczony jest głównie do miejsc, gdzie pobór ciepłej wody jest średni, czyli w kuchni lub łazience nad umywalką oraz w dłuższych odstępach czasu. Niewielki rozmiar i zwarta obudowa umożliwiają instalację bojlera nawet w stosunkowo trudno dostępnych miejscach. Również w tym przypadku producent zdecydował się na zastosowanie anody magnezowej i połączenie jej z emalią ceramiczną, co gwarantuje nam trwałość urządzenia. Natomiast izolacja została wykonana z pianki poliuretanowej. Na obudowie znajduje się wskaźnik temperatury, a regulowana jest ona przy pomocy zewnętrznego pokrętła. Bojler elektryczny Lemet służy do podgrzewania wody o pojemności 20 litrów oraz ma grzałkę o mocy 1,5 kW. Do najczęściej wymienianych zalet przez dotychczasowych użytkowników należą: łatwy montaż urządzenia, wydajność, niska cena, wydajność, wytrzymałość oraz funkcjonalność.

TOP3

Bojler / podgrzewacz wodyAtlantic Cube 75L

Ostatnie miejsce na podium, czyli brązowy medal i trzecie miejsce otrzymuje bojler elektryczny marki Atlantic. Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Przede wszystkim cechuje się tym, że został wykonany z solidnych materiałów, wszystkie podłączenia są ukryte, co niewątpliwie przemawia na korzyść tego modelu. Element grzewczy jest zdejmowany, dzięki czemu można konserwować urządzenie bez jednoczesnego spuszczania wody. Instalacja nie jest skomplikowana, a bojler elektryczny Atlantic doskonale sprawdzi się w każdym domu lub małej firmie. Izolacja z pianki poliuretanowej zapewnia całkowite bezpieczeństwo użytkowania i krótki czas podgrzewania wody. Panel sterowania to pokrętło znajdujące się na przedniej części urządzenia umożliwiające regulację temperatury wody od 50 do 70 stopni. Podgrzewacz Antlantic jest biały, wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, wyposażony we wtyczkę Euro oraz zawór bezpieczeństwa. Jeśli bojler elektryczny nie jest używany przez dłuższy czas, na panelu sterowania będzie widnieć informacja na temat tego, ile ciepłej wody znajduje się aktualnie w zbiorniku. Moc grzałki to 1500 W, a pojemność urządzenia 75 litrów. Do najważniejszych zalet użytkownicy zaliczyli: wysoką jakość wykonania, wydajność, funkcjonalność, moc grzałki, wytrzymałość, łatwość montażu, dużą pojemność, kompaktowe wymiary, a także grubą warstwą izolacji.

TOP4

Bojler / podgrzewacz wodyAtlantic OPRO SLIM 50 (841133)

Srebrny medal i drugie miejsce w rankingu również należą do marki Atalntic, a dokładniej do bojlera OPRO SLIM 50. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje długość pracy urządzenia, która jest bardzo szybko, mimo niewielkich rozmiarów. Na dolnej części obudowy zamontowane jest pokrętło odpowiedzialne za regulację temperatury wody. Moc grzałki to aż 20oo W, więc ciepłą wodę użytkową masz praktycznie natychmiast. Wnętrze zbiornika zabezpieczone zostało emalią ceramiczną chroniącą urządzenie przed korozją. Bojler elektryczny Atlantic jest wyposażony w zawór bezpieczeństwa i zawór zwrotny, który ochrania nas przed zbyt dużym wzrostem ciśnienia wody. Parametry, które posiada podgrzewacz to: pojemność 50 litrów, wydajność 88 litrów, zasilanie 230 V/50Hz. Co ciekawe, ten model jednocześnie może podgrzewać dwa punkty poboru ciepłej wody, dlatego doskonale nadaje się do łazienek, gdzie może zostać podłączony zarówno do umywalki, jak i wanny/prysznica. Wśród pozytywnych opinii użytkowników pojawiają się głównie cechy takie jak: łatwość montażu, funkcjonalność, zawór bezpieczeństwa, wytrzymałość, wygodę użytkowania, kompaktowe rozmiary, dobry dopływ wody, wygląd oraz niska cena.

TOP5

Bojler / podgrzewacz wodyAquamarin 80 L, 2 Kw JG80521

Zwycięzcą naszego rankingu i zdobywcą złotego medalu zostaje bojler elektryczny marki Aquamarin o pojemności 80 litrów. Zbiornik urządzenia wykonany jest ze stali emaliowanej z anodą magnezową i odkamienianiem. Jak już wiesz, chronią one podgrzewacz przed korozją, a dodatkowo może on nam dłużej służyć, co bez wątpienia jest dla Ciebie istotne. Podgrzewanie wody możliwe jest do 75 stopni, przy czym do 65 potrzebna będzie nam nieco ponad godzina. Bojler elektryczny wyposażony jest w zawór bezpieczeństwa, a w zestawie znajdują się niezbędne elementy mocujące. Przyłącza mocowane są do dolnej części obudowy, a urządzenie musi wisieć w pozycji pionowej. Izolacja wykonana jest z bezfreonowej pianki poliuretanowej, a obudowa z wysokiej jakości metalu. Natomiast pozostałe parametry techniczne to:

  • Kabel sieciowy ze wtyczką mierzący około 1,5 długości.
  • Zasilanie 250V/16 A.
  • Moc grzałki 2 kW.
  • Maksymalna temperatura wody 75 stopni.
  • Maksymalne ciśnienie robocze w zbiorniku 8 barów.
  • Trzy tryby grzania ECO/SMART/STANDARD.
  • Napięcie 230 V.
  • Wydajność grzewcza 36,70.
  • Szerokość 410 mm.
  • Wysokość 1005 mm.

Ci, którzy zdecydowali się kupić ten bojler elektryczny, twierdzą, że jest on: wydajny, funkcjonalny, niewielki, praktyczny, stosunkowo tani, szybki i nie zużywa zbyt dużo energii elektrycznej. Ponadto powtarzające się zalety to możliwość uzyskania wysokiej temperatury wody w krótkim czasie, solidność wykonania i duża moc.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 szamponów na porost włosów
Ranking: TOP 5 odplamiaczy do tkanin

Jaki podgrzewacz do wody kupić?

Jak widzisz powyżej, specyfikacja bojlerów elektrycznych może być naprawdę różnorodna. Wybierając konkretny model, w pierwszej kolejności musisz zastanowić się, na czym najbardziej ci zależy oraz w jakim miejscu chcesz zamontować urządzenie. W następnym kroku wybierz, czy interesuje Cię bojler elektryczny z pojedynczą wężownicą, podwójną wężownicą, czy może dwupłaszczowy. Modele z wężownicą mają rurę umieszczoną wewnątrz, a dwupłaszczowe wykorzystują dodatkową ściankę w postaci płaszcza wodnego. Drugie rozwiązanie jest nieco bardziej intratne, ponieważ czas podgrzewania wody jest krótszy. Kolejnym istotny parametr dotyczy pojemności urządzenia. Musisz ją dobrać względem własnych potrzeb, co w praktyce oznacza, że im więcej osób mieszka w Twoim domu, tym większa pojemność będzie Ci potrzebna. Pod warunkiem, że chcesz przyłączyć bojler elektryczny do wanny, a nie tylko umywalki, czy zlewozmywaka. Ważny dla Ciebie będzie też sposób montażu. W przypadku niewielkiego pomieszczenia np. kotłowni dobrze sprawdzą się modele podwieszane. Chociaż nie są one zbyt praktyczne, to przynajmniej nie zajmą miejsca na podłodze, które można wykorzystać w zupełnie inny sposób. Do łazienek i kuchni znacznie lepiej nadają się pionowo wiszące modele. Ostatecznie wpływ na Twoją decyzję może mieć rodzaj zasilania. Zastanów się, czy chcesz, aby bojler czerpał energię z dwóch niezależnych źródeł. Poza tym weź pod uwagę jego trwałość, funkcjonalność, wymiary, długość podgrzewania wody oraz zabezpieczenie grzałki. Tylko w ten sposób uda Ci się wybrać bojler elektryczny, który będzie spełniał wszelkie Twoje oczekiwania i służył Ci przez kolejne lata.


Komentarze i opinie użytkowników

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!