• Data dodania: 2021-09-25 09:01:00

Ranking: TOP 5 środków na komary

Ocieplający się klimat wywołuje nieustannie przeplatające się ze sobą okresy suszy i intensywnych opadów deszczu. Tego typu warunki atmosferyczne sprawiają, że w naszym klimacie nieustannie występują duże ilość komarów. W szczególności tereny podmokłe obfitują w dużą ilość uporczywych owadów. Jednak nie tylko mieszkańcy wsi narażeni są na uporczywe ukąszenia. W wielu dzielnicach miejskich również odczuwalny jest problem związany z komarami. Na rynku dostępna jest duża ilość środków odstraszających owady. Różnią się one przede wszystkim składem i specyfiką oddziaływania. Wybierając odpowiedni preparat warto przeanalizować różne czynniki związane przede wszystkim z lokalizacją. Inne produkty sprawdzą się w środowisku miejskim, a inne w lesie, na łące czy nad jeziorem. Okresem szczególnie obfitującym w ilość występujących komarów jest lato. Niestety jest to też sezon urlopowy wiążący się z częstym przebywaniem na łonie natury. Jeśli planujesz wyjazd wakacyjny i chcesz dobrze zabezpieczyć się przed owadami, koniecznie przeczytaj poniższy ranking środków na komary.

Ranking: TOP 5 środków na komary

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 gier planszowych dla dorosłych
Ranking: TOP 5 najlepszych mat do ćwiczeń
TOP1

Środek na komaryBros Spray

Bros to ogólnodostępny, uznawany za jeden ze sprayów najlepszych na komary preparat odstraszający owady. Preparat ten charakteryzuje się repelencyjnym sposobem oddziaływania. Najważniejsza substancja obecna w składzie to DEET. To właśnie ona odpowiada za ochronę przed komarami, kleszczami i innymi owadami kłującymi. Preparat umieszczony jest w butelce, w formie sprayu. Taki sposób aplikacji jest niezwykle szybki, praktyczny i wygodny. Dużym atutem jest utrzymanie działania na tym samym poziomie po spryskaniu ubrania. Nie ma konieczności używania sprayu tylko na ciele. Należy pamiętać o tym, że jest to produkt biobójczy i podczas jego stosowania należy przestrzegać wszystkich niezbędnych środków ostrożności. Preparat ten dzięki ograniczeniu ryzyka ukąszenia zapobiega zachorowaniu na groźne choroby odkleszczowe takie jak borelioza, czy zapalenie opon mózgowych. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas aplikacji preparatu dzieciom. Przed 12 rokiem życia można skorzystać z niego tylko raz dziennie. Ważne jest także unikanie psikania dłoni, gdyż środek może dostać się wtedy do ust, czy oczu i wywołać niepożądane skutki zdrowotne.

TOP2

Środek na komaryNatur Planet

W rankingu sprayów na komary nie mogło zabraknąć preparatu Natur Planet. Jest to produkt składający się z naturalnych składników, a konkretniej z mieszaniny naturalnych olejków eterycznych z olejem ze słodkich migdałów. Jego działanie jest niezwykle skuteczne. Z powodzeniem odstrasza on wszystkie komary i meszki. Dużym atutem tego preparatu jest również jego korzystne oddziaływanie na stan skóry. Należy przestrzegać regularnego czasu stosowania, gdyż środek ten oddziałuje jedynie przez trzy godziny zegarowe. Po ich upłynięciu należy zaaplikować go powtórnie. Olejek powinien zostać nałożony na wszystkie części ciała objęte ryzykiem kontaktu z insektami. Produkt ten spodoba się wszystkim osobom dbającym o środowisko naturalne, gdyż jego opakowanie jest szklane, a nie plastikowe - tak jak w przypadku większości tego typu środków. Atomizer z nasadką PP pozwala w komfortowy sposób nałożyć odpowiednią ilość olejku.

TOP3

Środek na komaryKosmed Spray

Analizując najlepsze spraye na komary - ranking nie mógł pominąć preparatów dedykowanych najmłodszym członkom rodziny. Jednym z najlepszych środków na komary bezpiecznym do stosowania nawet na najmłodszych dzieciach jest spray marki Kosmed. Jest to kosmetyk z naturalnym składem. Bezpieczny w użytku jest on dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Naturalne olejki wykorzystane do produkcji tego preparatu to olejek eukaliptusowy, cytronellowy i miętowy. Tej mieszanki zapachowej zdecydowanie nie tolerują kleszcze, meszki oraz komary. Atutem tego środka jest to, że po jego aplikacji na skórze tworzy się cienka powłoka o subtelnym zapachu, który w żadnym stopniu nie jest nieprzyjemny. Obecne w składzie olejki wykazują właściwości pielęgnacyjne i delikatnie nawilżają skórę. Preparat nie powoduje też uczucia lepkości. Jest to zdecydowanie środek dedykowany dzieciom najlepszy na komary, meszki i kleszcze.

TOP4

Środek na komaryKleszcz Stop

Preparat Kleszcz Stop to produkt w 100% naturalny. W składzie znajdują się olejki eteryczne oraz ekstrakt z miodli indyjskiej. Receptura produktu została precyzyjnie opracowana dzięki czemu zapach bardzo skutecznie odstrasza wszelkiego rodzaju owady. Części ciała narażone na kontakt z insektami należy spryskać z odległości około 20 centymetrów. Należy pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności podczas użycia tego preparatu. Pod żadnym pozorem nie należy stosować go w okolicach oczu, ani na uszkodzoną skórę. Średni czas skuteczności w stosunku do kleszczy to dwie godziny zegarowe. Kleszcz Stop działa nieco dłużej chroniąc przed komarami - czas działania wynosi aż pięć godzin. Wyrób ten spełnia wszystkie wymagania dotyczące norm bezpieczeństwa. Pozytywnie przeszedł również testy kliniczne, które potwierdziły jego skuteczność. Tworząc ranking sprayów na komary nie można było pominąć tego produktu, gdyż charakteryzuje się on wyjątkowo efektywnym działaniem i przystępną ceną.

TOP5

Środek na komaryMugga 9,5% dla dzieci

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego rankingu preparatów na komary okazał się spray na komary i kleszcze marki Mugga. Jest to środek w formie płynu przeznaczony do użycia zarówno na skórze, jak i na ubraniach. Jego działanie oparte zostało o substancję aktywną DEET, której skuteczne działanie zostało poświadczone przez Unię Europejską. Preparat charakteryzuje się wyjątkowo atrakcyjnym dla ludzkiego zmysłu węchu, eukaliptusowym zapachem. Czas jego działania jest stosunkowo długi, a skuteczność wysoka. Aplikacja produktu jest bardzo łatwa dzięki temu, że nie jest on tłusty i nie wywołuje uczucia lepkości. Mugga zawiera bezpieczne dla zdrowia ilości substancji czynnych. Kosmetyk jest bezpieczny dla dzieci, które ukończyły swój drugi rok życia. Jego działanie wykazuje skuteczność w klimacie środkowoeuropejskim i tropikalnym - można więc zabrać ze sobą ten środek na egzotyczny urlop. Jeżeli chcesz kupić środek najlepszy na komary - Mugga może okazać się doskonałym wyborem.

Sprawdź inne rankingi

Ranking: TOP 5 gier planszowych dla dorosłych
Ranking: TOP 5 najlepszych mat do ćwiczeń

Podsumowanie – jaki skuteczny jest środek na komary?

W sezonie letnim warto zaopatrzyć się w dobrej jakości środek odstraszający komary. Owady te potrafią być niezwykle uciążliwe, a ich ukąszenia są źródłem nieprzyjemnego swędzenia. Bardzo istotny jest zakup dobrej jakości preparatu. Warto czytać składy i wybierać produkty charakteryzujące się jak największą zawartością składników naturalnych. Wszelkiego rodzaju olejki eteryczne z powodzeniem odstraszą komary jednocześnie pielęgnując skórę. Biobójcze substancje obecne w niektórych środkach odstraszających komary wymagają zachowania wszelkich środków ostrożności. Należy nie dopuścić do kontaktu preparatu z oczami, czy uszkodzonym naskórkiem. Warto wybierać kosmetyki przebadane i bezpieczne dla zdrowia.


Komentarze i opinie użytkowników

Clink
2022-05-04 10:52:53

Boję się komarów. Nienawidzę ich zapachu, sposobu gryzienia i chorób, które przenoszą. Za wszelką cenę chcę trzymać je z dala ode mnie i mojej rodziny. Dlatego byłem tak podekscytowany, kiedy znalazłem spray odstraszający komary Mugga 9,5% dla dzieci. Minęło już kilka miesięcy i nie mieliśmy żadnych nieprzyjemności związanych z obecnością komarów.

ironclad
2022-05-20 16:20:05

Zawsze szukam dobrego środka odstraszającego komary. Próbowałem wielu różnych marek, a Kleszcz Stop jest zdecydowanie najlepsza! Nie jest zbyt mocny, nie ma nieprzyjemnego zapachu i przyjemnie chłodzi po założeniu. Używam tego przez całe lato i nie miałem żadnych problemów z komarami.

X-Ray
2022-06-05 12:28:40

Szukałem środka odstraszającego komary i znalazłem Kosmed Spray. Nie jestem pewien, czy to najlepszy środek odstraszający komary, ale jest wystarczająco dobry. Działa jak należy i nie przyprawia mnie o mdłości, więc jestem zadowolony z zakupu. Spełnia swoją funkcję.

Czarna Mamba
2022-06-23 15:34:18

Używam środka odstraszającego komary Natur planet od kilku lat i muszę przyznać, że jest jednym z najlepszych na rynku. Jest niedrogi, łatwy w użyciu i nigdy mnie nie zawiódł. Nie wiem, co bym bez niego zrobiła latem!

jabuszkowa
2022-07-01 16:59:44

Jestem absolutnie zakochana w Bros Spray. Używam go od kilku miesięcy i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Jest łatwy w użyciu, ma nienachalny zapach i spełnia swoją funkcję. Nie jestem pewna, jak długo byłabym w stanie wytrzymać w moim ogrodzie, gdyby nie ten produkt.

Decay
2022-07-21 09:16:18

Wypróbowane na obozie harcerskim w lesie. Bilans: zero ukąszeń przez 5 dni. Polecam!

Grzegorz
2022-11-26 20:19:28

Od kilku sezonów stosuję Środek na komary Mugga 9,5% dla dzieci i problem komarów mam z głowy. Dzieci się nie drapią, nie płaczą że swędzi, mogą latać na dworze do późnego wieczoru i nic im nie grozi ze strony owadów. Polecam wszystkim. Są tez wersje dla dorosłych, również przetestowane

Fara
2023-02-20 15:31:35

Odkąd poznałam możliwości repelentów marki Mugga, nie kupuję żadnych innych. Fakt - są drogie, w porównaniu do innych dostępnych na rynku, ale wiem za co płacę - za spokój.

Dodaj opinię

Dodając opinię pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego produktu!