• Data dodania: 2022-01-09 19:02:00

Ranking: TOP 5 najlepszych kasków motocyklowych

Jazda na motocyklu to wspaniała dyscyplina sportowa, która dostarcza niezapomnianych wrażeń. Jednak dla pełnego komfortu w uprawianiu tej dyscypliny niezbędne jest bezpieczeństwo, które zapewnia specjalistyczne wyposażenie. Podstawową ochroną dla każdego motocyklisty jest kask. Ma on amortyzować uderzenia i zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa. Poza podstawowymi funkcjami może on również pomagać w koncentracji kierowcy, niwelując hałas lub chronić wzrok przed promieniami słonecznymi. Jednak jego wybór wcale nie jest łatwy. Liczba wariantów i modeli ze specjalistycznym systemem wentylacji lub blendą przeciwsłoneczną, mogą utrudnić znalezienie najlepszego kasku, czyli takiego, który będzie spełniać nasze oczekiwania. Ranking kasków motocyklowych ma ułatwić zakup kasku i pozwolić na przyswojenie sobie charakterystyki tego produktu. Liczymy, że dzięki niemu będziesz mógł znaleźć kask do szybkiej jazdy jak i trwały model odporny na zarysowania. Nie musisz już sam sprawdzać mnóstwa informacji, zrobiliśmy to za Ciebie. Oto nasze propozycje, w których znajdują się dobre kaski motocyklowe.

Ranking: TOP 5 najlepszych kasków motocyklowych

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP5 farb do siwych włosów
TOP 5: Ranking najlepszych depilatorów laserowych
TOP1

Kask motocyklowyLS2 OF570 Verso

Kask ten został wykonany z unikalnego materiału, nazywanego KPA (Kinetic Polymer Alloy). Jest to specjalna mieszanka poliwęglanu, materiałów termoplastycznych i specjalnych dodatków, opracowana wyłącznie przez LS2. KPA zapewnia bardzo niską wagę - ok. 1250 ± 50g oraz wysoką odporność na przebicie. Ponadto, zachowuje pewien stopień elastyczności, co pozwala na optymalne rozproszenie energii. Również producent zadbał o inne kwestie, między innymi o kształt owalny skorupy oraz dostępność dwóch rozmiarów skorupy.

LS2 OF570 Verso wyposażony jest także w system wentylacji z wentylowanym EPS, górnym wlotem i tylnym wylotem. Zadbał też o wygodę użytkownika podczas jazdy w różnych warunkach oświetleniowych, umieszczając w kasku blendę przeciwsłoneczną, sprzężoną z wizjerem głównym.

Bezpieczeństwo użytkowników jest priorytetem dla LS2. W tym modelu zastosowano mikrometryczne zapięcie, a także wzmocniony pasek otwierania o dużej żywotności. IS2 OF570 Verso ma również kołnierz szyjny i panel odblaskowy w kołnierzu szyjnym, który odbija światło reflektorów innych pojazdów, zwiększając bezpieczeństwo w nocy lub w słabej widoczności. Dodatkowo, w kasku zastosowano zróżnicowaną gęstość EPS, która pomaga w ochronie głowy użytkownika.

Tym, co wyróżnia model LS2 OF570 Verso od innych jest komfort noszenia. Wyściółka jest wypinana i można ją prać, co pozwala na utrzymanie jej w świeżości. Jest to wyściółka wykonana z tkaniny oddychającej, a sam kask jest hypoalergiczny. Dodatkowo, wkładki policzkowe są anatomiczne i wycięte przy użyciu technologii laserowej 3D LS2, idealnie pasując do krzywizn twarzy.

LS2 OF570 Verso umożliwia również instalację systemu LRP Bluetooth. Dzięki temu użytkownik może korzystać z urządzeń mobilnych bez konieczności zdejmowania kasku, co jest nie tylko wygodne, ale również znacznie zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

TOP2

Kask motocyklowyLS2 FF353

Kolejną pozycją jest kask integralny, którego głównym atutem jest przystępna cena. Ten model został wykonany z najlepszej jakości materiałów, tworzywa HPTT, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo kierowcy. Co więcej, cały kask jest bardzo lekki, a skorupa jest dostępna w dwóch rozmiarach. Kask został wyposażony w odporną na zarysowania szybę, co sprzyja niwelowaniu zniekształceń. Nosek dostępny w wyposażeniu kasku ogranicza parowanie szyby. Dodatkowo zlokalizowane w obudowie kasku otwory wspomagają odpowiednią wentylację, a razem z wentylowanym EPS zapewniają doskonałą jazdę na motocyklu. Wielkim plusem jest również mikrometryczne zapięcie, które wspomaga błyskawiczne zapinanie i odpinanie. Wnętrze kasku zostało wyprofilowane za pomocą lasera, aby doskonale dopasowywał się do budowy głowy kierowcy. Wyjmowana wyściółka hipoalergiczna nadaje się do prania. Jest to tani kask, który w niczym nie ustępuje najlepszym kaskom motocyklowym, dlatego warto zwrócić na niego uwagę.

TOP3

Kask motocyklowyCaberg Duke

Kolejna propozycja to kask szczękowy od firmy Caberg Duke. Skorupa kasku została wykonana z poliwęglanu. Producent starał się o zapewnienie jak najwygodniejszej jazdy kierowcy, dlatego otwory wentylacyjne zapewniają znakomitą cyrkulację powietrza, a nawiewu zamontowany przy przedniej szybie zapobiega parowaniu wizjera. Osłona przeciwsłoneczna w tym modelu ma poprawić koncentrację w czasie jazdy. Kask motocyklowy został przetestowany i zdobył maksymalną ocenę w aspekcie ochrony, nawet przy maksymalnej prędkości. Jego jakość i skuteczność podkreśla homologacja EC.22.5. Możliwa jest również jazda z otwarciem szczęki. Wnętrze można wyjąc i prać, a osłona antybakteryjna pozwala na wieloletnie użytkowanie tego sprzętu. Dużym atutem jest duża ilość kolorów obudowy tego modelu, kilkanaście wariantów pozwala dopasować kask do swojego stylu. Jeśli szukasz profesjonalnego kasku motocyklowego i chcesz być w 100% pewny jego skutecznej ochrony, ta propozycja może być dla Ciebie interesująca.

TOP4

Kask motocyklowyHJC CS-15 Trion

Kask motocyklowy od firmy HJC to lekki kask, który stara się zapewnić jak największą przewiewność i aerodynamikę podczas jazdy. Powłoka kasku jest wykonana z poliwęglanu przy użyciu nowoczesnej technologii CAD. Wyściółka posiada powłokę antybakteryjną i nadaje się do prania. Ten kask szczękowy HJC jest inspirowany wyścigami motocyklowymi. Projektanci starali się jak najlepiej dopasować kask do indywidualnych potrzeb kierowców, dlatego klienci mają do wyboru kilka wariantów wizjera. Są one certyfikowanymi częściami kasku, które posiadają ochronę przed promieniami UV i zostały wyposażone w warstwę ochronną pinlock. Kask ma również regulowany przepływ powietrza, który przy kaskach sportowych ma kluczowe znaczenie dla komfortowej i bezpiecznej jady. Dodatkowo wyprofilowanie kasku zapewnia dopasowanie do kształtu twarzy i ochronę podbródka kierowcy. Kolejnym atutem jest przystępna cena produktu.

TOP5

Kask motocyklowyLS2 FF399

Kask od firmy LS2 to profesjonalny kask szczękowy. Nowoczesne technologie i materiału użyte do stworzenia tego modelu pozwoliły na takie wyważenie kasku, aby był on w pełni aerodynamiczny i zapewniał maksymalne bezpieczeństwo. Obudowa kasku posiada homologację oraz owalny kształt, który sprawdza się przy dynamicznej jeździe. System wentylacji zapewnia dobrą wymianę powietrza. Blenda przeciwsłoneczna jest odporna nie tylko na promienie UV, ale również na zadrapania oraz naparowywanie, dzięki osłonie pinlock. Jest ona łatwa w montażu i demontażu. Dodatkowo kask posiada tkaniny antybakteryjne i oddychające, które łatwo można wyjąc i wyprać. Motocyklista może również zainstalować w nim intercomy. Wizjer zaprojektowano tak, aby w pełni poprawiał pole widzenia. Kask motocyklowy ls2 jest dostępny w wielu rozmiarach, dlatego nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jest on dobrą opcją, która zadba o każdego kierowcę w czasie jazdy na motocyklu.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP5 farb do siwych włosów
TOP 5: Ranking najlepszych depilatorów laserowych

Jaki typ kasku motocyklowego wybrać?

Wyruszając w trasę, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dlatego w naszym rankingu staraliśmy się umieścić tylko najlepsze produkty. Kierowaliśmy się tym, aby pozwoliły one na komfortową jazdę wszystkim amatorom tego sportu. Wybierając kask, musimy mieć na uwadze, że jego głównym zadaniem jest zapewnienie ochrony kierowcy. Kask powinien być dopasowany do nas i rodzaju naszej jazdy. Na rynku znajduje się wiele modeli kasków, które spełniają te wymagania. Jednak w zależności od potrzeb użytkownika, nasze osobiste rankingi mogą się między sobą różnić. Dlatego poszukując odpowiedniego kasku, powinniśmy zastanowić się, które z parametrów są dla nas najważniejsze — czy jest to wentylacja, czy nowoczesne technologie, które użyte są do stworzenia wnętrza kasku. Dzięki temu możemy dobrać kask, który pozwoli nam w pełni cieszyć się jazdą na motocyklu, bez ograniczeń. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest tu najważniejsze.


Komentarze i opinie użytkowników

Venus
2022-05-15 22:47:03

Mąż jeździ motocyklem, a kask kupowany był na prezent. Najważniejsze dla mnie było, żeby kask maksymalnie zabezpieczał głowę i myślę, że zgodnie z zapewnieniami producenta nie mogłam kupić niczego lepszego. Pod względem wizualnym kask wygląda jak kask, po prostu. Mąż mówił, że jeździ się wygodnie, nie ogranicza ruchów, spełnia swoją rolę.

Cougar
2022-07-31 13:13:58

Coś na czym nie warto oszczędzać to turbowytrzymały kask i ten wynika że taki jest (z opisu producenta i analizy parametrów technicznych i materiałów uzytych do produkcji).

Princess
2022-08-07 22:36:52

Nie dość że wygląda solidnie to jeszcze jest po prostu ładny. Dla kobiety to idealne połączenie

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!