• Data dodania: 2021-11-21 12:11:00

Ranking: TOP 5 najlepszych wiertarek udarowych

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli wiertarek udarowych przeznaczonych zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego - amatorskiego. Przed wyborem odpowiedniego egzemplarza warto zapoznać się z ofertą rynkową i przeanalizować dostępne modele pod kątem różnych parametrów. Wiertarka udarowa służy głównie do remontu domów i mieszkań. Znajduje jednak również zastosowanie w naprawie różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Wielu fachowców pracujących na budowach, w swojej codziennej pracy regularnie korzysta z wiertarek udarowych. Są one niezbędne do stworzenia wytrzymałych, odpornych konstrukcji. Najważniejsze jest to, aby wybrana wiertarka udarowa gwarantowała wygodę i efektywności pracy. Należy więc zwrócić uwagę na jej moc, wymiary oraz wagę. Im mocniejszy silnik znajduje się we wnętrzu urządzenia - tym trudniejsze zadania będzie można za jego pomocą wykonać. Wszystkie poszczególne części i elementy powinny zostać odpowiednio do siebie dopasowane, aby zapewnić trwałość konstrukcji. Jeśli planujesz w najbliższym czasie zakup produktu tego typu - koniecznie przeczytaj poniższy ranking wiertarek udarowych.

Ranking: TOP 5 najlepszych wiertarek udarowych

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych walizek na kółkach
Ranking: TOP 5 szamponów na porost włosów
TOP1

Wiertarka udarowaVerto 50G515

Jeżeli zastanawiasz się jaka tania wiertarka udarowa okaże się najlepsza, koniecznie zastanów się nad zakupem modelu Verto 50G515. Jest to wiertarka o mocy 500 W z uchwytem kluczykowym 13 mm. Jest ona urządzeniem oferującym swojemu użytkownikowi dwie różne funkcje: wiercenie, oraz wiercenie z udarem. Egzemplarz ten nadaje się do skutecznego wykorzystywania w drewnie, betonie oraz stali. Dużą zaletą jest obecność przełącznika, który umożliwia zmianę kierunku obrotów - prawo/lewo. Bardzo przydatna jest funkcja stopniowej regulacji prędkości, a także blokady pracy ciągłej. Tę bardzo dobrą wiertarkę udarową wyposażono w stosunkowo długi przewód przyłączeniowy. Dzięki niemu operowanie narzędziem - nawet podczas skomplikowanych prac - jest proste i komfortowe. Warto wspomnieć o tym, że wiertarka udarowa Verto dostarczana jest klientowi wraz z całym zestawem niezbędnych akcesoriów m.in dodatkową rękojeścią boczną oraz ogranicznikiem głębokości wiercenia. Wiele użytkowników ceni sobie ten sprzęt za bezpieczeństwo, które potwierdzone zostało odpowiednim certyfikatem.

TOP2

Wiertarka udarowaMilwaukee PD-705 4933431955

Kolejną doskonałą, budżetową propozycją jest wiertarka udarowa marki Milwaukee. Posiada ona mocny, kompaktowy silnik o mocy 705 W. Rękojeść wykonano z dbałością o ergonomiczne dopasowanie do fizjologii dłoni. Istnieje możliwość prostej i szybkiej zmiany kierunku obrotów. Dużym atutem jest obecność wyłącznika udaru - dzięki niemu sprzęt ten może być wykorzystywany również do wiercenia bezudarowego. Bezkluczowy uchwyt ma wymiar 13 mm. Egzemplarz ten wyposażony jest w długi, czterometrowy kabel - dzięki niemu nawet praca w trudnych warunkach jest możliwa. Ten model wiertarki udarowej nadaje się do pracy stacjonarnej na stojakach wiertarskich. Klient otrzymuje wiertarkę z całym zestawem niezbędnego do pracy osprzętu - zawiera on m.in kabel, głębokościomierz oraz uchwyt boczny. Ten produkt marki Milwaukee to bardzo dobra wiertarka udarowa z przystępnej półki cenowej.

TOP3

Wiertarka udarowaDeWalt DWD024

Kolejnym produktem w rankingu wiertarek udarowych jest sprzęt DeWalt DWD024. Model ten charakteryzuje się niewielką wagą co czyni go bardzo prostym w obsłudze. Nawet długie godziny pracy z wiertarką DeWalt nie są uciążliwe dzięki ergonomicznemu uchwytowi. Dzięki zwartej budowie łatwo operować tym sprzętem nawet w ciasnych przestrzeniach. Wiertarka udarowa DeWalt charakteryzuje się doskonałym stosunkiem wagi i gabarytów do mocy. Włącznik został dobrze uszczelniony dzięki czemu jest odporny na działanie pyłu. Możliwość sterowania prędkością obrotową zapewnia niezwykle płynne i precyzyjne wiercenie - niezwykle przydatne podczas tworzenia otworów. Dzięki gumowej rękojeści, zapewniona jest stabilność chwytu. Wygoda i komfort pracy są zapewnione zarówno podczas wiercenia z udarem, jak i bez niego. Włącznik wyposażono w blokadę stanu, dzięki której możliwa jest ciągła praca przy powtarzalnych pracach. Wiertarka udarowa DeWalt DWD024 to doskonale dopracowany, lekki sprzęt, który doskonale sprawdzi się w różnych okolicznościach.

TOP4

Wiertarka udarowaBosch GSB 13 RE Professional

Wiertarka udarowa Bosch GSB 13 RE Professional to niezwykle kompaktowy model, którego korpus wynosi jedynie 266 mm długości. Rękojeść wyposażono w wyjątkowo komfortową okładzinę typu soft grip. Moc silnika wynosi 600 W i w komplecie z funkcją udaru doskonale sprawdza się do wiercenia w twardych materiałach budowlanych. Ta wiertarka udarowa została doskonale przystosowana do wiercenia w materiałach budowlanych i wykonywania wielu zróżnicowanych prac remontowych. W łatwy i szybki sposób można kontrolować prędkość obrotową. Przydatna jest także możliwość dostosowania wyjściowej prędkości - dzięki temu wiertarka Bosch znajduje zastosowanie podczas pracy z różnymi rodzajami materiałów. Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego jest stosunkowo szeroki. Sprawia to, że można zamontować wszystkie wiertła będące w powszechnym użyciu. Urządzenia tego można używać także jako wkrętarki - w szczególności dedykowanej wkrętom niewielkich rozmiarów.

TOP5

Wiertarka udarowaMakita HP1631K

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego rankingu wiertarek udarowych okazał się sprzęt marki Makita oznaczony symbolem HP1631K. Jest to jednobiegowa wiertarka jednobiegowa. Jej moc znamionowa to 710W. Wyposażona jest w bezkluczykowy uchwyt wiertarski charakteryzujący się wymiarem 13 mm. Klient otrzymuje cały zestaw niezbędnych akcesoriów, w tym walizka z tworzywa sztucznego i ogranicznik głębokości. Urządzenie to może być wykorzystywane do wiercenia w betonie, stali i drewnie. Urządzenie posiada dwa różne tryby pracy - umożliwia wiercenie z udarem lub bez. Produkt wyposażony jest w wytrzymałą, cylindryczną i obudowę silnika. Rękojeść antywibracyjna powleczona jest gumą dzięki czemu wykonywanie zadań przy użyciu tego egzemplarza jest niezwykle komfortowe i nie wywołuje zbyt dużego zmęczenia. Uchwyt ten daje bardzo precyzyjną kontrolę. Jednocześnie zmniejsza też w znaczący sposób obciążenie dłoni. Wiertarka udarowa jest lekka - waży jedynie 2 kg. Wiele osób ceni sobie też urządzenie Makita za bardzo estetyczny design w przyjemnym dla oka niebieskim kolorze.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych walizek na kółkach
Ranking: TOP 5 szamponów na porost włosów

Jaką wiertarkę warto wybrać? Do domu, do pracy, do majsterkowania

Dobra jakościowo wiertarka udarowa to sprzęt niezwykle istotny podczas wszystkich prac budowlanych i remontowych. Niezwykle istotny jest zakup dobrego jakościowo sprzętu, który będzie lekki i wyposażony w ergonomiczny uchwyt. Warto zdecydować się na zakup wiertarki udarowej renomowanej firmy - będzie ona wtedy wykonana z dbałością o detale i bardzo wytrzymała. Należy zadbać o odpowiednią moc, która nie będzie zbyt słaba w związku z potrzebami użytkownika. Nie bez znaczenia jest także długość kabla - jeżeli będzie zbyt krótki, wykonywanie zadań w ciasnych miejscach będzie bardzo niekomfortowe. Obecnie dostępne jest wiele różnych bardzo dobrych wiertarek udarowych, spośród których każdy wybierze model idealny dla siebie.


Komentarze i opinie użytkowników

kupiec
2021-12-11 08:31:50

Ja kupiłem ostatnio Bosch GSB 13 RE Professional to przewodowa wiertarko-wkrętarka wyposażona w mocny silnik. Posiada ergonomiczny uchwyt, który sprawia, że jest łatwy w użyciu i wygodny w trzymaniu. Wiertarka jest lekka i kompaktowa, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w ciasnych przestrzeniach. Posiada możliwość zmiany prędkości, który pozwala dostosować prędkość wiertła do własnych potrzeb.

Mad Dog
2022-05-17 20:14:12

Sprawdza się do bieżących prac przeprowadzanych w domu. Za taką cenę jakość jest satysfakcjonująca.

Thor
2022-05-29 14:16:52

Poprzednia wiertarka tej marki służyła mi kilka lat, więc jestem jej wierny. Stabilnie leży w dłoni, działa tak jak powinna. Trochę głośna, ale wiertarki po prostu są głośne. Ogólnie oceniam pozytywnie.

Zaki
2022-07-28 19:11:29

Potrzebowałem poręcznej wiertarki do wykonywania bieżących remontów w domu i właśnie taką znalazłem. Moc jest średnia, ale nie potrzebowałem profesjonalnego sprzętu. Do doraźnego majsterkowania sprawdza się super.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!