• Data dodania: 2021-09-02 08:57:00

Ranking: TOP 5 najlepszych termometrów bezdotykowych

Jeszcze do niedawna najczęściej używanymi termometrami, które można było znaleźć w każdym domu, były modele rtęciowe. Z reguły używane były poprzez włożenie do jamy ustnej, czy pod pachę. Od kilku lat jednak termometry, których działanie opiera się na obecności substancji jaką jest rtęć, nie są sprzedawane, gdyż zostały uznane za niebezpieczne i potencjalnie szkodliwe dla zdrowia. Od kilku lat na rynku medycznym rośnie więc popularność urządzeń, które mierzą temperaturę w sposób bezdotykowy. Możliwość taka stała się dostępna do zastosowania w ogólnym użytku po spopularyzowaniu technologii podczerwieni w mierzeniu temperatury. Ogromną zaletą współczesnych termometrów bezdotykowych jest brak konieczności długotrwałego, bliskiego, fizycznego kontaktu. Urządzenie należy umieścić w średniej odległości 5-15 centymetrów nad nerwem skroniowym, aby móc odczytać wynik pomiaru. Temperatura jest bardzo sprawnie rejestrowana i wyświetlana na cyfrowej diodzie LED. Dużą zaletą urządzenia tego typu jest jego higieniczność osiągnięta poprzez brak konieczności kontaktu z ciałem. Nic dziwnego więc, że takie modele wypierają z użytku staromodne termometry kontaktowe. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem urządzenia tego typu, koniecznie zapoznaj się z rankingiem pięciu najlepszych termometrów bezdotykowych.

Ranking: TOP 5  najlepszych termometrów bezdotykowych

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych padów do PC
Ranking: TOP 5 pianek montażowych


TOP1

Termometr bezdotykowyVitammy Zoom

Vitammy Zoom to niezwykle praktyczny termometr bezdotykowy z przystępnej półki cenowej. Model ten nie stwarza konieczności kontaktu z ciałem badanej osoby. Dzięki temu nie trzeba go odkażać i dezynfekować. Można nim przebadać wiele osób w krótkim odstępie czasowej bez ryzyka zarażenia się. Czas pomiaru jest bardzo szybki, wynosi zaledwie jedną sekundę. Aby pomiar wykonany przy użyciu tego termometru był wiarygodny osoba badana powinna 30 minut przed dokonaniem pomiaru spędzić w zamkniętym pomieszczeniu, bez wychodzenia na zewnątrz. Również termometr przed użyciem go, powinien przynajmniej przez 10 minut znajdować się w tym samym miejscu. Decydując się na zakup termometru bezdotykowego warto wiedzieć o tym, że jego niezwykle delikatną częścią jest czujnik i nie należy go dotykać. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie symboli, które pokazują się po dokonaniu pomiaru i pomagają w jego interpretacji. Termometr po minucie automatycznie się wyłączy, zaoszczędzając w ten sposób spory zasób baterii.

TOP2

Termometr bezdotykowyHetaida HTD8808C

Jeżeli zastanawiasz się jaki termometr bezdotykowy szybko i precyzyjnie wskaże Ci pomiar temperatury, koniecznie rozważ zakup modelu Hetaida HTD8808C. Egzemplarz ten przystosowano do wykonywania pomiarów temperatury nie tylko ludzi, ale też pomieszczeń i przedmiotów. Jest to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w codziennym funkcjonowaniu każdego rodzica - z powodzeniem można zmierzyć nim temperaturę dziecka bez konieczności wybudzania go ze snu. Nada się też do sprawdzenia czy mleko, bądź woda w wannie nie są zbyt gorące. Ten termometr bezdotykowy, aby jego pomiary były wiarygodne, powinien być użytkowany w prawidłowy sposób. Czujnik zawsze powinien być skierowany w kierunku środka czoła pacjenta, a odległość nie może być większa niż 15 centymetrów. Wynik dokonanego pomiaru wyświetla się na ekranie LCD w ciągu zaledwie dwóch sekund. Dużym atutem termometru marki HETAIDA jest to, że temperatura podświetla się na kolor zielony, żółty bądź czerwony. Podpowiadają one użytkownikowi w jaki sposób należy zinterpretować wykonany pomiar.

TOP3

Termometr bezdotykowyGeratherm Termometr NonContact

Termometr Geratherm NonContact to nowoczesne, zaawansowanie technologicznie urządzenie. Jest on wyjątkowo bezpieczny, a jego użytkowanie gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo. Model ten doskonale nadaje się także dla najmłodszych niemowlaków. Niezaprzeczalnym atutem jest obecność wizualnego i akustycznego alarmu informującego o gorączce. Pomaga on w uzyskaniu jednoznacznej interpretacji otrzymanych wyników. Termometr ten jest dedykowany dzieciom. W związku z tym posiada więc wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Termometr ten jest niezwykle higieniczny i nie przenosi wirusów. Dokładność pomiaru jest niezwykle wysoka i wyróżnia ten termometr spośród innych, podobnych modeli z tej samej półki cenowej. Możliwy błąd to jedynie +/- 0,2 stopnia Celsjusza. Zakres pomiarowy jest bardzo szeroki. Tym termometrem można zmierzyć temperaturę ludzi, obiektów, płynów czy powietrza w danym pomieszczeniu.

TOP4

Termometr bezdotykowyBraun BNT400

Termometr Braun BNT400 to niezwykle innowacyjny model łączący w sobie możliwość dokonywania zarównobezdotykowego, jak i dotykowego pomiaru temperatury. Zastosowanie takiej możliwości pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia błędów pomiarowych. Czujnik zastosowany do skonstruowania tego urządzenia jest bardzo wrażliwy i wraz z innowacyjnym układem optycznym wychwytuje aż dwa razy większą ilość ciepła, które jest wytwarzane przez ciało człowieka, niż tradycyjne bezdotykowe termometry na podczerwień. Odczyt temperatury jest więc klinicznie dokładny. Jeżeli urządzenie znajduje się w trybie bezdotykowym, czujnik wskazuje prawidłową pozycję, która pozwoli na osiągnięcie najbardziej prawdopodobnego wyniku. Duży wyświetlacz zaopatrzono w funkcję zmiany koloru w zależności od otrzymanego wyniku. Funkcja ta usprawnia interpretację otrzymanego pomiaru. Największą zaletą tego termometru jest jego bezinwazyjność i prostota stosowania. Jest to model doskonały dla rodziców, którzy podczas opieki nad swoimi pociechami potrzebują funkcjonalnych rozwiązań.

TOP5

Termometr bezdotykowyTecnimed Visiofocus 06400

Zdecydowany zwycięzca rankingu najlepszych termometrów bezdotykowych to model Tecnimed Visiofocus 064000. Jest to urządzenie z nieco wyższej półki cenowej, jednak wynika to z doskonałej jakości wykonania i gwarancji bardzo dokładnych pomiarów. Model ten dedykowany jest zarówno użytkowi lekarskiemu, jak i prywatnemu. Technologia zastosowana do stworzenia tego urządzenia nie wykorzystuje rozwiązania laserowego, dzięki czemu w żadnym stopniu termometr ten nie jest szkodliwy dla ludzkiego zdrowia. Egzemplarz ten charakteryzuje się wybitną, niespotykaną w innych modelach dokładnością. W czasie każdej jednej setnej sekundy dokonuje on aż 125 odczytów. Następnie są one analizowane pod kątem temperatury otoczenia i w efekcie końcowym na wyświetlaczu pokazuje się wiarygodny wynik. Urządzenie to jest niezwykle funkcjonalne. Charakteryzuje się też estetycznym wyglądem. Termometr ten jest niezwykle użyteczny i uniwersalny. Sprawdzi się nawet do pomiarów posiłków, czy kąpieli.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 najlepszych padów do PC
Ranking: TOP 5 pianek montażowych

Podsumowanie – jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Termometr bezdotykowy staje się powoli obowiązkowym elementem wyposażenia każdej domowej apteczki. Jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Odpowiednio dobrany do potrzeb model, wykorzystywany zgodnie z zaleceniami gwarantuje szybkie i bardzo dokładne pomiary. Ogromną zaletą jest niezwykle wysoka higieniczność urządzenia tego rodzaju. Używanie termometrów bezdotykowych ma wiele zalet, jednak warto dobrze przemyśleć zakup, aby wybrany model spełniał wszystkie swoje funkcje i nie okazał się rozczarowujący.


Komentarze i opinie użytkowników

zibek83
2021-11-10 20:27:56

Stabilny i bardzo dobrze wykonany termometr czołowy Braun BNT400. Bardzo dobrze leży w dłoni. Porównałem / przetestowałem go z innym termometrem czołowym i wszystkie 3 urządzenia dały mi prawie taką samą wartość (minimalna różnica 0,1-0,2 stopnia). Termometr mierzy w ciągu kilku sekund, urządzenie nie musi być umieszczane bezpośrednio na czole (świetne dla śpiących niemowląt/dzieci) a w przypadku gorączki pojawia się sygnał dźwiękowy. Brakowało tylko słabego oświetlenia wyświetlacza, aby można było odczytać temperaturę w ciemności lub w przyciemnionym pomieszczeniu.

Pancernik
2022-03-21 20:38:08

Jestem mamą dwulatka i używam termometru Tecnimed Visiofocus 06400 już ponad rok. Jest to jeden z najlepszych termometrów bezdotykowych na rynku. Jest dokładny, łatwy w użyciu i ma doskonałą żywotność baterii. Polecam każdemu, kto szuka termometru bezkontaktowego, szczególnie dla rodziców.

harlnik
2022-05-10 19:21:31

Od kilku miesięcy korzystam z termometru bezkontaktowego Braun BNT400 i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest dokładny, łatwy w użyciu i ma wiele funkcji. Polecam każdemu, kto szuka dobrego termometru bezkontaktowego!

Axe
2022-06-07 23:10:07

Używam termometru Geratherm NonContact od kilku miesięcy i nie mogę powiedzieć o nim nic złego. To najlepszy termometr bezkontaktowy na rynku i polecam go każdemu, kto szuka nowego urządzenia. Jest dokładny, łatwy w użyciu i ma świetny design. Cena jest adekwatna do jakości.

Boudica
2022-07-12 12:39:30

Od kilku miesięcy używam termometru bezdotykowego i jest koniecznym narzędziem w domu. Mam dwoje dzieci i o wiele łatwiej jest zmierzyć im temperaturę bez dotykania ich. Odczyty są dokładne i podoba mi się, że urządzenie ma alarm, który włącza się, gdy ich temperatura przekracza normę.

Banshee
2022-07-19 21:10:24

Od kilku miesięcy używam termometru bezkontaktowego Vitammy Zoom. Jest to jeden z najlepszych termometrów na rynku. Dokładność nie ma sobie równych i jest bardzo łatwy w użyciu. Polecam ten produkt każdemu, kto potrzebuje niezawodnego, dokładnego i łatwego w użyciu termometru.

Colty
2022-07-27 19:03:30

Używamy z żoną od kilku miesięcy, nigdy nas nie zawiódł, zawsze wskazuje prawidłową temperaturę. Jest szczególnie przydatny do mierzenia temperatury dzieciom.

Devi
2022-07-21 08:39:04

Kupiony, kiedy pojawiło się dziecko w domu. Poręczny, wygodny. Myślę, że pomiar temperatury jest wiarygodny.

Rodzic
2022-11-12 08:29:02

Pani w aptece poleciła mi termometr Tecnimed i mogę powiedzieć że jakość jest zupełnie satysfakcjonująca. Termometr pokazuje wiarygodne wartosci temperatury.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!