• Data dodania: 2021-12-13 17:51:00

Ranking: TOP 5 najlepszych zabawek dla 2-latka

Planując zakup zabawki dla dwulatka należy dokładnie zastanowić się nad wyborem. Warto decydować się na zakup produktów, których jedyną funkcją nie jest tylko zabawa. Powinny one też pełnić funkcję edukacyjną - stymulować malucha na jak największej ilości płaszczyzn. Dobre, wartościowe zabawki zachęcają do ruchu lub pobudzają wyobraźnię. Dziecko po osiągnięciu wieku dwóch lat bawi się już świadomie. Warto więc zadbać w tym wieku przede wszystkim o odpowiedni rozwój zdolności intelektualnych. Ten wiek charakteryzuje się chęcią do współpracy z rodzicami. Warto więc wybierać różnorodne produkty, w które może zaangażować się praktycznie cała rodzina. Dzięki temu - ogromną korzyścią płynącą z zakupu okaże się korzystnie i miło spędzony wspólnie czas. Warto też pamiętać o tym, że wręczając dziecku zabawkę warto zaprezentować mu sposoby użycia podarowanego przedmiotu. Jeżeli szukasz prezentu dla małego członka rodziny, ale nie wiesz na jaki produkt się zdecydować, koniecznie przeczytaj poniższy ranking zabawek dla 2 latka.

Ranking: TOP 5 najlepszych zabawek dla 2-latka

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych samoopalaczy
Ranking: TOP 5 najlepszych butelek do karmienia dla niemowląt
TOP1

Zabawka dla 2-latkaFisher-Price Mały Doktor Lekarz

Zestaw Mały Doktor marki Fisher-Price to dobrze wyposażony zestaw rekwizytów, które mogą okazać się bardzo dobrym narzędziem do zabawy w odgrywanie ról. Cały komplet narzędzi ułatwi maluchowi poznawanie tajemnic ludzkiego organizmu. Może także zaangażować dziecko i sprawić, że w przyszłości zainteresuje się naukami o zdrowiu. Jest to jedna z najlepszych propozycji na trafiony prezent dla najmłodszego członka rodziny. W zestawie znajduje się stetoskop, za którego pomocą można słuchać bicia serca, termometr - wyposażony w przycisk zmieniający status z chory na zdrowy, otoskop do przeprowadzania badania uszu oraz rękaw ciśnieniomierza. Do zestawu dołączono także bandaż, dzięki któremu wraz z dzieckiem można zaprezentować prawidłowy sposób opatrzenia rany. Dzięki zabawie w lekarza z zestawem Fisher-Price można zachęcić dziecko do bezstresowego odbywania wizyt lekarskich.

TOP2

Zabawka dla 2-latkaBarbie Dreamtopia. Syrenka Tęczowa przemiana

Zastanawiając się jaka zabawka dla 2 latka będzie najlepsza, warto zastanowić się nad zakupem Barbie Dreamtopia - tęczowej syrenki. Jest to zabawka pobudzająca do pracy wyobraźnię, dzięki której można przenieść się do baśniowego świata syren. Barbie jest w bardzo detaliczny sposób zaprojektowana. Jej ogon mieni się różnorodnymi barwami, a na głowie umieszczono tiarę. Dużą atrakcją dla każdego malucha będzie zanurzenie lalki w ciepłej wodzie. Włosy, top i ogon zyskują wtedy wyjątkowo żywe barwy. Kolory wracają do pierwotnej wersji po użyciu wody o niskiej temperaturze. Produkt ten wybierany jest przez wielu rodziców, aby zachęcić dziecko do zabawy w kąpieli. Przedmiot charakteryzuje się sensownymi wymiarami i odpowiednią wagą - 1 kg - które umożliwiają długą, komfortową zabawę. Jest to wyjątkowo uniwersalna zabawka, która nadaje się dla dzieci w różnym wieku. Bardzo dobre wykonanie sprawia, że przedmiot prezentuje się estetycznie i schludnie - można więc wręczyć go jako prezent.

TOP3

Zabawka dla 2-latkaMelissa & Doug Zabawka Manualna Zatrzaski

Edukacyjna tablica "Szukaj Zwierzątek" marki Melissa & Doug to doskonała zabawka dla 2 latka. Maluch może dzięki niej z powodzeniem nauczyć się otwierać zatrzaski i zasuwy. Za każdymi otwartymi drzwiami skrywa się mieszkaniec domku w postaci zwierzęcia. Jest to doskonały prezent edukacyjny. Pomaga w stopniowym rozwijaniu zdolności psychomotorycznych. Zabawka uczy także dziecko wytrwałości w dążeniu do celu, którym jest tutaj odkrycie nowych zwierzątek. Cała tablica składa się aż z 6 otwieranych na różny sposób okienek. Dodatkowym atutem jest możliwość nauczenia dziecko nazw oraz odgłosów zwierzątek przy regularnym korzystaniu z tablicy. Jest to przedmiot, z którego można korzystać całą rodziną. Wykonany z drewna - prezentuje się bardzo schludnie. Ta tablica edukacyjna - jak każdy produkt firmy Melissa & Doug wykazuje doskonałe właściwości aktywizujące dziecko. Jest motywacją do nauki i poznawania nowych wiadomości o świecie. Detaliczne wykonanie wpływa korzystnie na bezpieczeństwo korzystania.

TOP4

Zabawka dla 2-latkaLego Classic Kreatywne Duże Pudełko

Zestaw lego to doskonała zabawka dla 2 latka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Wybrany zestaw, umieszczony na drugim miejscu rankingu to kreatywne duże pudełko z kolekcji Classic. W pudełku znajduje się wiele klocków w aż 33 różnorodnych kolorach. Dodatkowo zestaw zawiera okna, drzwi oraz inne interesujące elementy specjalne. 8 różnych typów ram pomaga w konstruowaniu wraz z rodzicami zaawansowanych budowli. Do całego kompletu dołączono instrukcję z wzorami różnorodnych konstrukcji, które mogą zostać wykonane przy pomocy umieszczonych w pudle elementów. Wszystkie części przeznaczone są do użytku z małymi dziećmi. Ich stosunkowo duże rozmiary - w przypadku płytek konstrukcyjnych 16 x 12 cm i 12 x 6 cm zapobiegają połknięciu plastikowej części. Opakowanie jest niezwykle poręczne. Wszystkie klocki charakteryzują się nasyconymi barwami, które z pewnością rozbudzą dziecięcą wyobraźnię. Budowanie z lego to wspaniała zabawa dla całej rodziny, w którą mogą zaangażować się zarówno młodsi, jak i starsi domownicy.

TOP5

Zabawka dla 2-latkaLego Super Mario Przygody Z Mario Poziom Startowy

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego rankingu zabawek dla 2 latka okazał się zestaw klocków Lego nawiązujących tematyką do przygód Super Mario - poziom startowy. W komplecie znajduje się aż siedem klocków funkcyjnych, które umożliwiają stworzenie wielu różnorodnych interakcji z figurką tytułowego Mario. Wraz z zestawem Lego Super Mario można tą legendarną grę przenieść do świata rzeczywistego w niezwykle prosty sposób. Niezwykłe wyzwania oferowane przez tę platformową grę są doskonałą okazją do spędzenia czasu wspólnie z rodziną. Poziom trudności podczas korzystania z tej zabawki jest średni - nada się więc już dla najmłodszych dzieci. Cały komplet zawiera aż 231 różnorodnych elementów i trzy dopracowane szczegółowo figurki. Jaką zabawkę dla 2 latka kupić, która sprawdzi się doskonale zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki? Klocki lego to doskonała, uniwersalna propozycja, która spodoba się większości dzieci. Waga całego zestawu jest stosunkowo niewielka - wynosi 1 kg. Klocki Lego Super Mario to jedna z najlepszych dostępnych na rynku propozycji, która zaangażuje nie tylko dwulatka, ale też całą jego rodzinę.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych samoopalaczy
Ranking: TOP 5 najlepszych butelek do karmienia dla niemowląt

Polecane zabawki dla dwuletniego dziecka

Zakup dobrej zabawki dla 2 latka to niemałe wyzwanie. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych jest dostępnych wiele różnych przedmiotów spośród których ciężko wybrać jeden idealny. Warto zastanowić się nad upodobaniami malucha oraz jego rodziców i to do nich dobrać odpowiednią zabawkę. Niezwykle istotna jest wartość edukacyjna wybranego produktu. Powinien on angażować wyobraźnię lub rozbudowywać świadomość psychomotoryczną. Warto wybierać zabawki wykonane z dbałością o szczegóły, aby ich użytkowanie było dla dziecka w pełni bezpieczne.


Komentarze i opinie użytkowników

Cleo
2022-05-07 19:46:32

Właśnie kupiłem zabawkę dla 2-latka Lego Super Mario Przygody Z Mario Poziom Startowy dla mojej 2-letniej córki i ona ją uwielbia. To idealna zabawka dla 2-latka, ale myślę, że dla starszego dziecka również. Sam dobrze się bawię podczas wspólnego układania klacków.

Elemental
2022-05-15 10:20:14

Mam dwulatka i zawsze szukam nowych zabawek. Wypróbowałem Zabawkę dla 2-latka Lego Classic Kreatywne Duże Pudełko i okazał się być hitem dla mojej córki. Zestaw jest łatwy w użyciu i córka może się nim bawić, nie martwiąc się, że zostanie zraniona. Najlepsze jest to, że jest niedrogi w porównaniu z zestawami dla starszych dzieci!

Minx
2022-05-29 20:10:32

Jestem rodzicem dwulatka i szuka zabawek dla mojego syna. Widziałem zabawkę dla 2-latka Melissa & Doug Zabawka Manualna Zatrzaski i uznałem, że jest świetna. Po zakupie i pierwszych wspólnych zabawach potwierdzam to zdanie - naprawdę fajny sposób na spędzenie czasu. Cena adekwatna do jakości i zaangażowania dziecka w zabawę.

czarodziejka
2022-06-14 08:14:09

Jestem rodzicem 2 dzieci, jednej 2-latki i jednej 4-latki. Wypróbowałem DUŻO zabawek dla moich dzieci i jest to zdecydowanie najlepsza zabawka dla 2-latka. Moja młodsza córka uwielbia zabawkę dla 2-latka Barbie Dreamtopia. Syrenka Tęczowa przemiana - jest naprawdę wytrzymała, zainteresowała nawet starszą córę.

Tattoo
2022-06-26 14:14:43

Mam dwulatka i zawsze szukam kreatywnych zabawek. Próbowałem ich wielu, ale zabawka dla 2-latka Fisher-Price Mały Doktor Lekarz jest jedną z moich ulubionych. Syna również ;) Zabawka jest naprawdę dobrze wykonana i ma wiele różnych funkcji, które dzieci mogą odkrywać. Jest też naprawdę przystępna cenowo, co jest akurat istotne biorąc pod uwagę to, ile zabawek kupuje się dzieciakom.

Mieszko
2022-07-23 10:16:18

Zabawka z zabarwieniem edukacyjnym - wybór idealny. Mamy to szczęście że spodobała się nie tylko nam (rodzicom) ale też głównemu zainteresowanemu. Bawi się, dotyka, poznaje. Ocena pozytywna

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!